Perşembe, Ekim 29, 2020

Studio Ghibli’nin yeni filmi Aya and the Witch’in ne zaman yayımlanacağı belli oldu

Dünyanın dört bir yanındaki Studio Ghibli hayranlarının kutlamaya değer bir vesilesi oldu.

Japon animasyon stüdyosunun son filmi, 2014 yapımı Marnie Oradayken’in (When Marnie Was There) gösterime girmesinin üzerinden neredeyse 6 yıl geçti ama şimdi hayranların Aya and the Witch’i ne zaman izleyebileceklerine dair daha net bir fikri var.

Heyecan verici şekilde, filmin küresel pandemiden etkilenmeyip bu sene içinde yayımlanacağı duyuruldu.

Yeni proje, yeni film How Do You Live?’in yanı sıra bu film için emekliliğini askıya alan Hayao Miyazaki’yle oğlu Goro’nun işbirliğiyle gerçekleşti.

Sinemalarda gösterimi atlayıp doğrudan televizyonda yayımlanacak film için tek yönetmenlik atfını Goro alırken, babası filmin geliştirmesini üstleniyor. Stüdyonun düzenli yapımcısı Toshio Suzuki de projeye dahil.

Aya and the Witch, Studio Ghibli’nin 2004’te uyarladığı Yürüyen Şato’yu (Howl’s Moving Castle) da yazan Diana Wine Jones’un romanından uyarlanacak.

Bu haber, devam eden küresel koronavirüs salgınından dolayı bu sene iptal edilen Cannes Film Festivali programına filmin dahil edilmesinin ardından geldi.

Seçilen filmler 3 Haziran’da dağıtım şanslarının desteklenmesine yardımcı olmak için yine de duyuruldu (gerçi Ghibli’nin yardıma pek de ihtiyacı yok).

Aya and the Witch’in bu kış gösterime açılması planlanırken Hayao Miyazaki’nin yönettiği How Do You Live?’in 2023’te gelmesi bekleniyor.

Bu sırada, eski katalogları bu sene Netflix’e eklenen Studio Ghibli filmleriyle arayı kapayabilirsiniz.

Bugün En Çok Okunanlar

Ses En Yüksek Ne Kadar Olabilir? Desibel ve Gürültü Nedir?

Krakatoa yanardağı 1883'te patladığında, bir adayı yerle bir etti. Saniyede yarım mil hızla havaya 27 kilometre enkaz fırlattı ve 36.000 kişiyi öldürdü....

Apple iPhone 12 iMovie HDR desteği ekledi

Teknoloji devi, iOS için iMovie uygulamasını güncelledi. iPhone 12 Pro'nun en önemli özelliklerinden olan rekor yeteneği zengin gölgelerde ve parlak ile en...

Nükleer Motor: NASA İnsanları Sadece Üç Ayda Mars’a Taşıyacak

NASA, ilk insan mürettebatını 2030'lu yıllarda Mars'a göndermeyi hedefliyor. Nasa için tasarlanan nükleer motor ile birlikte 40 milyon milden fazla yolculuğu şu...

Ses En Yüksek Ne Kadar Olabilir? Desibel ve Gürültü Nedir?

Krakatoa yanardağı 1883'te patladığında, bir adayı yerle bir etti. Saniyede yarım mil hızla havaya 27 kilometre enkaz fırlattı ve 36.000 kişiyi öldürdü....

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin