Pazar, Eylül 20, 2020

VW, Çin’in elektrikli otomobil pazarında büyümek için 2.2 milyar dolar harcadı

Volkswagen, Çin ekonomisi koronavirüs salgını sonrasında yeniden açılmaya başladığından bu yana açıklanan en büyük yabancı yatırımda Çin’in elektrikli otomobil endüstrisindeki varlığını genişletmek için 2 milyar avro (2.2 milyar $) harcıyor.

Volkswagen AG, Cuma günü yaptığı açıklamada, Çinli bir ortakla elektrikli araç girişiminin kontrolünü 1 milyar avro (1,1 milyar dolar) anlaşmayla satın alacağını söyledi. Alman otomobil üreticisi, bir akü üreticisinin en büyük hissedarı olmak için 1 milyar avro daha harcayacağını söyledi.

İktidardaki Komünist Parti, 2018 yılında endüstri gelişimini teşvik etmek için elektrikli araç üreticilerinin yabancı mülkiyeti üzerindeki sınırları kaldırdı. Pekin, elektrikli arabaları Çin’in küresel lider olabileceği karlı bir teknoloji olarak görüyor .

Çin, küresel elektrikli otomobil satışlarının yaklaşık yarısını oluşturuyor, ancak Pekin, milyarlarca dolarlık sübvansiyonları yaraladı ve satış kotalarını uygulayarak yükü otomobil üreticilerine kaydırdı. Saf-elektrikli ve benzinli-elektrikli hibrid modellerin satışı bu yılın ilk dört ayında bir önceki yıla göre 205.000 araca% 43.4 düştü.

VW, General Motors Co., Nissan Motors Co. ve diğer markalar, sübvansiyon olmadan fiyat, menzil ve özellikler üzerinde rekabet edebilecek modeller geliştirmek için yoğun harcama yapıyorlar.

Pekin Nisan ayında, bu yıl sona erecek olan alıcı ve üreticilere yapılan sübvansiyonların 2022’ye kadar sarkma talebini destekleyeceğini duyurdu.

Volkswagen, elektrikli araç ortağı JAC Volkswagen’in ebedi Jianghuai Automobile Group’un% 50’sini alacağını ve JAC’deki hissesini% 50’den% 75’e çıkaracağını söyledi. Yetkili, işlemin düzenleyici onayına tabi olarak bu yıl tamamlanması bekleniyor.

Şirketin duyurusu, “Yönetim kontrolünü ele geçirerek Volkswagen, daha fazla elektrikli model ve altyapıya zemin hazırlıyor.” Dedi.

VW, pil tedarikçisi Gotion’ın% 26’sını da satın aldığını söyledi. Şirket, doğrudan Çinli bir pil üreticisine yatırım yapan ilk küresel otomobil üreticisi olduğunu söyledi.

GM, Nissan, BMW AG ve diğer otomobil üreticileri de düşük maliyetli elektrikli modeller geliştirmek için Çinli ortaklarla ortak girişimlere sahiptir.

Tesla Inc., Çin’de tamamen sahip olunan bir girişim kuran ilk yabancı markadır. Şangay fabrikası ilk elektrikli sedanını müşterilerine Ocak ayında teslim etti.

Bugün En Çok Okunanlar

Cyberpunk 2077’yi PC’de çalıştırmak için ihtiyacınız olan gereksimleri

Merak etmeyin, mega makineye ihtiyacınız yok. Cyberpunk 2077 birkaç ay içinde piyasaya sürülecek, ancak Kasım ortasındaki lansmanından önce geliştirici CD...

Apple iOS 14.2 beta 1 açıklandı – şimdi indirin

Apple iOS 14.2 beta 1 Apple bu haftanın başlarında iOS 14 , iPadOS 14 ve watchOS 7'nin son sürümlerinin çıkacağını duyurduğunda geliştiricileri ve normal iPhone, iPad...

iOS 14 ile Google, iPhone’unuzu ele geçirebileceğini düşünüyor

Üç aylık betalardan sonra iOS 14 nihayet tüm iPhone kullanıcıları için çıktı ve Apple'ın bu yılki büyük mobil işletim sistemi yükseltmesi için...

Marvel’in gelecekteki Avengers serisindeki ilk yeni kahraman doğrulandı

Marvel yeni kahraman Bu yıl Marvel filmleri veya TV şovları alıp almadığımızı söylemek için henüz çok erken. Black Widow Kasım ayı başlarında piyasaya sürülecek,...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin