Çarşamba, Ekim 21, 2020

Twitch Studio sohbet katmanı ve geri sayım zamanlayıcı araçları ekledi

İnsanların konsol oyunlarını yayınlaması da daha kolay olacak.

Twitch, canlı yayın yazılımını daha fazla özellik ile güncelledi ve bu da yayıncılara yayınlarını çarpıcı hale getirmek için daha fazla yol sağlayacak. Twitch Studio ile artık katmanları veya sahneleri kopyalayıp yapıştırabilir veya çoğaltabilirsiniz, böylece akışınızın görsel stilini daha tutarlı hale getirebilirsiniz.

Yayınınız sırasında genellikle web kamerası yayınınızı ekranın köşesine yerleştirdiğinizi varsayalım. Bazı oyunlar için alt ortada konumlandırmak istiyorsanız (yani Aramızda oturumu sırasında oyun kodunu örtmek için ), bu tek ince ayar ile daha kolay bir sahne oluşturabilir ve yayının ortasında hızla ona geçebilirsiniz.

Ayrıca topluluğunuzdan gelen mesajların akışınız sırasında ekranda görünmesi için bir sohbet katmanı ekleme seçeneği de vardır. Önümüzdeki birkaç hafta içinde, panelleri bir yerden diğerine sürükleyerek yazılımın arayüzünü istediğiniz gibi ayarlayabileceksiniz.

Twitch Studio artık bir geri sayım zamanlayıcısına sahip ve bu, biraz aşağıdakilerden oluşan yayıncılar için yararlı olacak. Akışınızı başlatmak üzereyken takipçilerinizi uyarabilir, böylece zamanlayıcı biterken katılabilirler. Bu şekilde, gerçekten yayına başlamadan önce bazı izleyicileri yerinde tutmayı deneyebilirsiniz. Zamanlayıcı, hızlı koşucular için de yararlı olabilir.

Özellikle bir Nintendo Switch ile konsol oyunlarını yayınlamak isteyenler için hayat biraz daha kolay olmalı (Xbox One ve PS4 yerleşik akış seçeneklerine sahiptir). Twitch Studio artık kullanılabilir bir Ağ Aygıtı Arabirimi kaynağı olup olmadığını, yani başka bir aygıttan bir yakalama kartıyla video paylaşıp paylaşmadığınızı otomatik olarak algılayabilir. Bu kaynağı sahnelerinize bir katman olarak ekleyebilirsiniz. Bu özellik, bir bilgisayarı oyun oynamak ve diğerini izlemek için kullanan kişiler için yararlı olabilir.

Bu özelliklerden bazıları deneyimli yayıncıları hedef alıyor gibi görünüyor ve Twitch Studio’yu daha fazla kişi için uygun bir seçenek haline getirebilirler. Bu arada Twitch, kısa süre önce, yayıncıların DMCA’nın yayından kaldırılması konusunda çok fazla endişelenmeden yayınlarında bir milyondan fazla lisanslı şarkıyı kullanmalarına olanak tanıyan Soundtracks adlı bir aracı kullanıma sunmaya başladı.

Bugün En Çok Okunanlar

YouTube Covid aşısına ilişkin yanlış bilgileri ortadan kaldıracak

YouTube Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Covid-19 aşıları hakkındaki uzman fikir birliğiyle çelişen içeriği kaldıracağını ve pandemi hakkında yanlış bilgilendirme konusundaki politikalarını güncelleyeceğini...

Apple Watch YouTube Müzik uygulamasını piyasaya sürdü

Hem iPhone hem de Apple Watch'a sahip ender YouTube Müzik abonelerinden biriyseniz, Google Play Müzik'i bu ayın sonlarında kapattığında soğukta kalmayacaksınız . Bugün itibariyle şirketin Apple Watch için bir YouTube...

Tesla Model 3 2021 yenilemesi iyileştirmeler sunuyor

Uzun Menzilli Çift Motorlu versiyon, 353 mil (tahmini) menzile 30 mil artış sağladı. Tesla'nın 2021 Model 3 ve Model...

Doğal Dil İşleme Alanında Uzmanlaşmak İçin İzlemeniz Gereken Yol!

Günümüzde yapay zekanın popülerliği arttıkça bu alandaki uygulamaların da popülerliği artmaya devam ediyor. Bu alanlardan en popülerlerden birisi ise şüphesiz doğal dil...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin