Pazar, Ekim 25, 2020

Pilinizi tüketen ağ verilerini bozan reklamları engelleniyor

Google Perşembe günü yaptığı açıklamada, pil ömrünü, ağ kullanımını ve web sitesi hızını artırmak için Chrome’un çok fazla bilgi işlem kaynağı tüketen reklamları sileceğini söyledi. Google bir blog gönderisinde , önümüzdeki aylarda teknolojiyi denemeye başlayacak ve Ağustos ayında Chrome’a ​​eklemeyi planladığını söyledi.

Google, bu hareketin, en fazla 4 megabayttan fazla ağ verisi tüketenler ve tarayıcının ana bilgi işlem sürecini toplamda 60 saniyeden fazla veya 30 saniyelik bir sürenin 15 saniyesinde işgal edenler de dahil olmak üzere yalnızca en kötü reklam suçlularını kullanacağını belirtti. 

Google’ın yeni reklam müdahalesi , tarayıcı üreticilerinin web sitesi talimatlarını geçersiz kılma ve web’i bozabilecek sorunları gidermeye yönelik artan çabalarını yansıtmaktadır. Cesur, varsayılan olarak reklamları engeller, Vivaldi artık bir seçenek olarak reklam engelleme sunmaktadır ve Apple Safari, Microsoft Edge ve Mozilla, reklamların sizi çevrimiçi izlemesini engellemek ve gizliliği ihlal etmek için çeşitli önlemler almaktadır.

Reklamverenler değişikliklerden memnun olmayabilir, ancak çoğumuz tarayıcıların varsayılan olarak yaptıklarından daha agresif eylemler gerçekleştiriyoruz. Reklam engelleyiciler , artık kişisel bilgisayarların yanı sıra mobil cihazlarda da giderek yaygınlaşmaktadır . Diğer uzantılar da reklam izlemeyi engeller.

Eylem, Google’ın Google’ın sınırlarını aşan en kötü suçlu olduğunu keşfettiği reklamları hedefleyecek. Chrome program yöneticisi Marshall Vale, bir blog yayınında, “Bugün reklamların yalnızca% 0,3’ü bu eşiği aşmasına rağmen, reklamlar tarafından kullanılan ağ verilerinin% 27’sini ve tüm reklam CPU kullanımının% 28’ini oluşturuyor.” Dedi.

Reklamları test etme araçları

Google, reklamverenlerin reklamlarının işe yarayıp yaramayacağını kontrol edebilmeleri için bir “ağır reklam” test sitesi sunar . Şirket ayrıca , şu anda ağır reklamları engellemek için Chrome’u değiştirmeyle ilgili talimatlar da yayınladı .

Gelirinin büyük kısmı için çevrimiçi reklamlara dayanan Google, 2016 yılında Chrome’un reklamları engellemeyeceğini söyledi . Ancak kalpte bir değişiklik oldu ve 2018’de  Google’ın kararında ve müttefik bir endüstri çabası olan Daha İyi Reklamlar Koalisyonu’nda çok fazla reklam yayınlayan web sitelerinde reklamları engellemeye başladı . 

Chrome’un kullandığı aynı Google Chromium projesine dayanan Microsoft’un yeni Edge tarayıcısı da müdahaleci reklamları engellemek için taşındı .

Bugün En Çok Okunanlar

iCloud Saklama Alanı: Nasıl Yer Açacağınıza Dair 5 İpucu

Apple, 2011'de iCloud'u ilk kez tanıttığında, şirketin sunduğu 5 GB'lık ücretsiz depolama alanı, çoğu insanın kullanabileceğinden çok daha fazla görünüyordu. Ancak son...

iCloud Saklama Alanı: Nasıl Yer Açacağınıza Dair 5 İpucu

Apple, 2011'de iCloud'u ilk kez tanıttığında, şirketin sunduğu 5 GB'lık ücretsiz depolama alanı, çoğu insanın kullanabileceğinden çok daha fazla görünüyordu. Ancak son...

Uluslararası Enerji Ajansı: Güneş Enerjisi Yeni Enerji Kralıdır

Bu ay, Uluslararası Enerji Ajansı, güneş enerjisi, küresel elektrik piyasalarının "yeni kralı" dedi. IEA, 1980'den beri modül maliyetlerinde inanılmaz bir şekilde yüzde...

En İyi Taşınabilir Bluetooth Hoparlörler: JBL, Bose, Sony Ve Daha Fazlası

Kablosuz bir hoparlör mi arıyorsunuz ve çok fazla harcamak istemiyor musunuz? Uygun fiyatlı mini ve en iyi taşınabilir bluetooth hoparlörler için en...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin