Salı, Aralık 1, 2020

Samsung, talebi karşılamak için 2021’de NAND üretimini hızlandırmaya hazırlandı

Samsung , veri merkezi ve mobil pazarlardan gelen talebi karşılamaya yardımcı olacak NAND flash üretim kapasitesini Kore’nin Pyeongtaek kentinde genişletmeyi planladığını açıkladı. Firma, 2021’in ikinci yarısında tesiste seri üretime başlamayı planlıyor ve Samsung’un V-NAND belleğini özel olarak çalkalayacak.

Duyuru, şirketin Kore’nin Pyeongtaek şehrinde bulunan bir tesiste döküm kapasitesini artırdığını açıklamasından sadece birkaç hafta sonra gerçekleşti . Yeni döküm hattının da önümüzdeki yılın ikinci yarısında tamamen faaliyete geçmesi bekleniyor.

Genişleyen NAND üretimi hakkında yorum yapan Samsung Electronics, Memory Global Satış ve Pazarlama genel başkan yardımcısı Cheol Choi şunları söyledi:

“Yeni yatırım, bellek teknolojilerinde belirsiz zamanlarda bile tartışmasız liderliği sürdürme taahhüdümüzü tekrar teyit ediyor. Tüm BT endüstrisinin ve genel olarak ekonominin büyümesine katkıda bulunurken, piyasaya en uygun çözümlerle hizmet vermeye devam edeceğiz. ”

Şirkete göre, Pyeongtaek Kampüsü “dünyanın en büyük iki üretim hattından oluşan yeni nesil bellek teknolojileri için bir merkez”. NAND üretimini genişleterek NAND flash bellek için orta ve uzun vadeli taleplerin ele alınmasında önemli bir rol oynayabileceğini umuyor.

Nesnelerin İnterneti büyüyor ve daha fazla şirket yapay zeka hizmetlerine yöneliyorsa, Samsung’un yukarıda bahsedilen teknolojilerden bazılarına güç sağlayan veri merkezlerindeki donanımına olan talep artabilir.

Bugün En Çok Okunanlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin