Pazar, Ekim 25, 2020

Windows 10 için 4 hafif tarayıcı

Aşağıda, Windows 10 için hafif tarayıcıların bir listesi bulunmaktadır. Kompakt olmasına rağmen, temel işlevlerden ödün vermeden hepsini normal tarayıcılar olarak kullanabilirsiniz.

Ancak hafif bir tarayıcı nedir?

Teknik terimlere girmeden, hafif bir tarayıcı, çok az RAM, başlangıçta donma, web sayfalarının ve grafiklerin hızlı görüntülenmesi ve CPU fanının gürültülü çalışmasını sağlamayan eski bir bilgisayarda sorunsuz çalışabileceği anlamına gelir.

Aşağıda, Windows 10 için hafif tarayıcıların bir listesi bulunmaktadır. Kompakt olmasına rağmen, temel işlevlerden ödün vermeden hepsini normal tarayıcılar olarak kullanabilirsiniz. Her tarayıcı,% 100 güvenlik sağlamak için birçok virüsten koruma aracı tarafından taranmıştır ve etkili gizlilik denetimleriyle birlikte gelir.

Not : Windows dışında, bu tarayıcıların tümü Mac ve Linux için de mevcuttur (UR Tarayıcı yalnızca Mac sürümü için kullanılabilir).

1. Slimjet 

Slimjet, çok görevli iyi performans gösteren son derece hızlı bir Chromium web tarayıcısıdır. Windows 10 ile üstün uyumluluğu, Internet Explorer gibi Microsoft Trident üzerine kurulmuş bir tasarımdan kaynaklanmaktadır.

Slimjet ile, herhangi bir yeni sekmede veya menü öğesinde gezinirken çok hızlı tarama hızı göreceksiniz. Aslında, tarayıcı o kadar hızlı yanıt verir ki, efekti görmek bir saniyeden daha kısa bir süre alır.

Chrome veya Firefox ile karşılaştırıldığında Slimjet, 12 kata kadar daha hızlı dosya indirme hızı ve 20 kata kadar daha hızlı görüntü yükleme hızı sağladığını iddia ediyor.

Tarayıcıda yerleşik reklam engelleyici, ekran görüntüsü aracı, ekran kaydedici ve güçlü indirme yöneticisi gibi bazı kullanışlı özellikler bulunur. Ayrıca Chrome web’inde uzantılar eklemenize olanak tanır.

2. UR Tarayıcı 

Başka bir Chromium tabanlı tarayıcı olan UR Browser, Google Chrome uzantıları için benzer desteğe sahip Slimjet’in avantajlarına da sahiptir. Tarayıcının VPN ve 3D Paralaks Duvar Kağıdı özelliğini kurmayı veya arayüzü minimumda tutmayı seçebilirsiniz. Dosyalar daha küçük parçalara bölünerek çok hızlı bir şekilde indirilir ve sayfa yüklenirken çok daha az gecikme görürsünüz.

UR Tarayıcı hakkında diğer seçeneklerle karşılaştırıldığında özel olan şey, gelişmiş gizlilik düzeylerine yönelik destektir. Üç yüksek, düşük ve orta gizlilik moduyla, güvenlik denetimleri Microsoft Edge Chromium sürümüne çok benzer.

3. QuteBrowser 

QuteBrowser, komut satırından çalışan WebKit tabanlı bir tarayıcıdır. Python’a dayanarak, minimum GUI’yi destekler ve sistemi aşırı yüklemez. Klavye odaklı bir tarayıcı olarak alışmak biraz zaman alıyor. Ama Vim tarzı anahtar bağlantılarına alıştıktan sonra sorun yok.

QuteBrowser herkes için olmasa da, bu tarayıcıyı Windows 10’da yüklemek ve kullanmak zor değildir. İlk olarak, Python’un en son sürümünü sisteme yüklemeniz gerekir (pip dahil olduğundan emin olun). Yükleme işlemi fazla zaman almaz.

4. Yandex

Başlamak için tarayıcıyı düşük bağlantı hızlarına göre optimize etmek için özellikleri kullanabilirsiniz. Herhangi bir videoyu sıkıştırır (bu harika bir gelenek). Yandex ayrıca pil azaldığında enerji tasarrufu yapmanızı sağlayan ve video oyunlarını devre dışı bırakan bir Güç Tasarruf moduna sahiptir.

Yandex ayrıca pil zayıfladığında enerji tasarrufu sağlayan Güç moduna sahiptir

Yandex, Ayarlar’da etkinleştirilen birçok minimum özelliğe sahiptir . Yan paneli, yer imleri çubuğunu, yüksek çözünürlüklü animasyon arka planını veya haberleri ve hava durumunu görüntülememeyi seçebilirsiniz. Bir Koruma sekmesi vardır, indirilen dosyalar üzerinde güvenlik kontrolleri yaptığınızdan, bankacılık bilgileri için kimlik avı korumasını desteklediğinizden ve genel WiFi ağlarında şifreleme kullandığınızdan emin olun. Sinema modu için ışığı kapatabilir ve ekran görüntüsü alabilirsiniz.

Bugün En Çok Okunanlar

Tesla bu çeyrekte rekor sayıda otomobil üretti ve teslim etti

Şirketin şimdi yıl sonu hedefine ulaşmak için 181.000 otomobil üretmesi gerekiyor. Elon Musk, Çarşamba günü Tesla'nın 2020 Q3 kazanç...

PS5 fan optimizasyonları sistem güncellemeleriyle gelecek

Sony'nin eski büyük PS5 hayranı, kısa süre önce piyasaya sürülen PlayStation 5 parçalanmasının en önemli özelliklerinden biriydi, ancak bu fan zamanla gelişmeye hazır. 

Tokyo Olimpiyatları: Rus Bilgisayar Korsanları Oyunları Hedef Alıyor

İngiliz yetkililere göre, Rus bilgisayar korsanları Tokyo Olimpiyatları Oyunlarını kesintiye uğratmayı hedefliyor. İngiltere dışişleri Bakanlığı, Rusya'nın GRU askeri istihbaratının ilgili yetkililere ve...

LG katlanabilir OLED TV 87.000 dolara satılıyor

Yıllarca prototiplerini gösterdikten sonra LG, nihayet Güney Kore'de satışa sunulan bir 4K OLED TV'ye sahip oldu. LG nihayet katlanabilir...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin