Pazar, Eylül 20, 2020

Samsung, talebi karşılamak için 2021’de NAND üretimini hızlandırmaya hazırlandı

Samsung , veri merkezi ve mobil pazarlardan gelen talebi karşılamaya yardımcı olacak NAND flash üretim kapasitesini Kore’nin Pyeongtaek kentinde genişletmeyi planladığını açıkladı. Firma, 2021’in ikinci yarısında tesiste seri üretime başlamayı planlıyor ve Samsung’un V-NAND belleğini özel olarak çalkalayacak.

Duyuru, şirketin Kore’nin Pyeongtaek şehrinde bulunan bir tesiste döküm kapasitesini artırdığını açıklamasından sadece birkaç hafta sonra gerçekleşti . Yeni döküm hattının da önümüzdeki yılın ikinci yarısında tamamen faaliyete geçmesi bekleniyor.

Genişleyen NAND üretimi hakkında yorum yapan Samsung Electronics, Memory Global Satış ve Pazarlama genel başkan yardımcısı Cheol Choi şunları söyledi:

“Yeni yatırım, bellek teknolojilerinde belirsiz zamanlarda bile tartışmasız liderliği sürdürme taahhüdümüzü tekrar teyit ediyor. Tüm BT endüstrisinin ve genel olarak ekonominin büyümesine katkıda bulunurken, piyasaya en uygun çözümlerle hizmet vermeye devam edeceğiz. ”

Şirkete göre, Pyeongtaek Kampüsü “dünyanın en büyük iki üretim hattından oluşan yeni nesil bellek teknolojileri için bir merkez”. NAND üretimini genişleterek NAND flash bellek için orta ve uzun vadeli taleplerin ele alınmasında önemli bir rol oynayabileceğini umuyor.

Nesnelerin İnterneti büyüyor ve daha fazla şirket yapay zeka hizmetlerine yöneliyorsa, Samsung’un yukarıda bahsedilen teknolojilerden bazılarına güç sağlayan veri merkezlerindeki donanımına olan talep artabilir.

Bugün En Çok Okunanlar

Cyberpunk 2077’yi PC’de çalıştırmak için ihtiyacınız olan gereksimleri

Merak etmeyin, mega makineye ihtiyacınız yok. Cyberpunk 2077 birkaç ay içinde piyasaya sürülecek, ancak Kasım ortasındaki lansmanından önce geliştirici CD...

Apple iOS 14.2 beta 1 açıklandı – şimdi indirin

Apple iOS 14.2 beta 1 Apple bu haftanın başlarında iOS 14 , iPadOS 14 ve watchOS 7'nin son sürümlerinin çıkacağını duyurduğunda geliştiricileri ve normal iPhone, iPad...

iOS 14 ile Google, iPhone’unuzu ele geçirebileceğini düşünüyor

Üç aylık betalardan sonra iOS 14 nihayet tüm iPhone kullanıcıları için çıktı ve Apple'ın bu yılki büyük mobil işletim sistemi yükseltmesi için...

Marvel’in gelecekteki Avengers serisindeki ilk yeni kahraman doğrulandı

Marvel yeni kahraman Bu yıl Marvel filmleri veya TV şovları alıp almadığımızı söylemek için henüz çok erken. Black Widow Kasım ayı başlarında piyasaya sürülecek,...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin