Çarşamba, Ekim 21, 2020

Windows 10 Build 20231.1005 Yayında

Microsoft, Geliştirme kanalına kayıtlı kullanıcılara Windows 10 toplu güncelleştirmesi KB4586238’i resmi olarak yayımladı ve böyle bir yamadan bekleyebileceğinizin aksine, büyük bir değişiklik dahil edilmedi.

Bunun yerine, Redmond tabanlı yazılım devi, bu güncellemenin Windows 10 için yeni bir şey getirmediğini, yalnızca şirketin servis hattını test etmesine yardımcı olması gerektiğini açıklıyor.

KB4586238

Diğer bir deyişle, Geliştirme kanalındaki ve Windows 10 build 20231 çalıştıran kullanıcıların, güncellemelerin Windows Update’te gönderilme şeklini test etmesine yardımcı olmaya başladığı bir test güncellemesidir. KB4586238’in zaten cihazınızda olup olmadığını belirlemek istiyorsanız, işletim sistemi yapı numarasını kontrol edin.

Yüklüyse, yeni işletim sistemi yapı numarası 20231.1005’tir – Başlat menüsünü tıklayın, winver yazın , hepsi bu.

“Toplu Güncelleştirme Derlemesi 20231.1005’i (KB4586238) kullanıma sunmaya başlıyoruz. Bu güncellemeyi hemen göremeyebilirsiniz, ancak bu akşam kullanıma sunulacak. Bu güncelleme yeni bir şey içermez ve servis hattımızı test etmek için tasarlanmıştır. Microsoft, “Önceki Toplu Güncellemenin geçen ay Windows Insiders tarafından bildirildiği gibi yüklenmemesine neden olan hatayı belirledik ve düzelttik” dedi.

Bunun dışında, Windows 10 sürüm 20231 hemen hemen hiç değişmedi, bu nedenle 7 Ekim’de açıklanan değişiklikleri almaya devam edersiniz.

Bunlardan en önemlisi, kullanıcılara yeni bir Windows 10 cihazı kurarken birden çok seçenek sunan yeni OOBE deneyimidir. Bu seçenekler, PC’yi Windows 10 ile oyun, iş veya eğlence gibi belirli bir amaç için özelleştirerek ilgilendiğiniz etkinlik için işletim sistemini daha iyi optimize edecek bir dizi ayar önermeyi mümkün kılar.

Microsoft

Bununla birlikte, Microsoft, özelliğin hala ilk günlerinde olduğunu ve tam test için hazır olmasının biraz zaman alabileceğini söylediği için, bu ekran, bu yapının bir parçası olarak aldığınız tek şey.

“Bu, bu özellik için ilk çalışma dalgasıdır ve Insider’lar, seçtikleri şeye bağlı olarak OOBE’de sunulan farklı seçenekleri fark edebilirler, ancak şu anda Insider’lar OOBE’den çıktıktan sonra başka herhangi bir konfigürasyon farkını fark etmeyecektir. Bu alanda gelecekteki iyileştirmeleri paylaşmak için sabırsızlanıyoruz, ”diye açıklıyor Microsoft.

“Bu özellik, performansı ve güvenilirliği etkileyebilecek sorunları hızlı bir şekilde belirlememize yardımcı olmak için ilk olarak Geliştirme Kanalındaki bir İçeriden öğrenenler alt kümesine sunuluyor. Dev Channel’daki herkese kademeli olarak sunulacaklarından emin olabilirsiniz. NOT: Bilgisayarınızı sıfırlamayı seçerseniz ve temiz bir Windows yüklemesi yaptığınızda bu özelliği göreceksiniz. “

Geliştirme kanalının bir parçası olarak gönderilen Windows 10 geliştirmelerinin belirli bir ETA’sı yoktur, çünkü Microsoft, yalnızca yeni özellikleri test etmek ve hazır olduklarında bunları kullanıcılara göndermek istediğini söylüyor. Diğer bir deyişle, yukarıda belirtilen OOBE ekranının bir lansman tarihi yok, bu da açıkçası bu ay gönderilmesi beklenen bir sonraki özellik güncellemesinin bir parçası olmayacağı anlamına geliyor.

Windows 10

Yeni Windows 10 özellik sürümü, 20H2 sürümü olarak da bilinen Ekim 2020 Güncellemesidir ve Microsoft’un kendisine göre, RTM yapısı zaten sonlandırılmış ve Sürüm Önizleme halkasında çalışanlara gönderilmiştir. Microsoft’un 20H2 sürümüne güncellemeyi daha önce olduğu gibi aşamalı olarak sunması için resmi sunum başlangıcının her gün duyurulması gerekiyor.

Bununla birlikte, Windows 10 Ekim 2020 Güncellemesi büyük bir sürüm olmayacak, ancak yalnızca bir hizmet paketine benzer bir şey olacak ve odak noktası çoğunlukla kaputun altındaki iyileştirmeler olacak.

Bugün En Çok Okunanlar

Tesla Model 3 2021 yenilemesi iyileştirmeler sunuyor

Uzun Menzilli Çift Motorlu versiyon, 353 mil (tahmini) menzile 30 mil artış sağladı. Tesla'nın 2021 Model 3 ve Model...

Google Arama kafanıza takılan şarkıyı bulmanıza yardımcı oluyor

Şirket, her gün bir milyardan fazla insanın Google Arama'yı kullandığını söyledi. Yazılım üzerinde 20 yıldan fazla çalışmış olmasına rağmen, her gün Google'ın daha...

Snapchat salgın sırasında yeni kullanıcılar ekledi ve reklam işini büyütüyor

Koronavirüs salgını reklam endüstrisini çok etkilemiş olsa da, Snap bu konuda gayet iyi bir şekilde geziniyor gibi görünüyor. Snapchat uygulaması, üçüncü çeyrek gelir raporuna göre...

Sosyal Medyada Alışveriş: Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir çoğumuz alışveriş isteklerimizi ve ihtiyaçlarımızı karşılamak için Instagram ve Facebook'a bakıyoruz, ancak bu platformlar üzerinden satın aldığınızda haklarınız neler? Koronavirüs salgınının...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin