Cuma, Eylül 18, 2020

TikTok kullanım kısıtlması nasıl etkinleştirilir, TikTok çoçuk içerik kilidi nasıl yapılır

Bu yeni mod, ebeveynlerin çocuklarının TikTok kullanımını kendi hesapları üzerinden izlemelerine izin verecektir.

TikTok, ebeveynlerin çocuklarının uygulama kullanım süresini kolayca kontrol etmelerini sağlayan yeni bir kontrol özelliği sundu. Bu yeni mod, ebeveynlerin çocuklarının TikTok kullanımını kendi hesapları üzerinden izlemelerine olanak sağlayacak. Sağlanan seçeneklerden bazıları çocukların görebileceği içeriği sınırlamak, uygulamada çevrimiçi süreyi sınırlamak ve çocuklara kimlerin mesaj gönderebileceğini yönetmek.

 TikTok gibi sosyal platformlar son derece bağımlılık yaptı ve kullanıcıların her gün çevrimiçi saatler geçirmesini sağladı ve birçok insanın hayatının ayrılmaz bir parçası oldu.

Neyse ki, TikTok herkes için zaman sınırlı bir özellik sunuyor. TikTok için çok fazla zaman ayırdığınızı düşünüyorsanız, ancak ‘durduramıyorsanız’, aşağıda belirtilen şekilde zaman sınırı özelliğini etkinleştirmeyi deneyin.

İlk olarak, TikTok hesap ayarlarınıza gidin. Kullanım süresini sınırlama seçeneği ‘Dijital Wellbeing’ menüsünde bulunabilir. Burada, biri Ekran Süresi diğeri ise Kısıtlı Mod olarak adlandırılan 2 seçenek olduğunu göreceksiniz. Screen Time tam olarak aradığımız şey.

Ekran Saati’ni tıklayın. Burada, ‘Ekran Zaman Yönetimi’ ekran yönetimi özelliğini açabilir ve uygun zaman sınırını ayarlayabilirsiniz. Zaman dolduğunda, size kullanımı kısıtlayan bir mola uyuglanacak böylece TikTok kullanımızı kısıtlamış olacaksınız.

Kullanmaya devam etmek istiyorsanız, TikTok sizden daha önce yüklediğiniz doğrulama kodunu girmenizi isteyecektir. Lütfen belirlediğiniz ‘şifreyi’ hatırladığınızdan emin olun. Tabii ki, bu zaman sınırı özelliği ‘TikTok’ için size yardımcı olmayabilir çünkü açıp kapatmak size bağlı, ancak uygulamada geçirdiğiniz zamanı tam olarak bilmenize ve böylece uygun ayarlamaları yapmanıza yardımcı olacaktır.

Bu kısıtlama özelliğini kapatmak için belirlediğiniz şifreyi girmeniz yeterlidir. Dijital Wellbeing menüsünde de devre dışı bırakmak mümkündür.

Kısıtlı Mod hakkında, bu TikTok uygulamanızı ‘güvenli’ duruma geçirecek ve yalnızca yaşa uygun olarak derecelendirilen içeriği göreceğiniz moddur. Bu özellik, özellikle telefonunuzu küçük çocuklara ödünç vermeniz gerektiğinde yararlıdır.

Bugün En Çok Okunanlar

Netflix’in Ekim 2020 Takvimi

Netflix ekim ayı, orijinalleri ertesi hafta yayınlanmaya başlıyor. Adam Sandler'in yeni filmi Hubie Halloween 7 Ekim'de ve The Haunting of Bly Manor 9 Ekim'de vizyona giriyor.

SQL Server nedir

SQL Server, Microsoft tarafından geliştirilen ve pazarlanan ilişkisel bir veritabanı yönetim sistemi veya RDBMS'dir. SQL Server nedir ? Diğer...

Facebook sağlık grupları önermeyi bırakacak

Ayrıca daha fazla uygulamalı denetim gerektiriyor. Facebook, Gruplar özelliğine yanlış bilgilerin ve diğer zararlı içeriğin yayılmasını yavaşlatmayı amaçlayan yeni kurallar ekliyor. Şu...

Twitter, Seçim Günü kaosunu önlemek için yeni güvenlik özellikleri sunuyor

Parola sıfırlama korumasını otomatik olarak açıyor. Şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, Twitter'ın 2020 ABD seçimleri öncesinde yüksek profilli siyasi...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin