Pazar, Ekim 25, 2020

Twitter, yanıltıcı COVID-19 gönderileri için yeni etiketler açıkladı

Twitter COVID-19 hakkında tartışmalı veya yanıltıcı bilgi içeren yayınların kullanıcıları yayının potansiyel şüphesine karşı uyarmak için bir uyarı etiketi ile paylaşılacağını duyurdu . Etiketler, koronavirüs hakkında güvenilir bilgi gösteren bir web sayfasına bağlantı içerecektir. Twitter bir yayının daha zararlı olduğunu tespit ederse, Tweet’in halk sağlığı uzmanlarının rehberliğiyle çeliştiğini açıklayan bir uyarı uygular.

Sosyal medya devine göre, bir kullanıcı ılımlı veya şiddetli “zarar eğilimi” derecesi ile doğrulanmamış bir iddia yayınlarsa, herhangi bir işlem yapılmaz – ancak şiddetli olarak değerlendirilenler gelecekte bir etiket alabilir. Orta derecede zarar derecesine sahip tartışmalı iddialar bir etiket alırken, ciddi zarar derecesine sahip olanlar kullanıcılar tarafından reddedilebilecek bir uyarı katmanı alır. Son olarak, orta derecede zarar derecesine sahip yanıltıcı bilgiler etiketlenecek ve ciddi dereceye sahip yanıltıcı bilgiler tamamen kaldırılacaktır.

Zararlı gönderileri nasıl belirleyeceğini açıklayan firma şunları söyledi:

“Ekiplerimiz COVID-19 ile ilgili içeriği proaktif olarak izlemek için dahili sistemleri kullanıyor ve geliştiriyor. Bu sistemler, bu uyarı veya etiketlerle Tweet’leri güçlendirmememize ve yüksek görünürlüklü içeriği hızlı bir şekilde tespit etmemize yardımcı olur. Ayrıca, çevrimdışı zarar vermesi muhtemel içeriği belirlemek için güvenilir iş ortaklarına güvenmeye devam edeceğiz. Dinamik durum göz önüne alındığında, daha fazla maruz kalma veya iletime neden olabilecek içeriğin incelenmesine ve etiketlenmesine öncelik vereceğiz. ”

Çoğu kişi bu etiketleri görmeye devam ederken, Twitter bir uyarı olduğunu not ediyor. Başka bir yere yerleştirilmiş yayınlar ve Twitter’da oturum açmamış kişiler tarafından görüntülenen Tweet’ler hala etiketsiz görünebilir. Genel olarak, yeni önlem, daha fazla insanı daha iyi bilgilendirmeye yardımcı olacak, böylece asılsız bilgilere inanmak için kandırılmayacaklar.

Bugün En Çok Okunanlar

LG katlanabilir OLED TV 87.000 dolara satılıyor

Yıllarca prototiplerini gösterdikten sonra LG, nihayet Güney Kore'de satışa sunulan bir 4K OLED TV'ye sahip oldu. LG nihayet katlanabilir...

En İyi Taşınabilir Bluetooth Hoparlörler: JBL, Bose, Sony Ve Daha Fazlası

Kablosuz bir hoparlör mi arıyorsunuz ve çok fazla harcamak istemiyor musunuz? Uygun fiyatlı mini ve en iyi taşınabilir bluetooth hoparlörler için en...

Tesla Çinde üretilen otomobiller Avrupa’ya ihraç edilecek

Hızla büyüyen ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın, Şangay'daki yeni fabrikasında üretilen otomobilleri bu ay Avrupa'ya ihraç etmeye başlayacağını duyurdu.

Bilinmesi Gereken 6 Sıralama Algoritması

Sıralama algoritması, bir diziyi girdi olarak alan, dizide belirli işlemleri gerçekleştiren, bazen liste olarak adlandırılan ve sıralı bir dizi çıktı veren bir...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin