Cuma, Aralık 4, 2020

WhatsApp sohbetlerden alışveriş yapmanıza imkan sağlayacak

Facebook, işletmelerin ürünlerini doğrudan mesajlaşma uygulamasında satmalarına izin verecek.

Facebook, daha fazla insanın WhatsApp’ta alışveriş yapmasını istiyor. Bir güncellemede şirket, kullanıcılara doğrudan sohbetlerden ürün satın almaları için daha fazla yol sağlamak üzere mesajlaşma uygulamasındaki uygulama içi alışveriş özelliklerini genişletmeyi planladığını söylüyor. 

Şirketin açıklaması ayrıntılar konusunda bir tanıtım videosu yayınladı. Bu tür işlemlerin nasıl sonuçlanabileceğini gösteriyor: bir kullanıcı, bir ürün kataloğuna bağlantıyla yanıt verebilen bir işletmeye mesaj gönderir. Alışveriş yapan kişi daha sonra alışveriş sepetine ürün ekleyebilir ve uygulamadan ödeme yapabilir.

WhatsApp’ın geçmişte bir katalog özelliği vardı, ancak bu, Facebook’un şu anda önizlediğinden daha sınırlıydı. Sosyal ağ, alışveriş özelliklerini uygulamalarında genişletmek için büyük bir baskı yapıyor ve kısa süre önce işletmelerin bu tür ürün kataloglarını oluşturmasına ve ardından Facebook ve Instagram’da çalışmasına olanak tanıyan Facebook Mağazalarını başlattı. Bu nedenle, şirketin benzer özellikleri WhatsApp’a entegre etmek isteyeceği mantıklı. 

Muhtemelen, bu işlemler, şirketin bu yılın başlarında Brezilya’da WhatsApp ile test etmeye başladığı Facebook Pay’i kullanacaktı. Şirket, ülke Merkez Bankası’nın buna itiraz etmesinden sonra programı durdurmak zorunda kaldı. Ancak şirket, gelecekte tüm kullanıcılarına ödeme yapmayı planladığını söyledi. 

Bugün En Çok Okunanlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin