Salı, Ekim 20, 2020

Tesla’nın Teslas için potansiyel olarak daha ucuz pil teknolojisi

Çin yapımı Teslas için yeni piller hakkında söylentiler duyduk, ancak bunun “milyon mil” pille ilgili bir şey olup olmadığı belirsiz.

Tesla, potansiyel olarak daha ucuz elektrikli araba akülerini eyalet hükümeti ile yeni başvurularla Çin’de pazara sunmaya daha yakın görünüyor.

Electrek bir ayrıntıları dosyalama Pazartesi, rapor Tesla Model 3 olasılıkla Çin’de pil ortağı CATL gelecek bir lityum-demir fosfat batarya ile. Net olmayan şey ise, bu lityum-demir fosfat ünitesinin Tesla’nın ” milyon mil pil ” olması. Maliyetleri düşük tutmak ve bir milyon mil değerinde toplam kullanım sağlamak için kobalt kullanmayacak olan bu batarya hakkında söylentiler arttı. Çin devleti dosyalarında ayrıntılarıyla açıklanan bu lityum-demir pil (lityum-iyon ile karıştırılmamalıdır) kobalt kullanmaz. Dosyalar ayrıca Model 3’ün temel özelliklerinin değişmediğini de gösterir.

Bu pilin maliyet azaltma lehine verdiği şey enerji yoğunluğudur, ancak milyon mil pil programı hakkındaki söylentiler CATL’nin lityum iyon birimleri ile boşluğu kapatmaya yardımcı olmak için kimyanın enerji yoğunluğunda iyileştirmeler yaptığını göstermektedir.

Tesla’nın çalışmalarda büyük pil planlarına sahip olduğu başka bir ipucu ise, otomobil üreticisi için bir oyun değiştirici olabilir. Önceki raporlar , Model 3’ün maliyetini içten yanmalı motorla çalışan araçlarla parite yakınlaştırmaya yardımcı olmak için kobalt içermeyen bir pil takıyor. Tüm teknoloji önce Çin için olurdu, ancak bazı versiyonlar sonunda Kuzey Amerika’ya gelecekti.

Bugün En Çok Okunanlar

Google Arama, Alışveriş ve Eğitim için yeni Google Lens özelliklerini duyurdu

Google Lens ile, kameranızı kullanarak gördüklerinizi arayabilirsiniz ve Google Lens artık bitkileri, hayvanları, önemli noktaları ve daha fazlasını belirlemenize yardımcı olmak için,...

Zoom, Önümüzdeki Haftadan İtibaren Kullanıcılarına Uçtan Uca Şifreleme Sunmaya Başlayacak

Zoom daha önce uçtan uca şifreleme ile uygulamanın güvenliğini artıracağını açıklamıştı. Bu yıl pandemi dolasısıyla uzaktan çalışma ve sosyalleşme ihtiyacındaki patlama ile...

Python Kullanarak Kendi Sesli Kitabınızı Yapın! – Pyttsx3 ve PyPDF2 Kütüphanesi

Sesli kitap, bir kitabın veya başka bir çalışmanın yüksek sesle okunması veya seslendirilmesidir. Herhangi bir akıllı telefon, tablet, bilgisayar, ev hoparlör sistemi veya araç...

Yeni Xbox kullanıcı arayüzü Xbox One’da mevcut

Xbox Series X ve Series S, Xbox One'da yeni sunulan aynı arayüzü paylaşacak. Xbox Series X ve Series S'nin...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin