Salı, Ekim 20, 2020

Teknoloji Sayesinde Evinizi Lüks Hale Getirmenin 5 Yolu

Akıllı teknoloji, hayal bile edilmeyecek şekilde hayatımızda devrim etkisi yarattı. Günümüzde çoğu insan, iş, kişisel zevk ve her türlü amaç için akıllı cihazlara yöneliyor. Bu cihazların yanı sıra artık evlerde akıllı hale geliyor, bu durum aynı zamanda oldukça tasarrufta sağlıyor. Kısa bir süre içerisinde ise evinizdeki hemen hemen her şeyi basit bir dokunuşla veya sesli komutlarla kontrol edebileceksiniz. İşte bu yazımızda size teknoloji sayesinde evinizi lüks hale getirmenin 5 yolunu listeledik.

Akıllı Aydınlatma

akilli-aydinlatma

Doğru bir aydınlatma ile eviniz çok daha rahat ve lüks gözükebilir. Bu aydınlatma etkisini elde etmek için akıllı ampuller kullanabilirsiniz. Alternatif olarak “A Noon Lighting System” (Öğlen Aydınlatma Sistemi) da işinizi görecektir. Akıllı ampullere kıyasla daha maliyetli ve daha karmaşıktır fakat tek bir merkezi aydınlatma anahtarıyla değiştirdiğiniz için tüm anahtarlara olan ihtiyaç tamamıyla ortadan kalkar.

Geleceğin Televizyonları

LG’nin yakında çıkacak olan “Signature OLED” isimli televizyonu, basit bir televizyondan çok daha fazlasını içeriyor. Geçen yılın başlarında piyasaya sürülen ses kontrol seti, temelde Google Asistan ve Amazon’un Alexa’sı ile geliyor. Bu sanal asistanlar sayesinde en sevdiğiniz müziği çalabilir, odadaki havayı ve ışığı ayarlayabilirsiniz. Bunlara ek olarak beş mod daha bulunmaktadır.

Onu gerçekten farklı kılan özellik , “Line View” modu olarak da adlandırılan herhangi bir odayı modern bir ev sinemasına dönüştürebilen gizli 65 inçlik açılabilir olan ekran, aynı zamanda müzik dinlerken ya da hava durumunu takip ederken dışarıdaki manzaranın keyfini çıkarmaya olanak tanır.

Yapay Zeka Tabanlı Asistanlar

Alexa, Siri, Google Asistan veya Microsoft Cortona, yapay zeka tabanlı sanal asistanlardır ve sorularınıza saniyeler içinde doğru yanıtları verebilirler. Samsung, Ocak ayında Ballie adlı, kişisel asistanınız gibi kolayca hareket edebilecek, tenis topu şeklindeki havalı bir robot tanıttı.

Bu akıllı ses kontrollü yardımcı, yalnızca sorularınızı yanıtlamakla kalmaz, aynı zamanda ruh halinize ve önceki isteklerinize göre gerçek zamanlı kararlar verebilir, örneğin yalnızca ışık iyi olduğunda fotoğraf çekmek gibi. Bu sanal asistanlar, sizi, ailenizi ve hatta evcil hayvanlarınızı anlayan ve destekleyen akıllı bir arkadaştır.

Görünmez Sarj

Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte akıllı cihazların sayısı inanılmaz derecede arttı. Bu akıllı cihazların en büyük dezavantajlarından birisi de sarj etmek için her yerde bulunan dağınık kablolar ve çok sayıda pildir. Görünmez kızılötesi teknolojisi ise tam da bu nokta da işe yarıyor.

Wi-Charge, ışığınıza veya prizlerinize doğrudan takılan ultra kompakt görünmez kızılötesi sarj cihazları sunar. R1, kızılötesi ışınlar aracılığıyla 9 metreye kadar sapma hassasiyetli cihazlarla çalışır, böylece telefonunuzu sarj yuvasına yerleştirmenize gerek bile kalmaz.

Kişiselleştirilmiş Güvenlik

Gün içerisinde evde olmadığınız vakitlerde, evinizin güvenli olmasını istersiniz. Bu güvenliği şık ve gelişmiş bir şekilde sağlamak için akıllı teknolojiyi kullanabilirsiniz. “August Smart Lock 3rd Gen”, evinizi anahtar gereksinimi olmadan kilitlemenize ve kilidi açmanıza olanak tanır.

August uygulamasını kullanarak, bir arkadaşınızın evinize girebilmesi için bir anahtar da gönderebilirsiniz. Akıllı bir kilit ile, anahtar aramak yerine parmak izi, PIN numarası veya akıllı telefonunuzu kullanarak evinizin kilidini dilediğiniz gibi açabilirsiniz.

Bugün En Çok Okunanlar

PS5 fan optimizasyonları sistem güncellemeleriyle gelecek

Sony'nin eski büyük PS5 hayranı, kısa süre önce piyasaya sürülen PlayStation 5 parçalanmasının en önemli özelliklerinden biriydi, ancak bu fan zamanla gelişmeye hazır. 

Google Asistan Samsung 2020 TV’lerinde kullanıma sunuluyor

Yıllarca Bixby'yi gerçekleştirmeye çalıştıktan sonra, Samsung kendine geliyor ve Alexa ve Google Assistant gibi daha iyi AI yardımcıları için destek sağlıyor. Şirket bu yıl CES'te bu asistanları QLED...

Apple Watch YouTube Müzik uygulamasını piyasaya sürdü

Hem iPhone hem de Apple Watch'a sahip ender YouTube Müzik abonelerinden biriyseniz, Google Play Müzik'i bu ayın sonlarında kapattığında soğukta kalmayacaksınız . Bugün itibariyle şirketin Apple Watch için bir YouTube...

Apple iPhone HDR video kaydı ekledi

Yeni ProRAW formatı size fotoğraflar üzerinde daha fazla kontrol sağlıyor. “Profesyonel” etiketi haklı olduğunu iPhone 12 Pro ve Pro Max tarafından ekleyerek kamera...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin