Perşembe, Eylül 24, 2020

Twitter, yanıtları tweet’lerle sınırlama yeteneğini test etmeye başladı

Twitter şu anda kullanıcıların tweetlerine kimlerin yanıt verebileceğini sınırlama yeteneklerini test ediyor. Şirket açıklandı şu anda küçük bir kullanıcı setine özelliğini kullanıma sunuluyor ve büyük olasılıkla yaygın bir test grubundan firma toplar geribildirim sonra sunacağını söylediler. Şirket, böyle bir özelliği CES sırasında Ocak ayında geri getirdiğini belirtti.

Özelliğin çalışma şekli, kullanıcılar bir tweet oluşturduğunda, tweet’e kimlerin yanıt verebileceğini seçme seçeneği sunulur. Seçenekler herkesi, yalnızca kullanıcının takipçilerini veya yalnızca Tweet’de belirtilen kullanıcıları içerir. Yanıt verenlerin sınırı, tweet’i kimlerin görebildiğini etkilemez, çünkü tüm kullanıcılar tarafından kullanılabilir. Yanıt kısıtlamaları da beğenileri ve retweetleri etkilemez.

Testin bir parçası olan kullanıcılar, ayarı tüm platformlarda oluşturma kutusunda görmeye başlamalıdır. Küçük olmasına rağmen, tweet yanıtlarını kısıtlama yeteneği, istenmeyen kişilerin kötüye kullanımı veya saldırgan yanıtlarını azaltmaya yardımcı olacaktır. Ayrıca, yalnızca yazarın etkileşime girmeyi amaçladığı kullanıcılarla konuşmaları engellemeye yardımcı olabilir. Şirket son zamanlarda yanlış bilgileri engellemek , manipüle edilmiş içeriği etiketlemek ve hatta rahatsız edici içerik kullanıcıları uyarmak için daha fazla adım atıyor .

Bugün En Çok Okunanlar

Sudoku Çözen Algoritma, Protein Molekülleri İçin Umut Vaat Ediyor!

Toronto Üniversitesi'ndeki bilişimsel biyologlar, ince ayarlanmış terapötikler olarak sunulan yeni protein molekülleri oluşturma potansiyeline sahip bir yapay zeka algoritması geliştirdiler.

Tesla ABD’de kendi Lityum madenleri satın aldı

Tesla, dikey olarak entegre olmasıyla ünlüdür ve şirket şimdi kendi Lityumunu çıkararak bunu bir sonraki seviyeye taşıma planlarını duyurdu.

iPhone 12 lansman etkinliğinin 13 Ekim’de yapılacağı açıklandı

Apple'ın yılın en önemli açılış konuşması genellikle Eylül ayı ortalarında gerçekleşir. Bu, en yeni iPhone'un duyurulduğu zaman, telefonların basın toplantısından sonraki ilk Cuma...

Xbox oyun akışı yakında iPhone’a da gelebilir

Microsoft, bulut oyun hizmetini birkaç gün önce Android'de yayınladı. Maalesef iPhone desteği dahil edilmedi ve yakın zamanda bulut akışını alamayabilir. İster xCloud, Stadia veya başka bir...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin