Pazar, Ekim 25, 2020

Twitter TikTok’u almak istiyor.

Herkes Microsoft’u İnternet sansasyonu TikTok’un bir sonraki sahibi olarak görüyor, ancak yeni bir habere göre, Twitter’ın kendisi de olası bir birleşme hakkında ön görüşmelerde yer aldı.

Başka bir deyişle, Bloomberg tarafından Dow Jones’un aktardığı bir rapora göre Twitter, TikTok’u da satın almak istiyor , ancak bu noktada Microsoft hala Çin hizmetini satın almak için favori olarak görülüyor.

Rapor, Twitter’ın TikTok ile olası bir birleşmeyi tamamlamak için iyi bir şansa sahip olduğunu düşündüğünü çünkü Microsoft gibi daha büyük bir teknoloji devi olarak çok fazla antitröst endişesi yaratmayacak daha küçük bir şirket olduğunu gösteriyor.

Öte yandan, atıfta bulunulan kaynak, Twitter’ın, Microsoft’un olası bir satın alma işlemini tamamlamak için sahip olduğu kaynaklara sahip olmadığı için neredeyse kesinlikle diğer yatırımcılardan mali yardıma ihtiyaç duyacağını vurguluyor. Karşılaştırma için Microsoft 1.6 trilyon dolar değerinde iken Twitter’ın piyasa değeri şu anda 29 milyar dolar. TikTok’un devralımının milyarlarca dolara mal olduğu tahmin ediliyor.

Ancak rapor, Silver Lake özel sermaye firmasının, müzakereler devam ederse TikTok’un devralımına katılabileceğini gösteriyor.

15 Eylül için son tarih

Microsoft, TikTok ile bir anlaşmaya varmak için 15 Eylül’e kadar bir son tarih belirledi.

“Microsoft, TikTok’un ana şirketi ByteDance ile görüşmeleri birkaç hafta içinde ve her halükarda en geç 15 Eylül 2020’de tamamlayarak, hızlı bir şekilde hareket edecek. Bu süreç boyunca Microsoft, ABD ile diyaloğu sürdürmeyi dört gözle bekliyor. Devlet Başkanı da dahil olmak üzere ”şirket yaptığı açıklamada.

Microsoft, mülkiyeti altında, TikTok’un Amerikalı kullanıcıların tüm verilerini Amerika Birleşik Devletleri’ne taşıyacağını ve ardından yerel sunucularda depolayacağını garanti eder.

“Microsoft, TikTok’un Amerikalı kullanıcılarının tüm özel verilerinin Amerika Birleşik Devletleri’ne aktarılmasını ve ABD’de kalmasını sağlayacaktır. Şirket, bu tür verilerin şu anda Amerika Birleşik Devletleri dışında depolandığı veya yedeklendiği ölçüde, bu verilerin aktarıldıktan sonra ülke dışındaki sunuculardan silinmesini sağlayacaktır “dedi.

Ne Twitter ne de TikTok ana şirketi ByteDance bu yeni söylenti hakkında yorum yapmadı.

Bugün En Çok Okunanlar

Az Bilinen Fakat İhtiyaca Göre Çok Kullanışlı Python Veri Yapıları

Python programlama dili, kullanım kolaylığı açısından kuşkusuz son zamanların en çok kullanılan programlama dillerinden biri olmuştur. Farklı alanlarla ilgili çeşitli sorunlar için...

Ford kendi kendine araba hizmetine güç sağlamak için Escape SUV kullanacak

Şirket, otomobilin ticari bir hizmet başlatmak için ihtiyaç duyduğu tüm teknolojilere sahip olduğunu söylüyor. Ford, en son otonom test...

Uluslararası Enerji Ajansı: Güneş Enerjisi Yeni Enerji Kralıdır

Bu ay, Uluslararası Enerji Ajansı, güneş enerjisi, küresel elektrik piyasalarının "yeni kralı" dedi. IEA, 1980'den beri modül maliyetlerinde inanılmaz bir şekilde yüzde...

Google Asistan’ın Android için sürüş modu bir yıl sonra neredeyse hazır

Google , 2019 ortalarında telefonlar için bir Asistan sürüş modunun geleceğine söz verdi , ancak bu açıkça gerçekleşmedi - herhangi bir işaret olmadan bir yıldan fazla geçti. Yine de...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin