Çarşamba, Ekim 21, 2020

Whatsapp’tan engellendiğimi nasıl anlarım?

Whatsapp da diğer birçok mesajlaşma platformu gibi kişiyi bloklama seçeneği sunarken eğer bloklanan siz iseniz uygulama bunu bildirmiyor. Peki Whatsapp’tan engellendiğimi nasıl anlarım?

Whatsapp’tan engellendiğini anlaman için takip etmen gereken 5 farklı yol var. Bu yollara sırasıyla göz atacak olursak eğer ilk önce yapmanız gereken rehberinizdeki kayıtlı kişinin son görülmesini kontrol etmek.

1. Son görülme kontrolü

Son görülmeyi kontrol edin.

Bu bloklandığınızdan şüpheleniyorsanız anlamak için uygulayabileceğiniz en kolay yöntem. Kişinin son görülmesine baktığınızda belli bir saatte sabit kalmışsa eğer bu kişi tarafından bloklandığınız anlamına gelir.

2. Kişinin fotoğraf güncellemesine göz atın

Eğer bir kişi tarafından Whatsapp’ta bloklandıysanız o kişinin güncellediği fotoğrafı bir daha görme imkanınız da ortadan kalkacaktır.

Bunun için de kişinin sayfasına gidip fotoğrafının son güncelleme zamanına bakabilirsiniz. Eğer değişikliği göremiyorsanız bloklandığınız anlamına gelebilir.

3. Kişiye mesaj göndermeyi deneyin

Bloklandığınızı düşündüğünüz kişiye mesaj gönderin. Mesaj eğer tek tık olarak kalıyorsa bu da karşı tarafın sizi engellediğine bir işarettir.

İki tık almayıp tek tık alan mesaj aynı zamanda iletim problemi olmadığını ama mesajınızın karşı tarafa ulaşmadığını gösterir. Bir anlamda karşı tarafın sizden mesaj gelmesinin önünü kapattığı anlamına gelir.

4. Kişiyi Whatsapp’tan arayın

Whatsapp’tan arayın.

Karşı taraf sizi blokladıysa eğer arama denemelerinizde başarısızlık ile sonuçlanıp Whatsapp tarafından otomatik meşgule atılırsınız.

5. Kişiyle ortak Whatsapp grubu kurmaya çalışın

Şu ana kadar yaptıklarınız ile hala emin olmadıysanız blokladığını düşündüğünüz kişiyle Whatsapp grubu kurmaya çalışın.

Grubu kurarken eğer ki size ‘Bu kişiyi gruba ekleme yetkin yok’ mesajı geliyorsa artık karşı tarafın sizi blokladığından emin olabilirsiniz.

Bugün En Çok Okunanlar

Zoom, Önümüzdeki Haftadan İtibaren Kullanıcılarına Uçtan Uca Şifreleme Sunmaya Başlayacak

Zoom daha önce uçtan uca şifreleme ile uygulamanın güvenliğini artıracağını açıklamıştı. Bu yıl pandemi dolasısıyla uzaktan çalışma ve sosyalleşme ihtiyacındaki patlama ile...

iOS 14.2 Beta 3 Tüm Kullanıcılar İçin İndir!

Apple, iOS 14, Apple Watch Series 6 ve yeni iPhone 12'yi çoktan piyasaya sürdü, böylece şirket artık dikkatini deneyimi daha da iyileştirmeye...

Bilinmesi Gereken 6 Sıralama Algoritması

Sıralama algoritması, bir diziyi girdi olarak alan, dizide belirli işlemleri gerçekleştiren, bazen liste olarak adlandırılan ve sıralı bir dizi çıktı veren bir...

Sega 60. yılını Steam’de ücretsiz mini oyunlarla kutladı

Sega bu yıl 60. yılını kutluyor ve bu vesileyle Steam'de bir haftalık kutlamalarla kutlanıyor. Bir var bir çok Sega oyunları satışı dahil Persona 4 Golden, Bayonetta ve Total...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin