Pazar, Kasım 29, 2020

Tenet Filmi : Christopher Nolan gerçek bir uçağı havaya uçurmuş

Christopher Nolan bir film yaptığında oyuncu kadrosu ve yapım ekibine yaşayan, canlı bir set sunar.

Bu durumda kendisinden yeşil ekran önünde bir uçak sahnesi beklenmeyeceği aşikâr. Yönetmenin yeni filmi Tenet’in oyuncularından John David Washington da verdiği bir röportajda bu beklentiyi teyit etti.

CinemaBlend’de yer alan habere göre Washington, Tenet için gerçek bir 747 tipi uçağın havaya uçurulduğunu doğruladı. Oyuncu filmdeki o anları şöyle anlattı:

”Bu gerçek bir uçaktı ve uçağı çarptırdıkları da gerçek bir binaydı. Oyuncu kadrosu ve film ekibi olarak biz de tüm bunlara şahit olduk. Destansı bir andı! İnanılmazdı. Chris’in istediğini almasıyla ‘Kestik’ diye bağırmalarının ardından tezahürat edip durduk.”

Yeşil ekran ve bilgisayar efektleri günümüz filmlerinin adeta olmazsa olmazları.

Ancak Tenet’in yeni fragmanın sonunda görülen bu patlama sahnesinde kullanılan uçak için bunların hiçbirine başvurulmamış.

Nolan filme ilişkin yaptığı açıklamada Tenet’te daha önce hiç denemediği şeyleri denediğini söyleyerek beklentileri yükseltmişti.

Filmin tahmini bütçesinin 225 milyon dolar (yaklaşık 1,5 milyar TL) olduğu belirtiliyor.

Tenet’in gösterim tarihinin pandemi nedeniyle ertelenmemesi için direnen Christopher Nolan vizyon tarihini hala 17 Temmuz olarak tutuyor.

 

Bugün En Çok Okunanlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin