Pazar, Kasım 29, 2020

Twitter’da SMS Dönemi Bitti!

Twitter’da SMS dönemi sona erdi.

Geçtiğimiz yıl Twitter CEO’su Jack Dorsey’in şahsi hesabının hacklenmesiyle beraber SMS üzerinden Tweet atma özelliği şirket tarafından bitirilmişti. Ancak yeni yapılan açıklama ile beraber artık telefonlara SMS ile bildirimler de alınamayacak.

Böylece Twitter için bir dönem resmen sona ermiş bulunuyor. Bilindiği gibi Twitter hayatına ilk başladığı yıllarda 140 karakter sınırlamasına sahipti. Bu yapısıyla SMS tabanını temel alan Twitter, daha sonra ise karakter sınırlamasını geliştirmiş 280 karaktere çıkartmıştı.

Jack Dorsey’in Twitter hesabının hacklenmesi ve resmi hesabından ırkçı söylemlerin paylaşılmasıyla beraber bir karar alan Twitter yönetimi, güvenliği ihlal ettiği gerekçesiyle SMS ile Tweet atma dönemini kapatmıştı. Şimdi de SMS bildirimlerinin sonlandırılmasıyla beraber Twitter, SMS ile olan bağlarını kopartmış ve bir dönemin kapısını da kapatmış oldu.

Bir kullanıcının artık Twitter SMS bildirimlerini alamadığı gerekçesiyle Twitter destek ekibine yazdığı mektupla ortaya çıkan bu bilgi, Twitter tarafından da resmen cevaplanmış ve artık bu hizmetin çoğu ülkede kullanılmayacağı söylenmişti. Ancak elbette 2 faktörülü kimlik doğrulama kodları için SMS hizmeti devam edecek.

Bugün En Çok Okunanlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin