Salı, Ekim 20, 2020

Virgin Galactic, Spaceport America’dan ilk uzay uçuşuna hazırlanıyor

Ayrıca gelecekteki uçuşlarından birinde uçacak ilk bilim adamını da duyurdu.

Virgin Galactic, New Mexico’daki Spaceport America’dan başlatılan ilk yörünge altı uzay uçuşu için hazırlanmaya başladı. CNBC , Eylül ayında FCC dosyalarının havacılık şirketinin SpaceShipTwo testlerinin son turu için planlarını ortaya çıkardığını buldu. Virgin Galactic, 22 Ekim’de iki mürettebatlı testten ilki için uçuş planlama penceresini gerçekten açtığını doğruladı, bu da görevin o gün veya bundan sonra herhangi bir zamanda başlayabileceği anlamına geliyor.

Şirketin hazırlıkları, pilotlarını yer tabanlı simülatörünü kullanarak eğitmenin yanı sıra taşıyıcı uçağı VMS Eve’i kullanmayı da içeriyor. Görünüşe göre SpaceShipTwo’yu havada bırakmadan önce gökyüzüne taşıyan uçak, uzay aracının kendisine çok benzer bir yapıya ve kontrollere sahip. Uzay aracı da yerdeki adımlarını atacak ve bir dizi uçuş öncesi kontrollerden geçecek.

Virgin’s SpaceShipTwo aracı geçmişte iki kez uzaya uçtu. 2019’da, şirketin baş astronot eğitmeni Beth Moses , görevin iki pilotuna eşlik ederek Virgin Galactic’in gelecekte uzay turistleri sunmayı planladığı yörünge altı uçuşlar için ilk test yolcusu oldu. Ancak bu, geçen yıl Kaliforniya’dan taşındığı Spaceport America’daki genel merkezinden kalkan ilk uçuş .

Southwest Araştırma Enstitüsü, gezegen bilim adamlarından birinin gelecekteki bir Virgin Galactic uçuşunda yolcu olacağını da duyurdu. Dr. Alan Stern gemideyken NASA tarafından finanse edilen bir bilim deneyi yürütecek. Özellikle, uzaydan astronomik gözlemlerin ne kadar iyi yürütülebileceğini belirlemek için eski bir uzay mekiği ve NASA F-18 düşük ışık seviyeli kamerayı çalıştıracak. Ayrıca, insan yaşamsal belirtilerini izleyen aletlerle donatılacak. Stern, bunun “ticari araçlarda NASA fonuyla uçan bir özel sektör araştırmacısının ilk seçimi” olduğunu ve uzayda araştırmacılar tarafından daha fazla deney yapılmasına yol açabileceğini söyledi.

Bugün En Çok Okunanlar

Google Play Store üzerinden müzik satmayı durdurdu!

Şirketin artık doğrudan müzik satın alabileceğiniz bir yeri yok. Geleceğini biliyorduk, ancak bu hafta itibariyle artık Google Play Store'dan ( Thurrott üzerinden ) bireysel...

PS5 fan optimizasyonları sistem güncellemeleriyle gelecek

Sony'nin eski büyük PS5 hayranı, kısa süre önce piyasaya sürülen PlayStation 5 parçalanmasının en önemli özelliklerinden biriydi, ancak bu fan zamanla gelişmeye hazır. 

Apple Watch YouTube Müzik uygulamasını piyasaya sürdü

Hem iPhone hem de Apple Watch'a sahip ender YouTube Müzik abonelerinden biriyseniz, Google Play Müzik'i bu ayın sonlarında kapattığında soğukta kalmayacaksınız . Bugün itibariyle şirketin Apple Watch için bir YouTube...

Google Asistan’ın Android için sürüş modu bir yıl sonra neredeyse hazır

Google , 2019 ortalarında telefonlar için bir Asistan sürüş modunun geleceğine söz verdi , ancak bu açıkça gerçekleşmedi - herhangi bir işaret olmadan bir yıldan fazla geçti. Yine de...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin