Cumartesi, Ekim 31, 2020

Tiktok Uygulaması Nisan 2020’de En Yüksek Geliri Elde Etti

Sensor Tower, alanında en iyi bilinen mobil uygulama analiz şirketlerinden biridir. Kısa süre önce, TikTok ve Çince versiyonu Douyin’in bu yılın ilk çeyreğinde dünya çapında yaklaşık 315 milyon indirme gerçekleştirdiğini söyledi.

Sosyal ağların kullanımı bu yılın başından bu yana rekorlara ulaştı. Nisan ayında, TikTok ve Douyin’in App Store ve Google Play Store’da yaklaşık 78 milyon dolar kazandıkları bildirildi. Daha sonra kendilerini Nisan ayı gelirleri için mobil uygulama sıralamasında dünyanın en üst sıralarına yerleştirdiler.

Sağlanan veriler, gelirlerin% 86,6’sının Çin pazarından geldiğini,% 8,2’sinin ise Amerikan pazarından geldiğini ortaya koydu. Ancak, kullanımdaki bu artıştan etkilenen tek uygulama onlar değildir.

YouTube, 76 milyon dolarlık üretimle sıralamada ikinci sırada yer alıyor. Uygulama geçen yıla göre% 56 büyüdü. Bu rakamın% 56,4’ü Amerikalı kullanıcılardan,% 11’i Japon pazarından geliyor. Ayrıca ilk on içinde olan Tinder ve Netflix’i unutmadan, ancak aboneliğe dayalı bir modelle.

tiktok kızılay koronavirüs

Bununla birlikte, Sensor Tower tarafından sağlanan veriler , reklam veya bağlılıkla bağlantılı geliri dikkate almaz. Dolayısıyla, yayınlanan gelir yalnızca bu uygulamalardaki uygulama içi satın alımlardan elde edilen geliri içerir. Bu TikTok ve Douyin’i ByteDance için bir gelir makinesi yapar.

COVID-19’UN UYGULAMALARIN POPÜLARİTESİ ÜZERİNDEKİ OLUMLU ETKİSİ

Bu hapsetme döneminde TikTok ve Douyin gelirleri önemli ölçüde arttı. Video paylaşım uygulamaları özellikle bu pandemi sırasında giderek daha fazla kullanılmaktadır. Buna ek olarak, birçok ülkeden televizyon simgeleri ve diğer ünlüler, hayranları ve izleyicileri ile iletişim halinde olmak için bu uygulamaları devraldı.

Dijital pazar araştırma şirketi Emarketer’in tahminlerine göre, 14 yaş ve üzeri 75 milyondan fazla Amerikalı kullanıcı 2020 yılında bir uygulamada en az bir satın alma yapacak. Bu rakam, 2019 rakamlarına göre% 17,3 daha fazla artışa eşdeğer.

Son zamanlarda, TikTok ve YouTube video platformları arasında bir savaş olduğunu belirtmek gerekir . Çin sosyal medyası sürekli rekor kırıyor ve bu da YouTube hayranlarını memnun etmiyor. Yeni bir gelişmede, TikTok ve YouTube kullanıcıları birbirlerinin Play Store’daki uygulamalarına 1 yıldızlı yorumlar veriyor. Her şey YouTube’un Carry Minati’nin  Çin sosyal medyasını kullandığı  “YouTube vs TikTok – The End” in viral videosunu silme kararıyla başladı .

Bugün En Çok Okunanlar

Yeni Biyoenerji Projesi: Bioo Paneller Topraktan Enerji Üretiyor

İspanya'nın İbiza adasındaki bir parkta, yeni nesil yenilenebilir enerji için bir biyoenerji projesi, enerjiyi yeraltından alıyor. Bioo Panelleri toprağın kendisinden enerji üreten...

Nükleer Motor: NASA İnsanları Sadece Üç Ayda Mars’a Taşıyacak

NASA, ilk insan mürettebatını 2030'lu yıllarda Mars'a göndermeyi hedefliyor. Nasa için tasarlanan nükleer motor ile birlikte 40 milyon milden fazla yolculuğu şu...

Ses En Yüksek Ne Kadar Olabilir? Desibel ve Gürültü Nedir?

Krakatoa yanardağı 1883'te patladığında, bir adayı yerle bir etti. Saniyede yarım mil hızla havaya 27 kilometre enkaz fırlattı ve 36.000 kişiyi öldürdü....

Apple One abonelik paketi 30 Ekim’de başlıyor

Arcade, Müzik, TV +, iCloud ve daha fazlası. Elma resmen ortaya “Apple biri” abonelik paket kısmındaki geri İzle olay Eylül ayında. Bugün, şirketin üç aylık...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin