Perşembe, Ekim 29, 2020

Unc0ver 5.0.0 ile tüm cihazlarda Jailbreak iOS 13.5 – Hemen indirin!

En son iPhone, iPad ve iPod touch modellerinde iOS 13.5’i jailbreak yapmak istiyorsanız, unc0ver 5.0.0 artık indirilebilir. Araç macOS, Windows ve Linux için kullanılabilir.

Unc0ver 5.0.0’a sahip tüm cihazlarda Jailbreak iOS 13.5

unc0ver ekibi, en yeni olanlar da dahil olmak üzere tüm iOS 13.5 cihazlarını jailbreak yapmak için Pwn20wnd’den bir çekirdek kullanan unc0ver 5.0.0 üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Hatta A12 ve A13 işlemcilerle iPhone 11 Pro, iPad Pro 2020 ve iPhone SE’yi hapse atıyor. unc0ver 5.0.0, iOS 11.0 ile uyumludur – iOS 13.5, ancak 12.3-12.3.2 ve 12.4.2-12.4.5 desteklenmez.

Unc0ver jailbreak aracını kullanma süreci basit değildir – sadece Safari’de bir web sitesi bağlantısı açamaz ve iOS cihazınızı jailbreak yapamazsınız. Birkaç adım izlemelisiniz. Yapman gerekenler işte burada.

Cydia Impactor kullanarak Jailbreak iOS 13.5

Bu yöntem bir Apple Developer Hesabı gerektirir, bu nedenle hesabınız yoksa AltStore’u kullanın.

 1. Dan unc0ver 5.0.0 en son sürümünü indirin web sitesinden  veya gelen Github .
 2. Cydia Impactor’u indirin . Sadece Mac ve Windows ile çalışan Altstore’un aksine Windows, Linux ve macOS için çalışır.
 3. İPhone veya iPad’inizde Find My özelliğini devre dışı bırakın. Jailbreak işlemi tamamlandıktan sonra bunu tekrar etkinleştirebilirsiniz
 4. İOS aygıtınızı bilgisayarınıza bağlayın ve Cydia Impactor’u açın. 1. adımda indirdiğiniz unc0ver 5.0.0 IPA dosyasını yüklemek için uygulamayı kullanın. Apple Kimliği ayrıntılarınızı girmeniz gerekir. İki faktörlü kimlik doğrulama kullanırsanız, Cydia Impactor’da kullanmak için appleid.apple.com adresine giderek uygulamaya özel bir şifre oluşturmanız gerekir.
 5. İOS aygıtınızda Ayarlar -> Genel -> Aygıt Yönetimi’ne gidin  ve Apple Kimliğinizi gösteren profile dokunun.
 6. Güven üzerine dokunun ve ardından ana ekranınızdan unc0ver uygulamasını açın. Jailbreak’ye dokunun ve işlemin tamamlanmasını bekleyin. Bu işlem sırasında cihazınız yanıt verebilir / yeniden başlatılabilir. İşiniz bittiğinde, favori ayarlarınızı ve yardımcı programlarınızı indirmek ve yüklemek için ana ekranınızdan Cydia’yı açın.

AltStore kullanarak Jailbreak iOS 13.5

 1.  AltStore’un en son sürümünü indirin ve yükleyin.
 2. Menü çubuğundaki AltStore simgesine sağ tıklayın ve Mac kullanıyorsanız Mail eklentisini yükleyin. Mail uygulamasını açın, Tercihler> Eklentileri Yönet’e gidin ve AltPlugin’in çalışmasına izin verin. Posta uygulamasını yeniden başlatın.
 3. İPhone veya iPad’inizi bir kablo kullanarak bilgisayarınıza bağlayın.
 4. AltStore ikonuna tıklayın ve AltStore Kur’a tıklayın. İstendiğinde Apple Kimliğinizi ve şifrenizi girin.
 5. İOS aygıtınıza yüklendikten sonra Ayarlar> Genel> Aygıt Yönetimi’ne gidin ve AltStore> Güven’e dokunun.
 6. Safari’yi kullanarak unc0ver 5.0.0’ı indirin ve yüklemek için AltStore uygulamasını kullanın.
 7. Yüklendikten sonra, unc0ver uygulamasını açın ve iOS 13.5 cihazınızı jailbreak yapın. Cihazınızın yanıt vermesini veya yeniden başlatılmasını bekleyin ve ardından ince ayarları ve yardımcı programları yüklemek için Cydia’yı açın.

İşte bu, şimdi iPhone, iPad veya iPod touch’ınızda iOS 13.5’i başarıyla jailbreak yaptınız.

Bugün En Çok Okunanlar

iPhone 12 ve iPhone 12 Pro Pil Özellikleri Açıklandı

Hem iPhone 12 hem de iPhone 12 Pro'nun Cuma günü gönderilmeye başlaması öngörülüyor, ancak Çin'den gelen videolar sayesinde akıllı telefonlar kapımıza geldiğinde...

Nükleer Motor: NASA İnsanları Sadece Üç Ayda Mars’a Taşıyacak

NASA, ilk insan mürettebatını 2030'lu yıllarda Mars'a göndermeyi hedefliyor. Nasa için tasarlanan nükleer motor ile birlikte 40 milyon milden fazla yolculuğu şu...

iCloud Saklama Alanı: Nasıl Yer Açacağınıza Dair 5 İpucu

Apple, 2011'de iCloud'u ilk kez tanıttığında, şirketin sunduğu 5 GB'lık ücretsiz depolama alanı, çoğu insanın kullanabileceğinden çok daha fazla görünüyordu. Ancak son...

WhatsApp sohbetlerden alışveriş yapmanıza imkan sağlayacak

Facebook, işletmelerin ürünlerini doğrudan mesajlaşma uygulamasında satmalarına izin verecek. Facebook, daha fazla insanın WhatsApp'ta alışveriş yapmasını istiyor. Bir güncellemede şirket,...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin