Cumartesi, Ekim 24, 2020

WhatsApp web ve masaüstünde resmi karanlık modu, animasyonlu etiketleri ve daha fazlasını aldı

Facebook’un WhatsApp mesajlaşma servisi , önümüzdeki haftalarda çeşitli platformlarda uygulamaya giden birkaç yeni özelliği duyurdu. Daha dikkate değer özelliklerden biri, artık WhatsApp’ın web ve masaüstü sürümlerinde bulunan karanlık moddur, yani artık web’de etkinleştirmek için çemberlerden atlamak zorunda kalmazsınız .

Şirketin “daha eğlenceli ve etkileyici” olduğunu söylediği animasyonlu çıkartma paketlerinin eklenmesi gibi bir dizi başka iyileştirme de var. Özellikle, aynı özellik rakip mesajlaşma hizmeti Telegram’a getirildikten yaklaşık bir yıl sonra geliyor . Şirket ayrıca telefon numaralarını manuel olarak girmek yerine QR kodlarını yeni kişiler eklemenin bir yolu olarak ekliyor. Bu özellik yakında kullanıma sunulacaktır.

WhatsApp, daha büyük bir pencerede görmek istediğiniz kişiye basılı tutarak birden fazla kişiyle görüşme yapıyorsanız, tek bir video akışına odaklanmayı da mümkün kılar. Sekiz veya daha az üyesi olan gruplara video görüşmesi simgesi de eklenerek grup çağrılarının başlatılmasını kolaylaştırır.

Son olarak, Nokia 8110 gibi bir KaiOS telefonu kullanıyorsanız şirket, kullanıcıların 24 saat sonra kaybolan güncellemeleri paylaşmasına izin veren WhatsApp Durumu için destek ekliyor.

Bugün En Çok Okunanlar

Apple iPhone 12 iMovie HDR desteği ekledi

Teknoloji devi, iOS için iMovie uygulamasını güncelledi. iPhone 12 Pro'nun en önemli özelliklerinden olan rekor yeteneği zengin gölgelerde ve parlak ile en...

Az Bilinen Fakat İhtiyaca Göre Çok Kullanışlı Python Veri Yapıları

Python programlama dili, kullanım kolaylığı açısından kuşkusuz son zamanların en çok kullanılan programlama dillerinden biri olmuştur. Farklı alanlarla ilgili çeşitli sorunlar için...

Yeni Araştırma Sayesinde Akciğer Kanseri İçin Öngörücü Tedavi Geliştiriliyor!

Akciğer kanseri olan hastalar için kişiselleştirilmiş tedavi seçenekleri, son yirmi yılda uzun bir yol kat etti. Küçük hücreli olmayan akciğer kanseri olan...

Tesla Çinde üretilen otomobiller Avrupa’ya ihraç edilecek

Hızla büyüyen ABD'li elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın, Şangay'daki yeni fabrikasında üretilen otomobilleri bu ay Avrupa'ya ihraç etmeye başlayacağını duyurdu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin