Cuma, Ekim 23, 2020

Sparky Linux 2020.06 Resmi Olarak Açıklandı

Sparky Linux üzerinde çalışan dev ekibi kısa süre önce, beklendiği gibi yeni bir Linux çekirdeği de dahil olmak üzere bir dizi iyileştirme ile gelen Haziran anlık görüntüsünü duyurdu.

Her şeyden önce, Sparky 2020.06 Debian’ın “Bullseye” testine dayanıyor, bu yüzden burada sürpriz yok.

Ancak bu sürümün en önemli özelliklerinden biri, Linux çekirdeği 5.6.14 ile birlikte gelmesidir, ancak kararsız depoları kullanırsanız, Linux çekirdeği 5.7.0 sürümüne de geçebilirsiniz.

Söylemeye gerek yok, Sparky Linux 5 Haziran 2020 itibariyle en son Debian test raporları tarafından desteklenen sistem yükseltmesini aldı, bu nedenle bu sürümde birçok iyileştirme elde edersiniz.

Önceden yüklenmiş olarak gelen uygulamalar da en son sürümlere güncellenmiştir, örneğin Sparky 2020.06, Firefox 77, Thunderbird 68.8.1 ve LibreOffice 6.4.4.2 ile birlikte gelir.

Kolay yükseltme

Bu sürümde, debi-aracının Sparky Terminali için Sparky araçlarının bir parçası olması için kullanılan gdebi ve spterm ile değiştirilmesi gibi başka önemli değişiklikler de var . Geliştirici ekibi ayrıca RadioStation’ın yanı sıra Advanced Installer Dev’de disk otomatik bölümlendirme, şifreleme ve lvm desteği sağlayan yeni bir deneysel özellik de içeriyor.

Yeni Sparky versiyonu ayrıca Calamares için önemli bir değişiklikle birlikte geliyor ve ekip aşağıdaki notları açıklıyor (atlamadan sonra kutuda tam olarak da kontrol edebilirsiniz):

“Kalamarlar 3.2.24’e kadar güncellendi; kullanıcılarımız tarafından birkaç kez istendiği gibi, şifre gücünü Calamares’de mümkün olan en az basamak sayısına değiştirdi (1 basamak kullanılabilir, ancak güçlü şifre kullanmanızı öneririz); lami07 sayesinde. ”

Söylemeye gerek yok, cihazınızda zaten Sparky Linux çalıştırıyorsanız, Sparky Upgrade kullanarak veya aşağıdaki iki komutla apt yoluyla kolayca güncelleyebilirsiniz:

Bugün En Çok Okunanlar

Google Alışveriş fiyat izleme ve karşılaştırma araçları ekledi

Kullanıcılar ayrıca yerel mağazalar için mağazadan teslim alma ayrıntılarını da bulabilecekler. Google, Black Friday'e giden yolda aldığınız anlaşmanın gerçekten bir anlaşma olup olmadığını bilmenizi sağlayacak alışveriş platformuna araçlar...

Google Güvenilir Kişiler uygulamasını durdurdu!

Google Güvenilir Kişiler uygulaması Birkaç yıl önce, Google inşa edilmiş ve kısaca onun muhafaza Güvenilir Kişiler uygulaması üzerinde iOS ve Android'i. Konumunuzu yakın arkadaşlarınız veya aile üyelerinizle...

Instagram müşteri hizmetleri için bot devreye giriyor

Facebook, Instagram mesajları için Messenger API desteğini test ediyor. Facebook, Messenger API'sine Instagram için destek ekliyor . Bu, markaların ve işletmelerin Instagram mesajlarını üçüncü taraf...

LG katlanabilir OLED TV 87.000 dolara satılıyor

Yıllarca prototiplerini gösterdikten sonra LG, nihayet Güney Kore'de satışa sunulan bir 4K OLED TV'ye sahip oldu. LG nihayet katlanabilir...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin