Cumartesi, Eylül 19, 2020

Unc0ver Jailbreak Bug iPhone’unuzu iOS 13.5.1’e Otomatik Güncelleyebilir – İşte Yapmanız Gerekenler

Apple, dün en son iOS 13.5.1 güncellemesini önemli güvenlik güncellemeleri taşıyan tüm kullanıcılara yayınladı. Apple’ın Unc0ver tarafından jailbreak aracı için kullanılan 0 günlük güvenlik açığını düzeltme eki açıklandı. Ancak, jailbreak durumunuzu iPhone’unuzda canlı tutmak istiyorsanız, iOS 13’ün otomatik güncelleme özelliğini hemen kapatmalısınız. Bunun nedeni, Unc0ver jailbreak’deki bir hatanın otomatik güncelleme tercihine göre davranmamasıdır.

Unc0ver’daki bir Hata, iPhone’unuzu Potansiyel Olarak iOS 13.5.1’e Güncelleyebilir, Jailbreak’i Öldürür

En son olarak, Unc0ver ekibinden Pwn20wnd, Twitter’da en son Unc0ver sürümünün otomatik güncelleme tercihiyle hoş olmayan bir hata taşıdığını doğruladı . Bunun anlamı, otomatik güncelleme özelliğini kapatmış olsanız bile, iPhone’unuzun kendini tek başına güncelleyebilmesidir.

Çözüm olarak Pwn20wnd, kullanıcıların Unc0ver ayarlarında ‘Otomatik Güncelleştirmeleri Devre Dışı Bırak’ seçeneğini kapatmaları gerektiğini önermektedir. Bunu manuel olarak yapmalısınız ve işiniz bittiğinde, en son iOS 13.5.1 sürümüne güncellenmesini önlemek için iPhone’unuzu yeniden jailbreak yapın. Bunun dışında, iPhone’unuzun kendini otomatik olarak iOS 13.5.1’e güncellemesini durdurmak için OTAdisabler gibi bazı jailbreak tweaks’i de kullanabilirsiniz.

Yazma sırasında, Apple hala iOS 13.5’i imzalıyor. Bundan sonra, yanlışlıkla en son iOS 13.5.1 sürümüne güncellemiş olsanız bile, yine de önceki yapıya geçme ve iPhone’unuzu jailbreak yapmak için Unc0ver aracını kullanma seçeneğiniz vardır. Ancak, iOS 13.5’te kalmanızı ve Apple’ın iOS 13.5’i imzalamayı durdurmadan önce beklememenizi öneririz. Ayrıntılar kılavuzumuzdan iOS 13.5 sürümüne nasıl geçeceğinizi öğrenebilirsiniz . Unc0ver jailbreak hatası, aşağıdaki güncellemede ekip tarafından düzeltilecektir, ancak bundan önce durumu kaybetmemeye dikkat edin.

Bunun dışında, iOS 13.5.1, kullanılabilirlik geliştirmeleri ve özellikleri tabloya getirmez, bu nedenle güncellenmeye gerek yoktur. Serbest bırakılmanın amacı jailbreak’i öldürmekti ve büyük olasılıkla budur.

İPhone’unuzu Unc0ver kullanarak jailbreak yaptıysanız, Yorumlarınızda görüşlerinizi bizimle paylaşın.

Bugün En Çok Okunanlar

“Sosyal İkilem”, Sosyal Medya Kullanıcılarını Yeniden Düşündürüyor

Nextflix'in yayınlamış olduğu "Sosyal İkilem" adlı belgesi izleyen sosyal medya kullanıcıları, Facebook ve Instagram gibi platformlarda hesaplarının olması gerekip gerekmediğini yeniden değerlendiriyor....

Netflix’in Ekim 2020 Takvimi

Netflix ekim ayı, orijinalleri ertesi hafta yayınlanmaya başlıyor. Adam Sandler'in yeni filmi Hubie Halloween 7 Ekim'de ve The Haunting of Bly Manor 9 Ekim'de vizyona giriyor.

SQL Server nedir

SQL Server, Microsoft tarafından geliştirilen ve pazarlanan ilişkisel bir veritabanı yönetim sistemi veya RDBMS'dir. SQL Server nedir ? Diğer...

Facebook sağlık grupları önermeyi bırakacak

Ayrıca daha fazla uygulamalı denetim gerektiriyor. Facebook, Gruplar özelliğine yanlış bilgilerin ve diğer zararlı içeriğin yayılmasını yavaşlatmayı amaçlayan yeni kurallar ekliyor. Şu...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin