Cumartesi, Eylül 19, 2020

Sosyal medya platformları koronavirüs salgını için neler yapıyorlar?

Sosyal medya platformları koronavirüs salgını ile ilgili en fazla danışılan kuruluşlar içerisinde yer alıyor. Bunların en başında yer alan Facebook ve diğer bağlı siteler son derece önemli diyebiliriz.

Örneğin Facebook milyonlarca kullanıcıya sahip ve herkesin bilgi almak istediğinin farkında. Bu nedenle Facebook uygulamasının hemen ana sayfasında COVİD-19 ile ilgili bilgi alabileceğiniz bir platform bulunuyor.

Bu tür zor dönemlerde en çok üstüne düşülen konuların başında bağlantı yer alıyor. Toplumun bazı kesimleri çok fazla yardıma ihtiyaç duyduğu için özellikle de büyük şirketlerin onlara destek olması gerekiyor.

İŞTE SOSYAL MEDYA AĞLARININ KORONAVİRÜS DESTEKLERİ

Instagram ve Facebook bu tür bağlantılar sağlayabiliyor. Örneğin Facebook ana sayfasında yardıma ihtiyaç duyan kişiler ile ilgili bir bölüm bulunuyor. Twitter ise Jack Dorsey üzerinden çalışmalarını devam ettiriyor. Kuruluşun yakın bir zamanda bağışlar yapacağı biliniyor. Özellikle de resmi kuruluşlardan alınmak istenen doğru bilgiler bu platform üzerinden sağlanabiliyor.

Sosyal medya şirketleri şimdilik en fazla bağlantı kurduğumuz platformlar içerisinde yer alıyor. Normal şartlarda girilenden en az %30 daha fazla girmeye başladığımız bu platformlar, giderek gücünü artırıyor. Hayatın artık tamamen online olarak yürütüldüğü günümüz dünyasında, çarpıcı sonuçlarla karşılaşmak mümkün.

Bugün En Çok Okunanlar

“Sosyal İkilem”, Sosyal Medya Kullanıcılarını Yeniden Düşündürüyor

Nextflix'in yayınlamış olduğu "Sosyal İkilem" adlı belgesi izleyen sosyal medya kullanıcıları, Facebook ve Instagram gibi platformlarda hesaplarının olması gerekip gerekmediğini yeniden değerlendiriyor....

Netflix’in Ekim 2020 Takvimi

Netflix ekim ayı, orijinalleri ertesi hafta yayınlanmaya başlıyor. Adam Sandler'in yeni filmi Hubie Halloween 7 Ekim'de ve The Haunting of Bly Manor 9 Ekim'de vizyona giriyor.

SQL Server nedir

SQL Server, Microsoft tarafından geliştirilen ve pazarlanan ilişkisel bir veritabanı yönetim sistemi veya RDBMS'dir. SQL Server nedir ? Diğer...

Facebook sağlık grupları önermeyi bırakacak

Ayrıca daha fazla uygulamalı denetim gerektiriyor. Facebook, Gruplar özelliğine yanlış bilgilerin ve diğer zararlı içeriğin yayılmasını yavaşlatmayı amaçlayan yeni kurallar ekliyor. Şu...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin