Pazar, Temmuz 5, 2020

Tik Tok hesabınızı nasıl daha güvenli hale getirebilirsiniz?

Tik Tok gibi basit gözüken bir uygulama bile güvenlik sorunlarına neden olabilir. Uygulamayı kullanmaya devam ederseniz, verilerin Çin’e gönderilme olasılığı kaçınılmazdır. Paylaştığınız videolar göründükleri kadar zararsız olmayabilir. Videolar çok sayıda kişisel bilgi içerebilir, bu nedenle kaydettiğiniz ve paylaştığınız şeylere dikkat edin.

Hesabınızı daha güvenli hale getirmek için atabileceğiniz bazı adımlar da vardır.

1. Güçlü parolalar kullanın

Kullandığınız tüm servisler için güçlü bir şifre oluşturmanız gerekir. Bu özellikle hizmetler videolar gibi kişisel verileri sakladığında geçerlidir. Sayıları, harfleri ve sembolleri birleştiren bir şifre belirlemelisiniz. Parola olarak bilinen adları veya tarihleri ​​kullanmayın.

Ayrıca, asla eski şifreyi tekrar kullanmayın veya aynı şifreyi birden fazla web sitesinde kullanmayın. Bu önemlidir, çünkü diğer hesaplarınızdan biri tehlikeye girerse, bilgisayar korsanlarının Tik Tok hesabınıza erişmesini istemezsiniz.

Ayrıca, hizmet iki faktörlü kimlik doğrulamayı desteklemediğinden, güçlü bir TikTok parolasına sahip olmak özellikle önemlidir.

2. Hesabınızı özel olarak ayarlayın

Tik Tok’da özgürce yayın göndermek, ancak videolarınızı kimlerin görebileceğini kısıtlamak istiyorsanız, hesabınızı gizli yapabilirsiniz. Bu şekilde, videolarınızı yalnızca izlemenize izin verdiğiniz kişiler görebilir. Bunu yaparak, birinin sizi gözetleyip izlemediğinden endişe etmeden mesaj gönderebilirsiniz.

Hesabınızı özel yapmanın, Tik Tok’un bilgilerinizi görmesini engellemeyeceğini belirtmek gerekir.

Tik Tok hesabınızı özel yapmak için uygulamayı açın ve Profil sekmesine gidin. Ardından sağ üst köşedeki Ayarlar simgesini tıklayın . Şimdi Gizlilik ve Güvenlik’e gidin . Buradan Özel Hesabı etkinleştirebilirsiniz .

3. Instagram ve YouTube hesaplarının bağlantısını kaldırın

Tik Tok’da Instagram ve YouTube da dahil olmak üzere diğer web sitelerindeki hesaplara bağlanma seçeneği vardır. Fikir, hesap bağlandıktan sonra, Tik Tok videolarınızı diğer platformlara da kolayca gönderebilirsiniz.

Ancak, hesabınızı bu şekilde bağlamak şirketlerin sizinle ilgili veri toplamasını kolaylaştırır. Çevrimiçi etkinliklerin tam bir resmini oluşturabilir ve hakkınızda daha fazla bilgi edinebilirler. Bu gizlilik ihlalini azaltmak için hesaplarınızın bağlantısını kaldırabilirsiniz.

Hesabınızın Tik Tok ile olan bağlantısını kaldırmak için Tik Tok uygulamasını açın ve profil sayfasını ziyaret edin. Şimdi Profili Düzenle’yi tıklayın . En altta, bağlantılı hesap adınızın sağda olduğu Instagram ve YouTube içeriğine sahip bir bölüm göreceksiniz . Hesap adını tıklayın ve buradan hesabı silebilirsiniz.

4. Yazılımı daima güncelleyin

Ayrıca işletim sisteminizi ve uygulamalarınızı düzenli olarak güncellediğinizden emin olmalısınız. Geliştiriciler güvenlik sorunlarını düzeltebilir. Hayatınızı kolaylaştırmak için telefonunuzdaki otomatik uygulama güncellemelerini açın ve böylece uygulamalarınızı manuel olarak güncellemeyi hatırlamanız gerekmez.

Bugün En Çok Okunanlar

Yeni Core i9-10850K 10 çekirdekli Comet Lake-S CPU yakında piyasaya sürülecek

Intel, yeni piyasaya sürülen Comet Lake-S masaüstü serisine eklemek için bir on çekirdekli işlemci daha hazırlıyor gibi görünüyor . Core i9-10850K etiketli bu yeni CPU, Geekbench...

Thanos, Sonsuzluk Savaşı’nda orijinal Yenilmezler’in hiçbirine neden zarar veremedi?

Thanos (James Brolin), Avengers: Sonsuzluk Savaşı’nda (Avengers: Infinity War) evrenin yarısını ortadan kaldırmışsa da, orijinal Yenilmezler'in tamamı hayatta kalmayı başarmıştı. Peki neden?

Astronotun paylaştığı fotoğraftaki detay, Düz Dünyacıları kızdırdı

SpaceX’in Uluslararası Uzay İstasyonu’na götürdüğü ilk astronotlardan Doug Hurley’nin paylaştığı bir fotoğraf, Düz Dünyacıların tepkisini çekti. Her şey astronotun,...

Bilim insanları depremleri hisseden hayvanlarla erken uyarı sistemi kuruyor

Hayvanların hareket sensörleriyle sürekli izlenmesinin deprem tahminlerine katkıda bulunabileceğini düşünen araştırmacılar hayvan hareketlerini uzaydan takip etmeye hazırlanıyor. Bugün bile...

Benzer Haberler

Instagram yakında engelleme listenize kimlerin ekleneceğini önerecek

Genellikle, kimin takip edileceğini veya tanıyabileceğimiz insanların bir listesini sunmamızı öneren sosyal medya platformlarını görürüz. Ama şimdi, tam tersine, Facebook'a ait şirket, Instagram...

Twitter, kullanıcılarına eğer maske takarlarsa düzenleme düğmesi alabileceklerini söyledi

Şirket sıklıkla istenen özelliği muhtemelen hiçbir zaman getirmeyecek. Twitter herkesin maske takması durumunda kullanıcılarına hemen bir düzenleme düğmesi getireceği konusunda...

Tails Linux OS Sürüm 4.8, Büyük Güvenlik Güncelleştirmeleriyle Çıktı

Artık Tails'in yeni bir sürümü indirilebiliyor ve bu sefer son aşama, bu Linux dağıtımını çalıştırırken kullanıcıları korumak için gereken bir dizi güvenlik...

WhatsApp web ve masaüstünde resmi karanlık modu, animasyonlu etiketleri ve daha fazlasını aldı

Facebook'un WhatsApp mesajlaşma servisi , önümüzdeki haftalarda çeşitli platformlarda uygulamaya giden birkaç yeni özelliği duyurdu. Daha dikkate değer özelliklerden biri, artık WhatsApp'ın web ve masaüstü sürümlerinde...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin

Yeni Core i9-10850K 10 çekirdekli Comet Lake-S CPU yakında piyasaya sürülecek

Intel, yeni piyasaya sürülen Comet Lake-S masaüstü serisine eklemek için bir on...

Thanos, Sonsuzluk Savaşı’nda orijinal Yenilmezler’in hiçbirine neden zarar veremedi?

Thanos (James Brolin), Avengers: Sonsuzluk Savaşı’nda (Avengers: Infinity War) evrenin yarısını...

Astronotun paylaştığı fotoğraftaki detay, Düz Dünyacıları kızdırdı

SpaceX’in Uluslararası Uzay İstasyonu’na götürdüğü ilk astronotlardan Doug Hurley’nin paylaştığı...