Pazartesi, Ekim 19, 2020

Nintendo Switch oyunları konsoldan SD karta nasıl taşınır

Nintendo, Switch’i yeni bir özellikle güncelledi – nihayet, oyun verilerinizin bir kısmını (hepsi olmasa da) konsolunuzun dahili belleğinden SD karta aktarabilirsiniz. Bunu nasıl yapabileceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

Switch, verileri, konsolun sisteminden çoğu Switch sahibinin kullandığı microSD kartlara aktarma yeteneğinden yoksundur – ve ihtiyaç duyulan bir ihtiyaçtır. Şimdiye kadar, oyun verilerinizi “taşımanın” tek yolu tamamen indirmektir. Şu anda Switch’te kaç oyun olduğu göz önüne alındığında, bunların büyük bir kısmının kartta olmasını tercih edersiniz. Sistem belleğinizde yeterli alanınız varsa, bunu teorik olarak Switch’in sistemini aracı olarak kullanarak oyunları bir SD karttan diğerine aktarmak için de kullanabilirsiniz.

Nintendo güncelleme notlarında “ indirilebilir yazılım, güncelleme verileri ve DLC” nin ileri geri aktarılabilmesine rağmen  “verileri kaydet ve bazı güncelleme verilerinin SD karta aktarılamayacağı ” konusunda uyarıyor .

Oyun verilerinizi SD kartınıza aktarmak istiyorsanız, bunu nasıl yapıyorsunuz? İşte hızlı bir rehber. (Yan not: Switch’in ayarları içinde ekran görüntülerini desteklememesi benim tarafımda sürekli bir diken, ancak umarım bu resimler yeterli olacaktır.)

İlk olarak, bu söylemeye gerek yok, ama yine de söyleyeceğim: en son sistem güncellemesine sahip olduğunuzdan emin olun. Bunu yaptıktan sonra, Switch menünüzdeki Ayarlarınıza (dişli, mandal ile temsil edilir) gidin ve Veri Yönetimi sekmesini bulun. Yeni seçeneği “Verileri Sistem / microSD Kart Arasında Taşı” olarak bulacaksınız. Evet, bunu bu kadar basit hale getirdiler.

Bu seçeneği belirledikten sonra Switch size iki seçenek gösterir: biri verileri SD karta taşımak için ve diğeri sistem belleğine taşımak için. Aynı şekilde çalışıyorlar, bu yüzden gösteri amacıyla SD karta aktarma yapacağız.

Switch size hangi oyunların transfer edilebileceğini gösterecektir – liste konsolunuzdaki her oyunu içerecektir, ancak hedefte bulunanlar gri renkte olacaktır. Aktarmak istediğiniz sayıda oyun seçebilirsiniz ve ekranda ne kadar yer açacağınızı gösterir. Bayonetta’yı örnek olarak kullanacağız  . Sistem belleğime şu anda yüklediğim tek oyun ve bu ekran görüntüsünün gösterdiği gibi, oldukça fazla yer kaplıyor. Bu yüzden iki kuşu bir taşla öldürebilir ve SD kartıma aktarabilirsin.

Aktarmak istediğiniz tüm oyunları seçtikten sonra “Verileri Taşı” yı seçin. Taşıma işlemini onaylamanız istenir ve aktarım başlar.

Oh, ve oyunun büyüklüğüne bağlı olarak, bunun biraz zaman alabileceğini unutmayın. Belirtildiği gibi oldukça büyük bir oyun olmasına rağmen Bayonetta’nın  tamamen tek yönlü transfer edilmesi beş dakika sürdü. Oyunun ne kadarının aktarılacağını gösteren bir ilerleme çubuğu açılır.

Ve bu kadar! Artık Switch oyunlarınızı kalbinizin içeriğine taşıyabilirsiniz. İyi şanslar!

Bugün En Çok Okunanlar

Python Kullanarak Kendi Sesli Kitabınızı Yapın! – Pyttsx3 ve PyPDF2 Kütüphanesi

Sesli kitap, bir kitabın veya başka bir çalışmanın yüksek sesle okunması veya seslendirilmesidir. Herhangi bir akıllı telefon, tablet, bilgisayar, ev hoparlör sistemi veya araç...

Python Kullanarak Kendi Sesli Kitabınızı Yapın! – Pyttsx3 ve PyPDF2 Kütüphanesi

Sesli kitap, bir kitabın veya başka bir çalışmanın yüksek sesle okunması veya seslendirilmesidir. Herhangi bir akıllı telefon, tablet, bilgisayar, ev hoparlör sistemi veya araç...

Spotify iOS 14 Widget Desteği ile Güncellendi

Spotify, tüm platformlardaki en popüler müzik akışı hizmetlerinden biridir ve şirket, mevcut olduğu cihazlara eklenen en son özelliklerle her zaman güncel kalması...

Google ‘Aramaya Devam Et’ özellikleri başlıcak!

Google I / O 2020 iptal edildiğinde, en son AI yükseltmeleri hakkında daha fazla bilgiyi 15 Ekim'de öğreneceğiz. Apple'ın...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin