Cumartesi, Eylül 19, 2020

WhatsApp Reklamları Göstermeye Geçici Olarak Geri Çekiliyor

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, bu yılın başlarında reklam göstermeye başlayacaktı. Ancak, son rapora dayanarak, Mark Zuckerberg’in tüm duruma biraz ışık tuttuğu görülüyor ve şu an için WhatsApp reklamsız kalacak gibi görünüyor.

Bu karar, şirketin alacağı tepkiyi korudu ve çok fazla insan uygulamada gösterilen reklamlardan memnun olmadığından mantıklı.

Bu çok iddialı bir ifadedir, ancak bu haberi ciddiye alacaksanız Instagram’a bakın. Facebook satın almadan önce, uygulama reklamsız bir deneyim sağladı ve bu şimdi önemli ölçüde değişti. Ancak, Instagram’ın reklamlarla entegrasyonu çok farklı ve WhatsApp’ın reklamları nasıl ele alacağından emin değiliz.

Dahası, iyi haber şu ki, reklamları rafa alma planı kullanıcılar için kesinlikle iyi bir plan, ancak ne kadar süre yerinde kalacağından emin değiliz.

Rapor ayrıca, Mark Zuckerberg’in bu kararı aldığını, çünkü reklamları itmenin kullanıcılar arasında kesinlikle bir tepkiye neden olacağını gösteriyor. Bu, WhatsApp’ın dünya çapında 2 milyardan fazla kullanıcıya sahip olduğunu düşünmek mantıklı ve bu kadar büyük bir kullanıcı tabanından gelen bir tepki şirket için bir bütün olarak iyi olmazdı.

Şu anda, bu duraklamanın geçici olduğunu biliyoruz, ancak bakalım Facebook bu kararı ne kadar süre askıda bekleticek emin değiliz. Bu karar hakkındaki düşüncelerinizi bizimle paylaşın.

Bugün En Çok Okunanlar

“Sosyal İkilem”, Sosyal Medya Kullanıcılarını Yeniden Düşündürüyor

Nextflix'in yayınlamış olduğu "Sosyal İkilem" adlı belgesi izleyen sosyal medya kullanıcıları, Facebook ve Instagram gibi platformlarda hesaplarının olması gerekip gerekmediğini yeniden değerlendiriyor....

Netflix’in Ekim 2020 Takvimi

Netflix ekim ayı, orijinalleri ertesi hafta yayınlanmaya başlıyor. Adam Sandler'in yeni filmi Hubie Halloween 7 Ekim'de ve The Haunting of Bly Manor 9 Ekim'de vizyona giriyor.

SQL Server nedir

SQL Server, Microsoft tarafından geliştirilen ve pazarlanan ilişkisel bir veritabanı yönetim sistemi veya RDBMS'dir. SQL Server nedir ? Diğer...

Facebook sağlık grupları önermeyi bırakacak

Ayrıca daha fazla uygulamalı denetim gerektiriyor. Facebook, Gruplar özelliğine yanlış bilgilerin ve diğer zararlı içeriğin yayılmasını yavaşlatmayı amaçlayan yeni kurallar ekliyor. Şu...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin