Pazar, Ekim 25, 2020

Smart TV için neden doğru tarih ve saati ayarlamalıyım?

TV için doğru tarih ve saati ayarlamadıysanız, cihazınız uygulamalara erişirken bazı hatalarla karşılaşabilir, hatta bazı özellikler kullanılamayabilir mi?

Birçok kişi genellikle Smart TV için doğru tarih ve saati ayarlamaya dikkat etmez, Ancak, TV için doğru tarih ve saati ayarlamazsanız cihazınızın uygulamalara erişirken bazı hatalarla karşılaşabileceğini, hatta bazı özelliklerin kullanılamayacağını biliyor musunuz? 

1. Televizyonu kapatmak ve açmak için zamanlayıcı

Bildiğimiz gibi, mevcut TV dizilerinin çoğu TV’yi ayarladığınız zamana göre kapatmak ve açmak için zamanlayıcı özelliğini entegre eder. Sonuç olarak, sabit yayın saatlerine sahip çekici filmleri ve eğlence programlarını kaçırmayacaksınız. Ayrıca, yanlışlıkla uykuya dalarsanız TV için elektrik tasarrufu yapmanıza da yardımcı olur.

Ve bu özelliği kullanmak için, elbette Smart TV için doğru tarih ve saati ayarlamanız gerekir. TV’niz, TV’ye kurulduğu zamana göre açılır ve kapanır.

2. TV uygulamalarının dengeli çalıştığından emin olun

Smart TV çok çeşitli bir eğlence uygulamasını evimize getiriyor, en sevdiğiniz uygulamaları deneyimlemek için TV’ye yükleyebilirsiniz. Bununla birlikte, birçok uygulama (ör. YouTube, Facebook vb.) Genellikle yalnızca TV’niz doğru saat dilimine ayarlandığında çalışır.

Genellikle Android TV Sony veya Android TV TCL’de, saati, TV için doğru saat dilimini ayarlamazsanız, bazen videoyu izlemek için YouTube’a erişemezsiniz.

Akıllı televizyonunuz YouTube / Facebook’a erişmiyor ise sebebi yanlış tarih ve zaman ayarlamış olmanız olabilir.

3. TV için tarih ve saati ayarlarken bazı notlar

TV için tarih ve saat ayarlarını yapın, GMT +07: 00 olarak saat dilimini seçmeyi unutmayın ve tarih bölümünü gerçek tarih ve saate uyacak şekilde ayarlamanız gerekir.

Televizyon genellikle otomatik tarih ve saat moduna sahiptir, ancak bazı durumlarda TV yanlış zaman alabilir. Bu nedenle, yanlış zamanı bulursanız, TV’yi kullanma işleminin etkilenmemesi için lütfen tarih ve saati manuel olarak (manuel olarak) ayarlamaya geçin.

Bugün En Çok Okunanlar

iCloud Saklama Alanı: Nasıl Yer Açacağınıza Dair 5 İpucu

Apple, 2011'de iCloud'u ilk kez tanıttığında, şirketin sunduğu 5 GB'lık ücretsiz depolama alanı, çoğu insanın kullanabileceğinden çok daha fazla görünüyordu. Ancak son...

LG katlanabilir OLED TV 87.000 dolara satılıyor

Yıllarca prototiplerini gösterdikten sonra LG, nihayet Güney Kore'de satışa sunulan bir 4K OLED TV'ye sahip oldu. LG nihayet katlanabilir...

Yeni Araştırma Sayesinde Akciğer Kanseri İçin Öngörücü Tedavi Geliştiriliyor!

Akciğer kanseri olan hastalar için kişiselleştirilmiş tedavi seçenekleri, son yirmi yılda uzun bir yol kat etti. Küçük hücreli olmayan akciğer kanseri olan...

iCloud Saklama Alanı: Nasıl Yer Açacağınıza Dair 5 İpucu

Apple, 2011'de iCloud'u ilk kez tanıttığında, şirketin sunduğu 5 GB'lık ücretsiz depolama alanı, çoğu insanın kullanabileceğinden çok daha fazla görünüyordu. Ancak son...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin