Pazar, Kasım 29, 2020

Twitter çoğu çalışanın evden sonsuza dek çalışmasına izin verecek

Salı günü personele gönderilen bir e-postada, CEO Twitter Jack Dorsey, çalışanlara, koronavirüs pandemisi tehlikesinden sonra bile firmanın evden kalıcı olarak çalışmasına izin vereceğini bildirdi. Ancak, sunucu bakımı gibi fiziksel mevcudiyet gerektiren bazı işler yine de çalışanların ofise gelmesini gerektirecektir.

Firma sözcüsü şunları söyledi;

“Evden çalışma modeline geçen ilk şirketlerden biri olduğumuz andan itibaren buna nasıl yaklaştığımız konusunda çok düşünceli olduk. Biz olmaya devam edeceğiz ve önce halkımızın ve topluluklarımızın güvenliğini sağlamaya devam edeceğiz. ”

Mart ayında, şirket koronavirüs ABD‘ye yayılmaya başladığında ofislerini kapattı. Dorsey, e-postada ofislerin yeniden açılmasının Eylül ayından önce mümkün olmadığını ve firmanın o zamandan önce çok az istisna dışında iş seyahati yapmayacağını yazdı. Bu yıl sonuna kadar şahsen şirket etkinliği yapılmayacak. Ayrıca, firma tüm çalışanlar için evden malzeme alımı için ödeneği 1000 dolara çıkarmıştır.

Benzer şekilde, Facebook ve Alfabe de kısa bir süre önce, çoğu çalışanın 2020’nin sonuna kadar evden çalışmasına izin vereceğini açıkladı.

Bugün En Çok Okunanlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin