Pazar, Kasım 29, 2020

Tesla, Kuzey Amerika ve Çin’de otomobil fiyatlarını düşürdü

Reuters’e göre Kuzey Amerika’daki araçlarının fiyatlarını %6 oranında düşürdüğünü açıkladı . Koronavirüs kilitlenmeleri hafifletildikten sonra, otomobil üreticisi Fremont fabrikasında otomobil üretimini artırdı.

Kilitlenmelerin ortasında, otomobil üreticileri ya fabrikaları kapatırken ya da koronavirüs tanısı alan hastaların tedavisinde hastanelere yardımcı olmak için ventilatörler üreterek arabalara olan talep azalmıştı . Bununla birlikte, bir analiz firması JD Power’a göre, bazı otomobil üreticileri indirim ve teşvikler sunduğundan satışların Mayıs ayında toparlanması bekleniyor.

Firmanın web sitesine göre , Tesla Model S sedanları 74.990 dolardan başlıyor ve Model X araçları şimdi 79.990 dolardan fiyatlandırılıyor. Sözü edilen iki otomobilin fiyatları 5.000 $ düştü. Firmanın en ucuz aracı olan Tesla Model 3’ün fiyatı 37.990$.

Benzer şekilde, Weibo’da yapılan bir açıklamaya göre, otomobil üreticisi Çin’de araba fiyatlarını da düşürecek . Firmanın ithal ettiği Model S ve Model X otomobillerin fiyatları yaklaşık% 4 oranında azalacak; ancak Çin’de üretilen Model 3 arabaların fiyatı da aynı olacak.

Bugün En Çok Okunanlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin