Salı, Ekim 27, 2020

Sony PS5 ve PS5 Digital Edition fiyatı ve çıkış tarihini açıkladı

Sony, Çarşamba günü PlayStation 5 Showcase’de PS5 ve PS5 Digital Edition‘ın 12 Kasım’da piyasaya çıkacağını duyurdu. Disk sürücülü standart PlayStation 5 499 dolara mal olurken, disk sürücüsü olmayan Digital Edition 399 dolara mal olacak. Ön siparişler, seçkin perakendecilerde 17 Eylül’de açılacak.

Sony, özellikle PS5 ve PS5 Digital Edition’ın ABD, Japonya, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de 12 Kasım’da piyasaya çıkacağını söylüyor. Dünyanın geri kalanı 19 Kasım’a kadar beklemek zorunda kalacak.

Sony, Digital Edition konsolunun fiyatını 399 $ ‘a düşürmeyi başardı ve bu, PS4’ün 2013’te piyasaya sürdüğü fiyatla aynı oldu. Microsoft, 299 $ Xbox Series S ile fiyatlandırma savaşını kazansa da, Sony, sürekli olarak dış satış sonrasında büyük bir liderliğe sahip. son yedi yıldır Xbox One. En azından, bu sefer çok daha rekabetçi bir lansman olmalı, özellikle de son yıllarda Xbox Game Pass ile birlikte.

Game Pass‘ten bahsetmişken PS5 Showcase’in sürprizlerinden biri de PlayStation Plus Koleksiyonu’nun ortaya çıkmasıydı. Bu özelliğin veya hizmetin nasıl çalışacağı tam olarak net değildi, ancak God of War , Monster Hunter: World , Final Fantasy XV , Bloodborne , Fallout 4 ve Uncharted dahil olmak üzere son neslin en büyük oyunlarından bazılarını içeriyor gibi görünüyor. 4 , sadece birkaç isim. Sony, bu özelliği “PlayStation 5 için yeni bir PlayStation Plus avantajı” olarak adlandırıyor.

Sony ayrıca SIE Worldwide Studios’un tüm PS5 lansman gün oyunlarını onayladı:

  • Astro’s Playroom
  • Demon’s Souls 
  • Destruction All Stars
  • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales Ultimate Edition
  • Sackboy A Big Adventure

Sony, “Başlangıç ​​oyunlarının PS4 dijital sürümleri, her iki PS5 konsolunda da ücretsiz bir yükseltme içerirken, bu oyunların PS4 disk sürümleri, Ultra HD Blu-Ray disk sürücüsüne sahip PS5’te ücretsiz bir yükseltme içerir” dedi.

Son olarak, Marvel’s Spider-Man: Miles Morales , Sackboy A Big Adventure ve Horizon Forbidden West de PS4’e geliyor ve Sony, “PS4 topluluğunun farklı zamanlarda PS5’e geçiş yapacağını” anlıyor.

Bugün En Çok Okunanlar

Tesla bu çeyrekte rekor sayıda otomobil üretti ve teslim etti

Şirketin şimdi yıl sonu hedefine ulaşmak için 181.000 otomobil üretmesi gerekiyor. Elon Musk, Çarşamba günü Tesla'nın 2020 Q3 kazanç...

Apple iPhone 12 iMovie HDR desteği ekledi

Teknoloji devi, iOS için iMovie uygulamasını güncelledi. iPhone 12 Pro'nun en önemli özelliklerinden olan rekor yeteneği zengin gölgelerde ve parlak ile en...

Google yapay zeka destekli fotoğraf baskı hizmetini yeniden açıyor

Google, yapay zeka tabanlı Fotoğraflar baskı hizmetini geri getirme sözünü yerine getirdi ve bu sefer daha uygun fiyatlı. Yaklaşan premium baskı serisinde bir kez daha makine öğreniminin her...

Quibi kapandığını doğruladı

Quibi'nin kurucuları, fikrin 'yeterince güçlü' olmayabileceğini kabul etti. Jeff Katzenberg / Meg Whitman liderliğindeki Quibi'nin piyasaya sürülmesinden ancak altı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin