Salı, Aralık 1, 2020

Samsung, Samsung Health’i Akıllı TV’lere Getiriyor

Birçoğu, günlük egzersiz rutinleri gibi temel şeyleri takip etmek için mobil cihazlarında Samsung Health kullanıyor, ancak aslında uygulama çok daha yetenekli ve çok daha fazlasını yapabilir.

Ve bu çok daha fazlası akıllı telefon ürün kategorisinin ötesine geçmesine izin veriyor ve Samsung’un bugün akıllı TV’de Samsung Health’i yayınlayarak yaptığı şey bu. Samsung bu sürümü ilk olarak bu yılın başlarında duyurdu ve birçoğu bir sağlık uygulamasının TV’de herhangi bir anlam ifade edip etmediğini merak etti ve ortaya çıktığı gibi gerçekten de öyle.

Teknik olarak, Güney Koreli şirketin yapmaya çalıştığı şey “evde egzersiz konseptinde devrim yapmak” tır. Birçoğumuz evde kalmanın bazen yapabileceğimiz en iyi şey olduğunu ve eğitim gibi ortak şeylerin oturma odasında taşındığını keşfettiğinden, Samsung tüm konsepti çok daha rahat hale getirmek istiyor.

Bu nedenle, akıllı TV’lerde Samsung Health ile kullanıcılar ücretsiz premium sınıflara erişebilir ve daha kolay antrenman yapabilir, sağlıklı yaşam rutinlerine başlayabilir ve mobil cihazlarda yüklü Samsung giyilebilir cihazlarından ve eşlik eden uygulamalardan gelen bilgileri görmek için gösterge panolarına erişebilir.

Yalnızca 2020 akıllı TV desteklenir

Uygulama kişiselleştirilmiş profilleri destekler ve bireysel rutinlerin yapılandırılmasına izin verirken, Samsung Challengers artık akıllı TV’lerde de mevcuttur. Eğitim için Samsung, alm, obé fitness, barre3, Echelon, Fitplan ve Jillian Michaels Fitness dahil olmak üzere fitness ve sağlıklı yaşam programları sunan bir dizi şirketle ortaklık kurdu.

Samsung, önümüzdeki aylarda daha fazla iş ortağı ekleneceğini, ancak şu anda mevcut olan ücretsiz içeriğin zaten yaklaşık 5.000 eğitim sağladığını söylüyor.

Samsung Electronics Servis İşlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Won-Jin Lee, “Samsung Health’in amacı, Samsung platformlarında tüketicilerimizi nerede olurlarsa olsunlar, buluştuklarında daha sağlıklı bir yaşam sürmeleri için motive etmektir” dedi.

Kötü haber şu ki, uygulama sadece 2020 akıllı TV’ye geliyor, bu nedenle Samsung modeliniz bundan daha eskiyse, yapabileceğiniz çok şey yok, ancak yeni nesil bir TV’ye yükseltme yapın.

Bugün En Çok Okunanlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin