Çarşamba, Ekim 21, 2020

TikTok Resmi Olarak Microsoft’a Hayır Dedi.

TikTok için 15 Eylül son teslim tarihi neredeyse geldi ve Microsoft ile anlaşma yapılmazsa Çinli şirket Amerika Birleşik Devletleri’nde kapanabilir.

Devralma görüşmelerine katılan yetkililer son zamanlarda tamamen ağzı sıkı kaldı, ancak yine de Microsoft’a ek olarak, Oracle ve Google’ın ana şirketi Alphabet’i içeren bir grup şirket gibi diğer tarafların da TikTok’u satın almakla ilgilendiğini gördük. .

Microsoft, TikTok’u satın almak için ilk sırayı korurken, 15 Eylül’de son tarih yaklaşıyor ve bugün yapılan bir duyuruya göre anlaşma gerçekleşmeyecek.

“ByteDance, bugün TikTok’un ABD operasyonlarını Microsoft’a satmayacaklarını bize bildirdi. Ulusal güvenlik çıkarlarını korurken, teklifimizin TikTok kullanıcıları için iyi olacağından eminiz. Bunu yapmak için, hizmetin güvenlik, gizlilik, çevrimiçi güvenlik ve dezenformasyonla mücadele için en yüksek standartları karşıladığından emin olmak için önemli değişiklikler yapardık ve bu ilkeleri Ağustos açıklamamızda netleştirdik. Microsoft, bu önemli alanlarda hizmetin nasıl geliştiğini görmeyi dört gözle bekliyoruz ”dedi.

Çin anlaşmaya katılmıyor
Bu arada, TikTok’un devralımının pek iyi karşılanmadığı Çin’den daha fazla bilgi ortaya çıktı. Reuters’den bir rapor, Pekin hükümetinin, potansiyel bir devralmaya izin vermek yerine TikTok’un Amerikan operasyonlarından vazgeçmesini tercih edeceğini ortaya koydu.

Microsoft başlangıçta, gizlilik gereksinimlerine uymak amacıyla Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm Amerikalı kullanıcıların verilerini taşıyacağına söz verdi.

“Microsoft, TikTok’un Amerikalı kullanıcılarının tüm özel verilerinin Amerika Birleşik Devletleri’ne aktarılmasını ve ABD’de kalmasını sağlayacaktır. Şirket, bu tür verilerin halihazırda Amerika Birleşik Devletleri dışında depolandığı veya yedeklendiği ölçüde, bu verilerin aktarıldıktan sonra ülke dışındaki sunuculardan silinmesini sağlayacaktır ”dedi.

Bugün En Çok Okunanlar

LG katlanabilir OLED TV 87.000 dolara satılıyor

Yıllarca prototiplerini gösterdikten sonra LG, nihayet Güney Kore'de satışa sunulan bir 4K OLED TV'ye sahip oldu. LG nihayet katlanabilir...

Tesla Model 3 2021 yenilemesi iyileştirmeler sunuyor

Uzun Menzilli Çift Motorlu versiyon, 353 mil (tahmini) menzile 30 mil artış sağladı. Tesla'nın 2021 Model 3 ve Model...

Google Arama, Alışveriş ve Eğitim için yeni Google Lens özelliklerini duyurdu

Google Lens ile, kameranızı kullanarak gördüklerinizi arayabilirsiniz ve Google Lens artık bitkileri, hayvanları, önemli noktaları ve daha fazlasını belirlemenize yardımcı olmak için,...

Facebook Messenger yeni logo ve yepyeni bir tasarıma kavuştu!

Facebook Messenger'a yeni bir görünüm kazandırıyor. Uygulamanın daha canlı bir logoya ve yeni varsayılan sohbet rengine, ek sohbet temalarına (aşk ve batik gibi) ve özel...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin