Salı, Ekim 20, 2020

Netflix’in patronu: Koronavirüs bizim için “fırsata” dönüştü

Dijital yayın platformu 2020’de abone sayısında muazzam yükseliş gördü.

Netflix‘in CEO’su Reed Hastings, koronavirüsün dijital yayın devi üzerindeki etkisine dair düşüncelerini dile getirerek şirketi için “fırsata” dönüştüğünü söyledi.

Pek çok şirket dünya genelindeki tecritler sürecinde bocalarken Netflix 2020’de abone sayılarında yükseliş gördü. 2019’un son aylarında görülen yeni üyelik sayısını neredeyse ikiye katlayan yılın ilk üç ayında, yaklaşık 16 milyon kişi yeni hesap oluşturdu.

Yatırımcıların, şirketin insanların evde daha fazla vakit harcamasından faydalanma becerisine para yatırmasıyla Netflix’in hisselerinin değeri de bu yıl yüzde 30’dan fazla tırmandı.

The Times’a konuşan Hastings şunları söyledi:

Bu, insanları genellikle öldürmeyen ancak onları evde tutan bir biyolojik virüs haline geldi.

Yönlendiricilerimizi devre dışı bırakan bir internet virüsü de olabilirdi ve o zaman tema parklarıyla Disney iyi durumda olurdu.

Hastings şunları ekledi:

Fark etmemiz gereken şu ki, bazen iş açısından bir fırsat yakalarsınız ve bu sizin hatanız değildir. Suçlu hissetmeyin. Biz tam olarak şu duygular içindeyiz: ‘Pekala biz müşterilere hizmet sağlıyoruz ve bu desteği alıyoruz.

Zira tahtaya vuralım, aşı gelecek. Kovid sona erecek. Hepimiz 2020’ye ve ne kadar çılgınca olduğuna dair hikayeler anlatacağız.

Hastings 90’larda postayla DVD siparişi alan bir şirket olarak çalışmaya başlayan Netflix’in kurucu ortaklarından biriydi. Şimdiyse 190 ülkede yaklaşık 193 milyon ödeme yapan abonesi bulunuyor.

Netflix, The Crown ve Tiger King gibi gözde dizilerinin ardından bu yıl toplam 160 Emmy ödülü adaylığı toplayarak sektörde rekor kırdı ve rakibi HBO’yu yerinden etti. Şirket, The Irishman ve Marriage Story dahil, filmleriyle de 24 Oscar adaylığı elde etti.

Kaynak : Independent 

Bugün En Çok Okunanlar

Windows 10 Build 20231.1005 Yayında

Microsoft, Geliştirme kanalına kayıtlı kullanıcılara Windows 10 toplu güncelleştirmesi KB4586238'i resmi olarak yayımladı ve böyle bir yamadan bekleyebileceğinizin aksine, büyük bir değişiklik...

Google Arama kafanıza takılan şarkıyı bulmanıza yardımcı oluyor

Şirket, her gün bir milyardan fazla insanın Google Arama'yı kullandığını söyledi. Yazılım üzerinde 20 yıldan fazla çalışmış olmasına rağmen, her gün Google'ın daha...

Virgin Galactic, Spaceport America’dan ilk uzay uçuşuna hazırlanıyor

Ayrıca gelecekteki uçuşlarından birinde uçacak ilk bilim adamını da duyurdu. Virgin Galactic, New Mexico'daki Spaceport America'dan başlatılan ilk yörünge altı...

Python Kullanarak Kendi Sesli Kitabınızı Yapın! – Pyttsx3 ve PyPDF2 Kütüphanesi

Sesli kitap, bir kitabın veya başka bir çalışmanın yüksek sesle okunması veya seslendirilmesidir. Herhangi bir akıllı telefon, tablet, bilgisayar, ev hoparlör sistemi veya araç...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin