Pazar, Ekim 25, 2020

Walmart, Amazon’a meydan okumak için abonelik programını açıkladı

Walmart Salı günü, dünyanın en büyük perakendecisi Amazon’un e-ticaret devini doğrudan hedeflediği için ücretsiz teslimat sağlayan bir üyelik programının piyasaya çıkacağını duyurduğu gibi, çevrimiçi üstünlük savaşı başladı.

Uzun süredir tartışılan Walmart +, yakıt ve diğer özelliklerde indirimlerin yanı sıra aynı gün içinde ücretsiz teslimat sağlamak için yılda 98 $ veya ayda 12.95 $ alarak 15 Eylül’de başlayacak.

Hizmet, aynı zamanda ücretsiz ve premium fiyatlı video ve eğlence teklifleri de sunan benzer fiyatlı bir abonelikle iki gün içinde ücretsiz teslimat sunan Amazon’un “Prime” programıyla rekabet edecek.

Walmart’ın duyurusu, hızlı gelişen bir ekonomide, özellikle iş ve evden alışveriş dünyası için teknoloji uyarlamalarında bir artışa neden olan koronavirüs salgınının neden olduğu karışıklığın ortasında, tüketici ihtiyaçlarını karşılama ihtiyacını vurguladı.

Walmart müşteri yöneticisi Janey Whiteside, “Hayat her zamankinden daha karmaşık geliyor. Walmart + bunu kolaylaştırmak için tasarlandı – müşterilere maliyet veya kolaylıktan ödün vermeme seçeneği sunuyor,” dedi.

“Her zaman doğru ürün için doğru fiyata şampiyon olduk, ancak şimdi bundan daha fazlası var. Doğru zamanda doğru alışveriş çözümlerine de sahibiz.”

Walmart + ‘nın lansmanı, küresel perakende devinin, Başkan Donald Trump’tan ateş altına alınan Çin’in sahip olduğu kısa biçimli video uygulaması TikTok’u satın alma çabası için Microsoft ile birlikte çalışmasıyla gerçekleşti.

Uygulama, Trump’ın 6 Ağustos’ta Amerikalılara TikTok’un Çinli ana şirketi ByteDance ile iş yapmayı bırakmaları için 45 gün veren bir idari emir imzaladığından beri Washington ve Pekin arasındaki diplomatik fırtınanın merkezinde yer alıyor.

Büyük e-ticaret desteği

Walmart’ın hisseleri yüzde 6,3 artışla 147,59 $ ‘a yükseldi ve Dow’da en büyük kazanç elde etti.

Walmart +, 160.000’den fazla ürünün eve teslim edilmesini sağlayan perakende devinin “Sınırsız Teslimat” abonelik hizmetinin yerini alıyor.

Walmart’ın 2016’da 3,3 milyar dolara Jet.com’u satın almasıyla ve akıllı telefon uygulamaları geliştirmek, tedarik zincirlerini yenilemek ve binlerce ABD mağazasında bakkaliye ve diğer ürünler.

Yeni hizmet ayrıca üyelere Walmart benzin istasyonlarında galon başına beş sente varan indirimler sağlayacak.

Walmart web sitesinde, tüketicilerin öğeleri bir akıllı telefon uygulamasıyla tarayarak “hızlı, kolay, dokunmasız ödeme deneyimi” için ödeme yapmalarını sağlayan bir “tara ve git” özelliği sunduğunu söyledi.

TikTok’un Microsoft ile başarılı bir şekilde satın alınması, Walmart’a, yaşam tarzı trendleri için internete başvuran ve genellikle büyük Walmart tüketicisi olmayan daha genç müşteriler olma eğiliminde olan TikTok kullanıcılarıyla bir pazarlama platformu sağlayarak ek olanaklar açabilir.

Analistler, daha genç kullanıcıların verilerinden oluşan potansiyel altın madeni, Walmart’ın Amazon ile daha güçlü bir şekilde rekabet etmesine yardımcı olabilir.

Ve TikTok’un satın alınması, daha önceki çabalar tökezledikten sonra Walmart’a önemli bir eğlence platformu sağlayabilir. Nisan ayında, Walmart’ın isteğe bağlı video hizmeti Vudu, Comcast’in bir parçası olan Fandango Media satılacağını duyurdu.

Amazon ve Walmart, koronavirüs salgını sırasında güçlü sonuçlar elde etti, çünkü tüketiciler teslimat veya kaldırım kenarı teslimatı için çevrimiçi yiyecek siparişi vermek için giderek artan bir şekilde e-ticarete güveniyor.

Walmart, yetkililer diğer mağazaları kapatmaya zorlarken bahar kilitlenmeleri sırasında açık kalmasına izin verilen “önemli” bir mağaza olma statüsünden de yararlandı.

Walmart, kısmen ABD e-ticaret satışlarındaki yüzde 97’lik artış nedeniyle geçen ay üç aylık daha yüksek kazanç bildirdi.

Bugün En Çok Okunanlar

GMC 1000HP Hummer elektrikli kamyon!

2022 Hummer Dünya Serisinin ilk oyununun başlangıcına denk gelen Salı günü canlı yayın sırasında, GMC yöneticileri sanal bir aşamaya geçti ve on yıldan...

Adobe Fresco boyama uygulaması artık iPhone’da mevcut

Ayrıca yeni bir lekeleme aracı, zaman atlamalı video kontrolleri ve yorumlar. Adobe, geçtiğimiz yıl iPad ve Surface cihazlarına suluboya, yağ...

Firefox 82 hız ve resim içinde resim iyileştirmeleri vaat ediyor

Mozilla, sadık Firefox için yeni bir tarayıcı güncellemesi sunuyor. Sürüm 82, daha iyi başlatma ve sayfa yükleme süreleriyle "her zamankinden daha hızlı" olmayı...

En İyi Taşınabilir Bluetooth Hoparlörler: JBL, Bose, Sony Ve Daha Fazlası

Kablosuz bir hoparlör mi arıyorsunuz ve çok fazla harcamak istemiyor musunuz? Uygun fiyatlı mini ve en iyi taşınabilir bluetooth hoparlörler için en...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin