Cuma, Ekim 23, 2020

Spotify iOS 14 Widget Desteği ile Güncellendi

Spotify, tüm platformlardaki en popüler müzik akışı hizmetlerinden biridir ve şirket, mevcut olduğu cihazlara eklenen en son özelliklerle her zaman güncel kalması gerektiğini bilir.

Spotify’ın Apple Music’in en güçlü alternatiflerinden biri olarak kabul edildiği iPhone için de aynı şey.

Apple geçen ay iOS 14’ü piyasaya sürdü ve bu yeni sürümdeki öne çıkan özelliklerden birinin ana ekrandaki widget’lar olması gerekiyordu. Widget’lar iOS’ta bir süredir kullanımdayken, yeni yazılım güncellemesi büyük bir yeniden tasarım getirirken, kullanıcıların daha dinamik bir deneyim için bunları ana ekranda etkinleştirmelerine de olanak tanıdı.

Ancak, geliştiricilerin uygulamalarını widget’larla güncellemeleri gerekiyor ve Spotify şimdiye kadar her şeyi yapmak için acele etmemişti.

Spotify’ın bugün iOS uygulaması için yayınladığı yazılım güncellemesi nihayet widget desteği getiriyor, böylece kullanıcılar en son sürümü yükledikten sonra bunları cihazlarında etkinleştirebilirler.

Bugün herkes için mevcut

Uygulamayla birlikte gelen iki widget var ve her ikisinin de iPhone ana ekranında Son Çalınan şarkıyı göstermesi gerekiyor. Küçük ve geniş olmak üzere iki boyut vardır ve widget, görüntülenen şarkıda görünen resme bağlı olarak arka plan rengini değiştiriyor gibi görünüyor.

Spotify başlangıçta widget desteğini geçen hafta TestFlight’ta test edenlere gönderilen bir beta sürümünün parçası olarak yayınladı, bu nedenle şirket yeni özelliği herkese getirmek için oldukça hızlı hareket etti.

Bugün En Çok Okunanlar

Tesla Model 3 2021 yenilemesi iyileştirmeler sunuyor

Uzun Menzilli Çift Motorlu versiyon, 353 mil (tahmini) menzile 30 mil artış sağladı. Tesla'nın 2021 Model 3 ve Model...

LG katlanabilir OLED TV 87.000 dolara satılıyor

Yıllarca prototiplerini gösterdikten sonra LG, nihayet Güney Kore'de satışa sunulan bir 4K OLED TV'ye sahip oldu. LG nihayet katlanabilir...

Tesla bu çeyrekte rekor sayıda otomobil üretti ve teslim etti

Şirketin şimdi yıl sonu hedefine ulaşmak için 181.000 otomobil üretmesi gerekiyor. Elon Musk, Çarşamba günü Tesla'nın 2020 Q3 kazanç...

Fotoğraf Boyutu Küçültme: Nasıl Yapılır?

Günümüzde kullanılan cep telefonları ve fotoğraf makineleri oldukça yüksek boyutlu ve yüksek çözünürlüklü fotoğraflar çekebilmektedir. Ancak kullanıcılar internet ortamına fotoğraf yüklemek istediklerinde...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin