Cumartesi, Kasım 28, 2020

PS5 fan optimizasyonları sistem güncellemeleriyle gelecek

Sony’nin eski büyük PS5 hayranı, kısa süre önce piyasaya sürülen PlayStation 5 parçalanmasının en önemli özelliklerinden biriydi, ancak bu fan zamanla gelişmeye hazır. 

Bir Resetera tercüme söyleşide 4Gamer mekanik tasarım Yasuhiro Ootorirevealed Sony Interactive Entertainment VP, mekanik tasarım VP şirket yazılım güncellemeleri yoluyla sistemin dahili fan optimize etti.

120 mm PS5 fan, zaman geçtikçe bireysel oyunlar için optimize edilecek ve Sony’nin yeni nesil oyunlarını korumak için daha yüksek hızlara ihtiyaç duyan veya daha düşük bir fan hızıyla idare edebilecek oyunlar için kasıtlı olarak fan hızını ayarlayacak.

Otori, “Gelecekte çeşitli oyunlar yayınlanacak ve APU’nun her oyundaki davranışına ilişkin veriler toplanacak” dedi. “Bu verilere dayalı olarak fan kontrolünü optimize etmek için bir planımız var.”

Sony’nin Donanım Mühendisliği ve Operasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Masayasu Ito, büyük PS5 fanı ve sıvı metal termal macunun bir kombinasyonu olan PlayStation 5 için soğutma çözümünden duyduğu memnuniyeti dile getirdi .

Ito, “Gürültü seviyesini azaltmaya odaklanmadan soğutma kapasitesini artırmaya kadar sistemin her yönünü her zamankinden daha fazla dengelemek zorunda kaldık” dedi. “Kapsamlı ve karmaşık bir deneme yanılma sürecinden sonra, sonuçtan memnun kaldık ve hayranlarımızın PS5 konsolunu ellerine alıp kendileri için” duymalarını “bekleyemiyorum.”

Bugün En Çok Okunanlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin