Salı, Ekim 27, 2020

Tik Tok hesabınızı nasıl daha güvenli hale getirebilirsiniz?

Tik Tok gibi basit gözüken bir uygulama bile güvenlik sorunlarına neden olabilir. Uygulamayı kullanmaya devam ederseniz, verilerin Çin’e gönderilme olasılığı kaçınılmazdır. Paylaştığınız videolar göründükleri kadar zararsız olmayabilir. Videolar çok sayıda kişisel bilgi içerebilir, bu nedenle kaydettiğiniz ve paylaştığınız şeylere dikkat edin.

Hesabınızı daha güvenli hale getirmek için atabileceğiniz bazı adımlar da vardır.

1. Güçlü parolalar kullanın

Kullandığınız tüm servisler için güçlü bir şifre oluşturmanız gerekir. Bu özellikle hizmetler videolar gibi kişisel verileri sakladığında geçerlidir. Sayıları, harfleri ve sembolleri birleştiren bir şifre belirlemelisiniz. Parola olarak bilinen adları veya tarihleri ​​kullanmayın.

Ayrıca, asla eski şifreyi tekrar kullanmayın veya aynı şifreyi birden fazla web sitesinde kullanmayın. Bu önemlidir, çünkü diğer hesaplarınızdan biri tehlikeye girerse, bilgisayar korsanlarının Tik Tok hesabınıza erişmesini istemezsiniz.

Ayrıca, hizmet iki faktörlü kimlik doğrulamayı desteklemediğinden, güçlü bir TikTok parolasına sahip olmak özellikle önemlidir.

2. Hesabınızı özel olarak ayarlayın

Tik Tok’da özgürce yayın göndermek, ancak videolarınızı kimlerin görebileceğini kısıtlamak istiyorsanız, hesabınızı gizli yapabilirsiniz. Bu şekilde, videolarınızı yalnızca izlemenize izin verdiğiniz kişiler görebilir. Bunu yaparak, birinin sizi gözetleyip izlemediğinden endişe etmeden mesaj gönderebilirsiniz.

Hesabınızı özel yapmanın, Tik Tok’un bilgilerinizi görmesini engellemeyeceğini belirtmek gerekir.

Tik Tok hesabınızı özel yapmak için uygulamayı açın ve Profil sekmesine gidin. Ardından sağ üst köşedeki Ayarlar simgesini tıklayın . Şimdi Gizlilik ve Güvenlik’e gidin . Buradan Özel Hesabı etkinleştirebilirsiniz .

3. Instagram ve YouTube hesaplarının bağlantısını kaldırın

Tik Tok’da Instagram ve YouTube da dahil olmak üzere diğer web sitelerindeki hesaplara bağlanma seçeneği vardır. Fikir, hesap bağlandıktan sonra, Tik Tok videolarınızı diğer platformlara da kolayca gönderebilirsiniz.

Ancak, hesabınızı bu şekilde bağlamak şirketlerin sizinle ilgili veri toplamasını kolaylaştırır. Çevrimiçi etkinliklerin tam bir resmini oluşturabilir ve hakkınızda daha fazla bilgi edinebilirler. Bu gizlilik ihlalini azaltmak için hesaplarınızın bağlantısını kaldırabilirsiniz.

Hesabınızın Tik Tok ile olan bağlantısını kaldırmak için Tik Tok uygulamasını açın ve profil sayfasını ziyaret edin. Şimdi Profili Düzenle’yi tıklayın . En altta, bağlantılı hesap adınızın sağda olduğu Instagram ve YouTube içeriğine sahip bir bölüm göreceksiniz . Hesap adını tıklayın ve buradan hesabı silebilirsiniz.

4. Yazılımı daima güncelleyin

Ayrıca işletim sisteminizi ve uygulamalarınızı düzenli olarak güncellediğinizden emin olmalısınız. Geliştiriciler güvenlik sorunlarını düzeltebilir. Hayatınızı kolaylaştırmak için telefonunuzdaki otomatik uygulama güncellemelerini açın ve böylece uygulamalarınızı manuel olarak güncellemeyi hatırlamanız gerekmez.

Bugün En Çok Okunanlar

Netflix 48 saatlik StreamFest ile abonelikleri artırmayı planlıyor

Netflix, yayın hizmetini abone olmayanlar için ücretsiz hale getiren, 4 Aralık'ta başlayacak iki günlük bir etkinlik olan StreamFest'i planlıyor. Etkinlik, Netflix Android uygulamasının...

iCloud Saklama Alanı: Nasıl Yer Açacağınıza Dair 5 İpucu

Apple, 2011'de iCloud'u ilk kez tanıttığında, şirketin sunduğu 5 GB'lık ücretsiz depolama alanı, çoğu insanın kullanabileceğinden çok daha fazla görünüyordu. Ancak son...

Snapchat salgın sırasında yeni kullanıcılar ekledi ve reklam işini büyütüyor

Koronavirüs salgını reklam endüstrisini çok etkilemiş olsa da, Snap bu konuda gayet iyi bir şekilde geziniyor gibi görünüyor. Snapchat uygulaması, üçüncü çeyrek gelir raporuna göre...

Uluslararası Enerji Ajansı: Güneş Enerjisi Yeni Enerji Kralıdır

Bu ay, Uluslararası Enerji Ajansı, güneş enerjisi, küresel elektrik piyasalarının "yeni kralı" dedi. IEA, 1980'den beri modül maliyetlerinde inanılmaz bir şekilde yüzde...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin