Çarşamba, Ekim 28, 2020

Ubuntu 20.04.1 LTS Artık İndirilebilir

Canonical, kısa süre önce 20.04 sürümü için ilk nokta sürümü olan Ubuntu 20.04.1 LTS’yi yayınladı. Ve elbette, odak noktası hata düzeltmedir, bu nedenle bu güncellemede iyileştirilmiş birçok şey bulacaksınız.

İlk ve en önemlisi, bilmeniz gereken şey, bu güncellemenin aynı zamanda yeni kurulum medyası ile birlikte gelmesidir, bu nedenle farklı bir dağıtımdan, Windows’tan veya Ubuntu’nun eski bir sürümünden geliyorsanız, en son ISO görüntülerini alırsanız, doğrudan 20.04.1’e atlayabilme.

Dahası, Canonical, hala Ubuntu 18.04 LTS çalıştıran kullanıcılara Güncelleme Yöneticisi aracılığıyla otomatik olarak 20.04.1 LTS’ye yükseltme teklif edileceğini söylüyor.

Ve elbette, bu yeni sürüm Ubuntu’nun tüm resmi tatları için güncellemelerle birlikte geliyor, bu nedenle bugün aşağıdakileri de indirebilirsiniz:  

  • Kubuntu 20.04.1 LTS
  • Ubuntu Budgie 20.04.1 LTS
  • Ubuntu MATE 20.04.1 LTS
  • Lubuntu 20.04.1 LTS
  • Ubuntu Kylin 20.04.1 LTS
  • Ubuntu Studio 20.04.1 LTS
  • Xubuntu 20.04.1 LTS

Bu güncellemedeki yenilikler

Güncellemenin parçası olan değişikliklere gelince, pek çok değişiklik var ve bu sayfada ayrıntılı bir değişiklik günlüğü mevcuttur.

Bununla birlikte, Canonical’ın güncelleme yöneticisi deneyimini, anlık güncellemeler sırasında küçük bir donmaya neden olan sorun da dahil olmak üzere birçok düzeltmeyle geliştirmiş olmasıdır.

Ubuntu 20.04.1 LTS ayrıca yeni NVIDIA sürücüleri, Intel Tiger Lake desteği ve ayrıca Skylake işlemcilerini hedefleyen ek mikro kod düzeltmeleri ile birlikte gelir.

Ve elbette, Linux dünyasında Microsoft Office’e en iyi alternatif olan üretkenlik paketi LibreOffice de dahil olmak üzere önceden yüklenmiş bir dizi uygulama için yazılım güncellemeleri vardır . Thunderbird, Mesa, Firefox ve Pulse sese de daha fazla düzeltme eklendi , bu nedenle genel olarak deneyim hem işletim sisteminde hem de önceden yüklenmiş uygulamalar kullanılırken daha parlak olmalıdır.

Bugün En Çok Okunanlar

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Pil Özellikleri Açıklandı

Hem iPhone 12 hem de iPhone 12 Pro'nun Cuma günü gönderilmeye başlaması öngörülüyor, ancak Çin'den gelen videolar sayesinde akıllı telefonlar kapımıza geldiğinde...

WhatsApp sohbetlerden alışveriş yapmanıza imkan sağlayacak

Facebook, işletmelerin ürünlerini doğrudan mesajlaşma uygulamasında satmalarına izin verecek. Facebook, daha fazla insanın WhatsApp'ta alışveriş yapmasını istiyor. Bir güncellemede şirket,...

Google Alışveriş fiyat izleme ve karşılaştırma araçları ekledi

Kullanıcılar ayrıca yerel mağazalar için mağazadan teslim alma ayrıntılarını da bulabilecekler. Google, Black Friday'e giden yolda aldığınız anlaşmanın gerçekten bir anlaşma olup olmadığını bilmenizi sağlayacak alışveriş platformuna araçlar...

Quibi kapandığını doğruladı

Quibi'nin kurucuları, fikrin 'yeterince güçlü' olmayabileceğini kabul etti. Jeff Katzenberg / Meg Whitman liderliğindeki Quibi'nin piyasaya sürülmesinden ancak altı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin