Cumartesi, Eylül 19, 2020

Tenet Filmi : Christopher Nolan gerçek bir uçağı havaya uçurmuş

Christopher Nolan bir film yaptığında oyuncu kadrosu ve yapım ekibine yaşayan, canlı bir set sunar.

Bu durumda kendisinden yeşil ekran önünde bir uçak sahnesi beklenmeyeceği aşikâr. Yönetmenin yeni filmi Tenet’in oyuncularından John David Washington da verdiği bir röportajda bu beklentiyi teyit etti.

CinemaBlend’de yer alan habere göre Washington, Tenet için gerçek bir 747 tipi uçağın havaya uçurulduğunu doğruladı. Oyuncu filmdeki o anları şöyle anlattı:

”Bu gerçek bir uçaktı ve uçağı çarptırdıkları da gerçek bir binaydı. Oyuncu kadrosu ve film ekibi olarak biz de tüm bunlara şahit olduk. Destansı bir andı! İnanılmazdı. Chris’in istediğini almasıyla ‘Kestik’ diye bağırmalarının ardından tezahürat edip durduk.”

Yeşil ekran ve bilgisayar efektleri günümüz filmlerinin adeta olmazsa olmazları.

Ancak Tenet’in yeni fragmanın sonunda görülen bu patlama sahnesinde kullanılan uçak için bunların hiçbirine başvurulmamış.

Nolan filme ilişkin yaptığı açıklamada Tenet’te daha önce hiç denemediği şeyleri denediğini söyleyerek beklentileri yükseltmişti.

Filmin tahmini bütçesinin 225 milyon dolar (yaklaşık 1,5 milyar TL) olduğu belirtiliyor.

Tenet’in gösterim tarihinin pandemi nedeniyle ertelenmemesi için direnen Christopher Nolan vizyon tarihini hala 17 Temmuz olarak tutuyor.

 

Bugün En Çok Okunanlar

“Sosyal İkilem”, Sosyal Medya Kullanıcılarını Yeniden Düşündürüyor

Nextflix'in yayınlamış olduğu "Sosyal İkilem" adlı belgesi izleyen sosyal medya kullanıcıları, Facebook ve Instagram gibi platformlarda hesaplarının olması gerekip gerekmediğini yeniden değerlendiriyor....

Netflix’in Ekim 2020 Takvimi

Netflix ekim ayı, orijinalleri ertesi hafta yayınlanmaya başlıyor. Adam Sandler'in yeni filmi Hubie Halloween 7 Ekim'de ve The Haunting of Bly Manor 9 Ekim'de vizyona giriyor.

SQL Server nedir

SQL Server, Microsoft tarafından geliştirilen ve pazarlanan ilişkisel bir veritabanı yönetim sistemi veya RDBMS'dir. SQL Server nedir ? Diğer...

Facebook sağlık grupları önermeyi bırakacak

Ayrıca daha fazla uygulamalı denetim gerektiriyor. Facebook, Gruplar özelliğine yanlış bilgilerin ve diğer zararlı içeriğin yayılmasını yavaşlatmayı amaçlayan yeni kurallar ekliyor. Şu...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin