Cumartesi, Ekim 24, 2020

Samsung One UI 2.0’daki en iyi sekiz yeni özellik

OneUI 2.0, Samsung’un Galaxy akıllı telefonları için özelleştirilmiş yazılım katmanının Android 10 sürümüdür. Android 9 tabanlı OneUI 1.0 ile karşılaştırıldığında, en son yineleme, özellikle şu anda en uygun Samsung telefonlara sunulduğu için, kontrol edilmeye değer bazı yeni özelliklerle doludur.

Bazı özelliklerin bulunması nispeten kolay olsa da, daha önce bilinemeyen bazı daha az belirgin olanları da vardır, çünkü Samsung’un ünlü labirent menülerinde biraz gizlidirler. Yeni bir ekran kaydediciden yeniden tasarlanmış gelen arama arayüzü seçeneklerine kadar bu yayında en sık kullandığımız sekiz tanesini inceleyeceğiz.

Ekran kaydedicisi

Google, bir noktada Android 10 için bir ekran kaydedici geliştiriyordu , ancak özellik bunu asla son sürüme sokmadı. Neyse ki, Samsung One UI 2.0’da uyguladı ve olabildiğince tam özellikli.

Sadece üçüncü taraf uygulamalarla mümkün olan ekranı kaydedemez, aynı zamanda sistem sesini ekleyebilir, ekrana çizebilir ve hatta ön kameranızı ekleyebilirsiniz. Ayrıca, kayan kontrol panelinin kayıtta görünmediğini de takdir ediyorum, bu üçüncü taraf uygulamalarda geçerli değildir.

Hızlı Ayarlar değişiklikleri

Genelde Samsung’un tasarım dilini seviyorum, ancak şirketin bilgi yoğunluğu ile ilgili bir sorunu var. Hızlı Ayarlar paneli bunun iyi bir örneğidir – SIM kartlarım ve SmartThings cihazları için her zaman görünür geçişlere gerçekten ihtiyacım yoktu , ama yine de oradaydılar. One UI 2.0’da Samsung, medya / cihazlar panelini ve çoklu SIM bilgilerini kapatmanızı sağlayan yeni bir ‘Hızlı panel düzeni’ ekledi.

Samsung ayrıca Hızlı Ayarlar’ın genel düzenini de ayarladı. Üstteki saatin boyutu küçültülmüş, başka bir hızlı ayar döşemesi sırasına yer bırakılmıştır (ortam paneli ve diğer seçenekler etkin değilse).

Daha iyi karanlık mod

OneUI 1.0 zaten sistem düzeyinde bir karanlık moda sahipti, ancak çoğunlukla Samsung’un kendi uygulamaları ve gerekli algılama kodunu (Chrome, Play Store ve birkaç diğerleri gibi) ekleyen birkaç üçüncü taraf uygulamasıyla sınırlıydı. Android 10, Samsung’un One UI 2.0’a entegre ettiği yeni standart sistem karanlık modunu tanıttı.

Sonuç olarak, sistem karanlık modu ayarı artık Gmail , Google Görevleri , Cep Yayınları , Instagram , YouTube , Nova Launcher ve sayısız diğerleri de dahil olmak üzere çok daha fazla uygulamayla çalışıyor . En iyi bölüm, planlanan karanlık modun One UI 1.0’da olduğu gibi hala çalışmasıdır, böylece tüm uygulamalarınızın gün batımından sonra otomatik olarak kararmasını sağlayabilirsiniz – Piksellerde yapamayacağınız bir şey. Karanlık mod etkinleştirildiğinde duvar kağıdı da kararır.

Gezinme hareketleri

Bu tam olarak bir UI’ye özgü olmasa da, yeni navigasyon hareketi işlevselliği Android 10’daki en çok konuşulan özelliklerden biridir. Samsung, klasik üç düğmeli gezinme çubuğu olan One UI 1.0 hareketlerini ( düğmelerin bulunduğu yeri hızlıca kaydırın) ve yeni Android 10 hareketlerini.

Samsung’un güvenlik düzeltmeleriyle birlikte daha küçük özellikler eklediği biliniyor, bu nedenle yakında üçüncü taraf başlatıcılar için destek bekleniyor.

Gelen aramalar

Telefonunuzda çok fazla çağrı alırsanız, bu özelliği beğenebilirsiniz. One UI 2.0’daki Telefon uygulamasında çağrıları görüntülemek için yeni seçenekler vardır – bunlar tam ekran uyarıları, pop-up’lar (stok Android’de olduğu gibi) veya küçük kayan pop-up’lar olarak gelebilir.

Açılır seçeneklerden birini seçerseniz, aramayı Facebook Messenger’daki sohbet başlığı gibi açılan pencerede de bırakabilirsiniz. Eğlence!

Bu ayara Telefon uygulamasını açıp menü simgesine dokunarak, ‘Ayarlar’ı seçerek ve’ Uygulamaları kullanırken ekranı görüntüle ‘seçeneğini belirleyerek ulaşabilirsiniz.

Kilit ekranı kısayolları

Bir UI 1.0’da, yüklü herhangi bir uygulamayı kilit ekranının altındaki kısayollardan birine atayabilirsiniz. Bir UI 2.0’da, bu özellik artık meşale ve etkinleştirmeyi rahatsız etmeme için geçişler içeriyor. Bu nispeten küçük bir değişiklik, ama takdir ettiğimiz bir değişiklik. Bu kısayollar bazılarımız için tamamen yararlı değildi, ancak meşaleyi karanlıkta hızlı bir şekilde aktive edebilmek veya bir toplantıda rahatsız etmemek mükemmel.

Tek Elle Çalıştırma +

Bu uygulama One UI 1.0’da zaten mevcuttu, ancak Good Lock 2020 güncellemesinin bir parçası olarak önemli bir revizyon aldı . Hareketle gezinme için kapsamlı özelleştirme sunan, Google’ın Android 10’da bulunan yöntemiyle yanlış olan her şeyi düzeltir. Başlangıç ​​olarak, yan hareketlerin etkinleştirme alanının, ekran görüntülerindeki şeffaf mavi kutularla gösterildiği gibi, ekranın yalnızca bir kısmını genişletmesini sağlayabilirsiniz. altında. Bu, yan menüleri kaydırırken “gözatma” kullanma gereğini ortadan kaldırır, çünkü hareket alanının üstünden hızlıca kaydırabilirsiniz.

Her iki kenardan küçük bir tokatlamakla geri dönmenin yanı sıra, çapraz ve uzun tokatlamak seçenekleriyle işleri daha da genişleterek her taraf için toplam altı seçenek sunabilirsiniz. Bu seçenekler bildirim gölgenizi aşağı çekmekten ekran görüntüsü almaya veya Google Asistan’ı açmaya kadar değişir. En iyi yanı, One Hand Operation +’nın geleneksel gezinme çubuğu, Samsung’un jest sistemi ve varsayılan Android 10 hareketleriyle çalışmasıdır. En sevdiğimiz jestlerden biri Hızlı araçlar adı verilen bir şey açmaktır. Bu panelden, çeşitli sistem ayarlarını yapabilir, bildirim gölgesini aşağı çekebilir veya parlaklığı ayarlayabilirsiniz.

Geliştirilmiş yüz tanıma

Açık olmak gerekirse, bu hala daha önce sahip olduğumuz selfie kamerayı kullanmakla aynı sistem. Pixel 4’te bulunanlar gibi süslü harita sensörleri yoktur ve bu, telefonunuzu korumanın en güvenli yolu değildir. Samsung bazı yaşam kalitesi değişiklikleri yaptı ve nükleer fırlatma kodlarını telefonlarımızda tutmadığımız için bizim için yeterince güvenli.

Kaynak: https://www.androidpolice.com/2020/05/30/five-of-the-best-new-features-in-samsung-one-ui-2-0/

Bugün En Çok Okunanlar

Tesla’nın yedi günlük iade politikasını sona erdi!

Tesla onun yedi gün sunan durdurdu, hiçbir soru göre iade politikası istedi Electrek . Şirketin dün gece yaptığı teklife son verdiği bildirildi. Otomobil üreticisinin politikaya adadığı web sayfasını ziyaret...

GMC 1000HP Hummer elektrikli kamyon!

2022 Hummer Dünya Serisinin ilk oyununun başlangıcına denk gelen Salı günü canlı yayın sırasında, GMC yöneticileri sanal bir aşamaya geçti ve on yıldan...

Yeni Araştırma Sayesinde Akciğer Kanseri İçin Öngörücü Tedavi Geliştiriliyor!

Akciğer kanseri olan hastalar için kişiselleştirilmiş tedavi seçenekleri, son yirmi yılda uzun bir yol kat etti. Küçük hücreli olmayan akciğer kanseri olan...

Quibi kapandığını doğruladı

Quibi'nin kurucuları, fikrin 'yeterince güçlü' olmayabileceğini kabul etti. Jeff Katzenberg / Meg Whitman liderliğindeki Quibi'nin piyasaya sürülmesinden ancak altı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin