Pazartesi, Ağustos 3, 2020

Pedofil Epstein’in sağ kolu Ghislaine Maxwell kefaletle serbest bırakılmak istiyor

Ghislaine Maxwell, hüküm giymiş pedofil Jeffrey Epstein için genç kızları hazırladığı iddiasıyla yargılanmayı beklerken, kendisine koronavirüs bulaşabileceği gerekçesiyle cezaevinden tahliye edilmesi için başvuruda bulundu.

Britanyalı sosyetik, insan ticareti, cinsel istismar ve reşit olmayanların suistimal edilmesi suçlarıyla ilgili olarak gelecek hafta mahkemeye çıkarılana kadar Brooklyn’deki Metropolitan Gözaltı Merkezi’nde tutuluyor.

Ancak Maxwell’in avukatları, Manhattan’daki ABD Bölge Mahkemesi’ne verdikleri dilekçede Maxwell’in “ciddi Kovid-19 riski altında” olduğunu öne sürüyor. Pandeminin başlangıcından bu yana tesisteki en az 55 mahkum ve çalışanın testleri pozitif çıktı.

Avukatları Maxwell için 5 milyon dolarlık (yaklaşık 34 milyon TL) kefalet, pasaportlarına el konulması, “katı” seyahat kısıtlamaları ve elektronik izlemeyle ev hapsi önerisinde bulunuyor.

Ayrıca, Epstein’in tutuklanmasından ve hapishanedeki ölümünden sonra ABD’de kaldığı gerekçesiyle Maxwell’in kaçma riski bulunmadığını savunuyorlar.

Başvuruda, “Maxwell kaçmadı. Aksine, kendisini ve ona yakın olanları, medya ve internetteki ilginin izdihamından ve bunun somut zararlarından korumak için tamamen anlaşılabilir bir amaçla kamuoyunun gözü önünden çekildi” dendi.

Başvuru ayrıca, Maxwell’in “suçlamaları şiddetle reddettiğini” ve yargılama sırasında suçlamalara karşı mücadele etmeye niyetli olduğunu ekliyor.

Maxwell’in avukatları, iddianameye karşı bazı yasal itirazlar da getirdi. Bunlar arasında ABD hükümeti tarafından yapılan ve Epstein’ın “potansiyel suç ortaklarını” da kapsayan 2007 tarihli kovuşturmadan muaf tutulma anlaşması da var.

Savcılar, Maxwell’in “kaçma riskinin büyük olduğu” ve “kalmak için kesinlikle hiçbir nedeni olmadığını” ileri sürerek tutukluluğunu sürdürmeye uğraşıyor.

Savcılar, Maxwell’in olası uzun bir hapis cezasıyla karşı karşıya olduğunu ve birden çok pasaport ve vatandaşlıktan faydalanabileceğini de ekliyor.

Merhum medya imparatoru Robert Maxwell’in zengin kızı Ghislaine Maxwell, 14 Temmuz’da mahkemeye çıkacak.

Maxwell, 6 suçlamayla karşı karşıya. Bunların 4’ü reşit olmayanların yasadışı cinsel eylemler için taşınması, ikisiyse Epstein’in suçlarındaki rolüne dair yeminli ifadesinde yalan beyanda bulunmakla ilgili.

Epstein geçen yıl temmuz ayında Florida ve New York’ta reşit olmayanları içeren seks ticareti nedeniyle tutuklanmış ancak bir ayı biraz geçmişken Manhattan’daki hapishane hücresinde ölmüştü. Adli tabip, Epstein’in ölümünün intihar olduğuna hükmetmişti.

Bugün En Çok Okunanlar

Xiaomi, Mi True Kablosuz Kulaklıklar 2’nin 15 Temmuz’da piyasaya sürüleceğini onayladı

Mi True Kablosuz Kulaklık 2'yi duyurduktan sonra, Xiaomi şimdi 15 Temmuz'da yapılacak bir açılış etkinliğinde Mi True Kablosuz Kulaklık 2 Temel adlı...

Microsoft’un Çinli chatbotu Xiaoice ayrı bir şirkete dönüşüyor

2014 yılında, Cortana'yı piyasaya süren topuklular, Microsoft ayrıca Çin pazarı için Xiaoice olarak bilinen bir sohbet botu başlattı . Ayrıca kişisel bir asistan olarak hizmet etti, ancak daha fazla...

iPhone 12 serisinin iPhone 11’den daha küçük bir bataryaya sahip olduğu bildirildi

Apple'ın yeni nesil iPhone 12 serisini Eylül ayında tanıtmaya başladığı bildiriliyor . Daha sonra akıllı telefonların Ekim ayında satın alınması bekleniyor. O lansmana yaklaştıkça, daha yeni bilgilerle karşı karşıyayız. En...

Google’ın Hindistan’daki önemli yatırımlarına bir bakış

Bugün erken saatlerde, Hindistan için yıllık Google etkinliğinin altıncı sayısında Google CEO'su Sundar Pichai , önümüzdeki beş ila yedi yıl içinde Hindistan'a 75.000 cro (yaklaşık...

Benzer Haberler

Bel ve sırt ağrısına dair tüm bildikleriniz yanlış olabilir: Evden çalışırken ağrılarınızı dindirecek 10 kolay ipucu

Pandemi sürecinde pek çok kişi evden çalışmaya başlasa da, koşullara adapte olmak sanıldığı kadar kolay olmadığı gibi özellikle sağlık açısından zorlayıcı durumlara da neden olabilir.

Kaplan ve pangolin gibi çok sayıda tür ticari amaçlı yetiştirilecek

Güneydoğu Asya ülkesi Myanmar'da kaplan, pangolin ve nesli tehlike altındaki diğer türlerin ticari amaçlı yetiştirilmesine olanak tanıyan yasa kabul edildi. Doğa koruma...

Beckhamların büyük oğlu nişanlandığını doğruladı: Dünyanın en şanslı erkeğiyim

Brooklyn Beckham, Nicola Peltz ile nişanlandığını doğruladı. 21 yaşındaki Brooklyn, haberi Cumartesi Instagram'da Nicola ve kendisinin fotoğrafını paylaşarak duyurdu.

ABD’de koronavirüs partisine katılan 30 yaşındaki adamın son sözleri “Sanırım yanıldım” oldu

Hastane, kimliği açıklanmayan adamın son sözlerinin "Bir hata yaptığımı düşünüyorum. Bunun bir aldatmaca olduğunu düşünüyordum ama değimiş" olduğunu bildirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Xiaomi, Mi True Kablosuz Kulaklıklar 2’nin 15 Temmuz’da piyasaya sürüleceğini onayladı

Mi True Kablosuz Kulaklık 2'yi duyurduktan sonra, Xiaomi şimdi 15...

Microsoft’un Çinli chatbotu Xiaoice ayrı bir şirkete dönüşüyor

2014 yılında, Cortana'yı piyasaya süren topuklular, Microsoft ayrıca Çin pazarı için Xiaoice olarak bilinen bir...

iPhone 12 serisinin iPhone 11’den daha küçük bir bataryaya sahip olduğu bildirildi

Apple'ın yeni nesil iPhone 12 serisini Eylül ayında tanıtmaya başladığı bildiriliyor . Daha sonra akıllı telefonların...