Çarşamba, Ekim 28, 2020

Windows 10 Masaüstünde Windows 10X Klavye Nasıl Etkinleştirilir

Windows 10X, resmi olarak piyasaya sürülmemiş olmasına rağmen herkesin sevdiği bir işletim sistemidir.

Ancak Microsoft’un sunduğu demolar, birçoğunu bunun geleneksel Windows deneyiminin modern evrimi olduğuna ikna etti ve şimdi pek çok kullanıcı, yazılım devinin bazı özellikleri tam Windows 10’a getirmesini istiyor.

Ve bu özellikler, Başlat menüsü ve dokunmatik klavyeyi içerir; ikincisi, Windows 10’da tablet modu için şu anda mevcut olana kıyasla önemli ölçüde güncellenmiş bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Örneğin, yeni Windows 10X dokunmatik klavye, doğrudan kullanıcı arayüzüne entegre edilmiş GIF’ler ve emoji ile birlikte gelir, böylece bunları genişletmek için özel bir düğmeye dokunmanıza gerek kalmaz. Sağ üst köşedeki bir arama kutusu, belirli bir emojiyi hızlı bir şekilde aramayı da mümkün kılar.

Ve ortaya çıktığı üzere, Microsoft’un kendisi de bu dokunmatik klavyeye Windows 10’da sahip olmanın ne kadar havalı olacağını biliyor, bu yüzden şirket bunu gerçekleştirmek için kısa süre önce bu konuda çalışmaya başladı.

Windows Insiders için en son Windows 10 derlemesi, masaüstünde yeni klavyenin erken bir uygulamasıyla birlikte gelir – bunun her şeyin yalnızca erken bir sürümü olduğunu yalnızca sağ üst köşedeki arama kutusuna bakarak anlayabilirsiniz. simgesi ve varsayılan arama metni hizalanmamış.

Ve neyse ki, klavye bu önizleme yapısında etkin olmasa da, aslında çok basit bir numara kullanarak deneyebilirsiniz.

Öncelikle ve en önemlisi, Windows 10’da Windows 10X dokunmatik klavyeyi etkinleştirmek için ihtiyacınız olan şeyler:  

  • Windows 10 yapı 20185 (şu anda Geliştirme kanalı için kullanılabilir)
  • Vivetool (GitHub’da buradan ulaşılabilir)

Windows Insider programının bir parçası değilseniz, bu klavyeyi denemenin tek yolu ona katılmaktır. Windows 10X klavyeyle birlikte gelen aynı yapı, Telefonunuz uygulaması tarafından desteklenen Android uygulamalarını da içerdiğinden, bunu yine de yapmak isteyebilirsiniz – artık Android uygulamalarını masaüstünde belirli Samsung cihazlarıyla çalıştırabilirsiniz. .

Klavyeyi etkinleştirmek için her şey ayarlandıktan sonra, yönetici haklarıyla PowerShell’i başlatın ve Vivetool dosyalarının depolandığı klasöre gidin. Ardından, PowerShell’de aşağıdaki komutu yazın:.\vivetool.exe addconfig 20438551 2Değişiklikleri uygulamak için sistemin yeniden başlatılması gerekecek, ancak masaüstüne tekrar giriş yaptıktan sonra yeni dokunmatik klavyenin orada olması gerekir.

İyi haber şu ki, Microsoft’un bu yeni klavye deneyimini gelecekte bir noktada herkes için etkinleştirmesi çok muhtemel. Kötü haber şu ki, bunun ne zaman olacağını kimse bilmiyor – bu noktada, Microsoft’un Windows 10’da test ettiği iyileştirmelerin çoğunun bir çıkış tarihi yok, çünkü yazılım devi yalnızca yeni fikirleri test ettiğini ve bunları getirdiğini söylüyor. hazır olduklarında kullanıcılara.

Nitekim, bir sonraki Windows 10 özellik güncellemesi, sonbaharda çıkacak olan 20H2 sürümüdür, ancak Kasım 2019 Güncellemesi gibi, bu da muhtemelen bir hizmet paketinden biraz daha fazla olacaktır. kaputun altındaki iyileştirmelere odaklanın. Dokunmatik klavyenin bu yeni özellik güncellemesinin bir parçası olması gerekip gerekmediği görülüyor ve eğer öyleyse, daha geç değil, içeriden derlemelere geçmesini bekliyor.

Bugün En Çok Okunanlar

Quibi kapandığını doğruladı

Quibi'nin kurucuları, fikrin 'yeterince güçlü' olmayabileceğini kabul etti. Jeff Katzenberg / Meg Whitman liderliğindeki Quibi'nin piyasaya sürülmesinden ancak altı...

Az Bilinen Fakat İhtiyaca Göre Çok Kullanışlı Python Veri Yapıları

Python programlama dili, kullanım kolaylığı açısından kuşkusuz son zamanların en çok kullanılan programlama dillerinden biri olmuştur. Farklı alanlarla ilgili çeşitli sorunlar için...

Quibi kapandığını doğruladı

Quibi'nin kurucuları, fikrin 'yeterince güçlü' olmayabileceğini kabul etti. Jeff Katzenberg / Meg Whitman liderliğindeki Quibi'nin piyasaya sürülmesinden ancak altı...

Nükleer Motor: NASA İnsanları Sadece Üç Ayda Mars’a Taşıyacak

NASA, ilk insan mürettebatını 2030'lu yıllarda Mars'a göndermeyi hedefliyor. Nasa için tasarlanan nükleer motor ile birlikte 40 milyon milden fazla yolculuğu şu...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin