Çarşamba, Ekim 21, 2020

Nvidia Artık RTX 3080 ve 3090 Founders Edition’ı Doğrudan Mağazadan Satmıyor!

Nvidia, artık çevrimiçi mağazasında RTX 3080 ve RTX 3090 Founder Edition grafık kartlarının satışını durdurmaya karar verdi. Bunun yerine, her iki grafik kartı da ABD kullanıcıları için Best Buy yoluyla doğrudan satılacak.

Bu hareket, Nvidia’nın son RTX 3080 ve RTX 3090 grafik lansmanlarının ardından, ürünün satın alınmasının neredeyse imkansız olduğu anlamına geliyordu. Tedarik sorunlar, perakendeciler ve ürün müşteriye henüz ulaşmadığı halde ulaştığı gözüktüğü için, birçok alıcı, ödeme yaptığı için mağdur kaldı.

Sonuç olarak, GPU’ları büyük bir fiyat artışıyla satılmaya devam ettikleri eBay gibi perakendecilerin ötesinde tedarik etmek inanılmaz derecede zor bir hale büründü.

Nvidia’nın daha önce hiç düşmediği vitrin anahtarının görünen nedeni budur. Nvidia bir açıklamasında şu sözleri söyledi: “Nvidia çevrimiçi mağazasıyla ilgili görüşlerinizi duydu ve deneyimi iyileştirmek için çalışıyor.”

Nvidia yaptığı açıklamada, “Bu arada, GeForce RTX 3080 ve RTX 3090 Founders Edition’ımızı diğer ortaklar aracılığıyla satacağız” dedi. “ABD’de, GeForce RTX 3080 ve GeForce RTX 3090’ı almak için Best Buy üzerinden alışveriş yapabilirsiniz. Avrupa’da, Founders Edition yerine getirme seçeneklerini incelemeye devam ediyoruz.”

Şu anda, ABD’de alıcıların Best Buy dışında yararlanabileceği başka bir seçenek yok. Avrupalı müşteriler alternatif bir rota beklemek zorunda kalacaklar.

Nvidia geçmişte her iki GPU ile tedarik sorunlarının en az 2021 yılına kadar devam edeceğini kabul etmişti. Ancak kartlardan birini satın alma şansı arayanlar için Nvidia, önümüzdeki haftalarda daha fazlasını sunmaya devam edecek. Bu kartların ne zaman verileceğine dair kesin bir tarih yoktu.

Bugün En Çok Okunanlar

Python Kullanarak Kendi Sesli Kitabınızı Yapın! – Pyttsx3 ve PyPDF2 Kütüphanesi

Sesli kitap, bir kitabın veya başka bir çalışmanın yüksek sesle okunması veya seslendirilmesidir. Herhangi bir akıllı telefon, tablet, bilgisayar, ev hoparlör sistemi veya araç...

Tokyo Olimpiyatları: Rus Bilgisayar Korsanları Oyunları Hedef Alıyor

İngiliz yetkililere göre, Rus bilgisayar korsanları Tokyo Olimpiyatları Oyunlarını kesintiye uğratmayı hedefliyor. İngiltere dışişleri Bakanlığı, Rusya'nın GRU askeri istihbaratının ilgili yetkililere ve...

OnePlus 8T 39 dakikada tamamen şarj edilebilir

OnePlus'ın uzun süredir tanınan 8T'si geldi. Spesifikasyonlar söz konusu olduğunda, tahmin edilebileceği gibi, 8 ile 8 Pro arasında bir yere iniyor, ancak bazı ilginç yeni...

Python Kullanarak Kendi Sesli Kitabınızı Yapın! – Pyttsx3 ve PyPDF2 Kütüphanesi

Sesli kitap, bir kitabın veya başka bir çalışmanın yüksek sesle okunması veya seslendirilmesidir. Herhangi bir akıllı telefon, tablet, bilgisayar, ev hoparlör sistemi veya araç...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin