Çarşamba, Ekim 21, 2020

Netflix’in Enola Holmes afişindeki tarihi hata dikkat çekti

Sherlock evreninin hayranlarının merakla beklediği filmde Millie Bobby Brown ve Henry Cavill gibi isimler yer alıyor.

Dijital yayın platformu Netflix’in merakla beklenen filmlerinden Enola Holmes’ün afişindeki detay Sherlock Holmes dünyasının hayranlarının gözünden kaçmadı. Eylül’de yayımlanması beklenen filmde Sherlock Holmes’ün küçük kız kardeşi Enola’nın başından geçen maceralar konu alınacak. 

Netflix, Henry Cavill’in Sherlock Holmes’ü, Millie Bobby Brown’un da Enola Holmes’ü canlandıracağı filmin ilk görüntülerini kısa süre önce paylaşmış ve Sherlock hayranlarının sosyal medyada heyecanlı paylaşımlar yapmasına neden olmuştu.

We Got This Covered’ın haberine göre kısa fragmanla birlikte filmin afişi de yayımlanmıştı ancak afişteki tarihi detay hayranların gözünden kaçmadı. Afişteki Westminster silüeti bize filmin Londra’da geçeceğini hatırlatıyor. Fakat ne yazık ki görüntülerde yer alan yapılardan bir tanesinin orada bulunmaması gerekiyor. 

Afişte Westminster Sarayı’nın yanındaki ünlü saat kulesi Big Ben ile birlikte Portcullis House da yer alıyor. Sembol yapılardan biri olan Portcullis House’un yapımına 1992’de başlandı ve 2001’e kadar da bitmedi. Bununla birlikte Enola Holmes filmi 19. yüzyılda geçiyor ve bu nedenle yaklaşık 100 yıl sonra inşa edilen binanın filmin atmosferinde yer almaması gerekiyor.

Enola Holmes tam olarak 1884’te yaşanan maceraları konu alıyor. 

Her ne kadar filmin yapımından sorumlu ekibin bu tip konularda titiz çalışma yürüttüğü bilinse de bu önemli tarihi detayın gözden kaçtığı anlaşılıyor. 

Afişte ünlü oyuncular Millie Bobby Brown, Henry Cavill, Sam Claflin, Helena Bonham Carter yer alıyor. Pek çok önemli filmde yer alan oyuncuların yanı sıra Fiona Shaw, Adeel Akhtar ve Susan Wokoma gibi isimler de filme katkı koyacak. 

Filmde Enola Holmes, annesinin ortadan kaybolmasına yönelik gizemi açığa çıkarmaya çalışırken görülüyor. Merakla beklenen film 23 Eylül’de yayımlanacak. 

Bununla birlikte film daha önce Arthur Conan Doyle’un ailesinin Netflix’e açacağı davayla da gündeme gelmişti. Doyle’un ailesi filmin uyarlandığı kitap serisinin ünlü yazarın 10 kitabının telif hakkını ihlal ettiğini ileri sürmüştü. 

2014’teki bir davada hakimin 1923’ten önce yazılan tüm Holmes hikayelerinin kamu malı olduğuna hükmetmesinin ardından aile Conan Doyle’un eserlerinin çoğunda haklarını kaybetmişti.Ancak aile Enola Holmes’ün 1923 ve 1927 arasında yazılan öykülerden parçalar barındırdığını öne sürüyor. 

Bugün En Çok Okunanlar

LG katlanabilir OLED TV 87.000 dolara satılıyor

Yıllarca prototiplerini gösterdikten sonra LG, nihayet Güney Kore'de satışa sunulan bir 4K OLED TV'ye sahip oldu. LG nihayet katlanabilir...

Yeni Araştırma Sayesinde Akciğer Kanseri İçin Öngörücü Tedavi Geliştiriliyor!

Akciğer kanseri olan hastalar için kişiselleştirilmiş tedavi seçenekleri, son yirmi yılda uzun bir yol kat etti. Küçük hücreli olmayan akciğer kanseri olan...

Netflix bu yıl 200 milyon aboneye ulaşacağını tahmin ediyor

Netflix abone olma, son çeyreğine ait sonuçları ( PDF ) yayınladı ve kendi tahminlerini biraz kaçırdığını ortaya koydu ve son üç ayda tahmin ettiği 2,5 milyon yerine...

Google Güvenilir Kişiler uygulamasını durdurdu!

Google Güvenilir Kişiler uygulaması Birkaç yıl önce, Google inşa edilmiş ve kısaca onun muhafaza Güvenilir Kişiler uygulaması üzerinde iOS ve Android'i. Konumunuzu yakın arkadaşlarınız veya aile üyelerinizle...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin