Perşembe, Ekim 22, 2020

Virüsle ilgili toplu taşıma uyarılarını görüntülemek için Google Haritalar

Google’ın harita hizmetinin yeni bir sürümü kullanıma sunuldu ve pandemiyle ilgili toplu taşıma uyarıları görüntülenecek ve otobüs veya trenlerin ne zaman kalabalık olabileceğini insanlara bildirecek.

Apple veya Google destekli Android yazılımı tarafından desteklenen akıllı telefonlar için ücretsiz uygulamanın güncellenmiş sürümleri, sürücülere COVID-19 kontrol noktaları veya rotalarındaki kısıtlamalar hakkında bilgi verecektir.

Google Haritalar ürün yönetimi direktörü Ramesh Nagarajan, bir blog yayınında, “Dışarı çıkmanız gerekiyorsa, ister araba ister toplu taşıma yoluyla kolayca önemli bilgileri bulmanıza yardımcı olacak özellikler sunuyoruz.” Dedi.

COVID-19 kontrol noktası bildirimleriyle ilgili uyarılar, ABD ile Kanada veya Meksika arasındaki geçişlerle başlayacak.

Kullanıcılar toplu taşıma araçlarıyla seyahatler için Google Haritalar’ı kullandığında , Google, programların sınırlı olup olmadığı konusunda mevcut bilgiler sağlayacaktır; maskeler giyilmeli veya kalabalık bekleniyor.

Nagarajan, “Yolculuk öncesinde ve sırasında bu bilgilere sahip olmak, hem güvenli bir şekilde işe gitmesi gereken hem de dünyanın dört bir yanındaki ülkeler yeniden açılmaya başladıkça herkes için daha önemli hale gelecek temel çalışanlar için kritik öneme sahiptir.

Toplu taşıma uyarıları, yerel toplu taşıma kuruluşlarından gelen bilgilerin bulunduğu Arjantin, Avustralya, Belçika, Brezilya, İngiltere, Kolombiya, Fransa, Hindistan, Meksika, Hollanda, İspanya, Tayland ve ABD’de yayınlanmaktadır.

Nagarajan’a göre, tıbbi tesislere veya COVID-19 test merkezlerine gitmek için Haritalar kullanan kişilere, geri çevrilmekten kaçınmak için uygunluğu ve yönergeleri doğrulayan hatırlatıcılar gösterilecek.

Tıbbi tesislere seyahat edenler için uyarılar bu haftadan itibaren Endonezya, İsrail, Filipinler, Güney Kore ve ABD’de mevcut olacak.

Nagarajan, “Bu uyarıları yerel, eyalet ve federal hükümetlerden veya web sitelerinden yetkili veriler aldığımız yerlerde gösteriyoruz.” Dedi.

“Ve bu yararlı verilerin daha da fazlasını Google Haritalar’daki kullanıcılara sunmak için dünyadaki diğer ajanslarla aktif olarak çalışıyoruz.”

Google geçen yıl Haritalar’a toplu taşıma kalabalıkları hakkında tahminler ekledi ve bu yılın başlarında 15. yıldönümünü toplu taşıma hizmetleriyle ilgili gelişmiş ayrıntılarla işaretledi.

Nagarajan, “Bir toplu taşıma istasyonunun seyahatinizi buna göre planlamak için tarihsel olarak az çok meşgul olduğu zamanları kolayca görebilir veya normal faaliyet seviyesine kıyasla şu anda ne kadar meşgul olduğunu gösteren canlı verilere bakabilirsiniz.” Dedi.

Diyerek şöyle devam etti: “Önümüzdeki birkaç hafta içinde kullanıma sunulan bu yetenekler, kaydolmuş kullanıcılardan toplanan ve anonimleştirilmiş verilerle desteklenmektedir.”

Google’ın uygulaması için aylık bir milyardan fazla aktif kullanıcısı vardır ve 220’den fazla ülke ve bölgeyi haritalamıştır ve 171 ülkede canlı trafik güncellemeleri sunmaktadır.

Bugün En Çok Okunanlar

Spotify iOS 14 Widget Desteği ile Güncellendi

Spotify, tüm platformlardaki en popüler müzik akışı hizmetlerinden biridir ve şirket, mevcut olduğu cihazlara eklenen en son özelliklerle her zaman güncel kalması...

Bilinmesi Gereken 6 Sıralama Algoritması

Sıralama algoritması, bir diziyi girdi olarak alan, dizide belirli işlemleri gerçekleştiren, bazen liste olarak adlandırılan ve sıralı bir dizi çıktı veren bir...

Instagram en popüler kullanıcılarının para kazanmasını kolaylaştırıyor

Uygulama, IGTV videolarındaki rozetleri ve reklamları genişletiyor. Instagram, para kazanma araçlarını daha fazla etkileyiciye açıyor. Şirket, uygulamanın "yaratıcılarının" para kazanmasını...

Snapchat salgın sırasında yeni kullanıcılar ekledi ve reklam işini büyütüyor

Koronavirüs salgını reklam endüstrisini çok etkilemiş olsa da, Snap bu konuda gayet iyi bir şekilde geziniyor gibi görünüyor. Snapchat uygulaması, üçüncü çeyrek gelir raporuna göre...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin