Cumartesi, Ekim 31, 2020

Spotify iOS 14 Widget’ları İlk Kez Görüntülendi

iPhone’daki yeni iOS 14 güncellemesinin en önemli özelliklerinden biri, widget’ları desteklemektir ve söylemeye gerek yok, geliştiriciler bu yeni özellikle uygulamalarını güncellemek için acele ediyorlar.

Spotify’ın acelesi var gibi görünmüyor, ancak diğer yandan şirket, kullanıcılarına bir pencere öğesi getirmek için de çalışıyor.

Ve yayınlanan ekran görüntüleri sayesinde reddit, nihayet şimdi, hiçbir ETA henüz mevcut olmasına rağmen yakında iOS 14 başlatacaklarını yeni Spotify widget’lar erken bir bakış var.

Şu anda test ediliyor

Ancak bildiğimiz şey, parçacığın iki farklı boyutta, yani küçük ve orta büyüklükte geleceği ve her ikisinin de sanatçı sanat eserini göstereceği, yalnızca ikincisi bu tür bilgiler için dört yuva içereceği.

Tıpkı diğer tüm widget’lar gibi ve bu şu anda bu yeni özellik söz konusu olduğunda en büyük dezavantajlardan biri, Spotify’ın kullanıcıların ekranda gösterilen bilgilerle etkileşime girmesine izin vermeyecek, yalnızca uygulamayı başlatması. Başka bir deyişle, widget’lara dokunmak sadece Spotify’ı başlatır ve daha fazlası değildir.

Bu, insanların yeni widget’lardan nefret ettiği bir sınırlamadır, ancak Apple bununla başa çıkmaya ve genel olarak bu özellikle ilgili deneyimi iyileştirmeye pek hevesli görünmüyor.

“Widget’lar size bir bakışta daha fazla bilgi vermek için tamamen yeniden tasarlandı – ve artık bunları Ana Ekranınıza ekleyebilirsiniz. Farklı boyutlardan birini seçin ve istediğiniz gibi düzenleyin. Ayrıca, en çok kullandığınız uygulamalara göre akıllıca seçilmiş bir Akıllı widget yığını da ekleyebilirsiniz ve doğru pencere öğesi gününüzün doğru zamanında otomatik olarak görünecektir, “diyor Apple widget’lar hakkında.

Bugün En Çok Okunanlar

Yeni Biyoenerji Projesi: Bioo Paneller Topraktan Enerji Üretiyor

İspanya'nın İbiza adasındaki bir parkta, yeni nesil yenilenebilir enerji için bir biyoenerji projesi, enerjiyi yeraltından alıyor. Bioo Panelleri toprağın kendisinden enerji üreten...

Ses En Yüksek Ne Kadar Olabilir? Desibel ve Gürültü Nedir?

Krakatoa yanardağı 1883'te patladığında, bir adayı yerle bir etti. Saniyede yarım mil hızla havaya 27 kilometre enkaz fırlattı ve 36.000 kişiyi öldürdü....

Apple One abonelik paketi 30 Ekim’de başlıyor

Arcade, Müzik, TV +, iCloud ve daha fazlası. Elma resmen ortaya “Apple biri” abonelik paket kısmındaki geri İzle olay Eylül ayında. Bugün, şirketin üç aylık...

Yeni Biyoenerji Projesi: Bioo Paneller Topraktan Enerji Üretiyor

İspanya'nın İbiza adasındaki bir parkta, yeni nesil yenilenebilir enerji için bir biyoenerji projesi, enerjiyi yeraltından alıyor. Bioo Panelleri toprağın kendisinden enerji üreten...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin