Pazar, Ekim 25, 2020

Windows 10 Sürüm 2004 Chrome Bellek Kullanımını “Yüzlerce MB” Azaltabilir

Microsoft, Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleştirmesi’nin, burada Microsoft Edge ve Google Chrome gibi tarayıcılar tarafından kullanılan bellek miktarında önemli bir azalmaya izin veren büyük segment yığın bellek geliştirmeleriyle geldiğini duyurdu.

Söylemeye gerek yok, Microsoft Edge bu değişikliklerden yararlanan ilk tarayıcı ve şirket, Mayıs 2020 Güncellemesinde yüzde 27’lik bir iyileşme gözlemlediğini iddia ediyor.

Sadece birkaç saat önce söylediğim gibi, Google’ın Windows 10 Mayıs 2020 Güncellemesindeki iyileştirmeleri keşfetmesi ve Google Chrome için benzer güncellemeler üzerinde çalışmaya başlaması sadece an meselesiydi .

Ve şimdi Google, segment yığınını Chrome’a ​​da getirmek istiyor gibi görünüyor ve şirket bu konuda çalışmaya zaten başladı.

“Bu yüzden segment yığınına ihtiyacımız var”

WL tarafından tespit edilen bir taahhütte, bir Chromium mühendisi bu rotayı kullanmanın Chrome’un bellek kullanımını “yüzlerce MB” azaltmasına yardımcı olabileceğini açıklıyor.

“Chrome.exe bildirgesine bir SegmentHeap girdisi eklenmesi, Windows’un en son yeterli sürümlerini (20-04 ve sonrası) chrome.exe dosyasını eski yığın yerine segment yığınını kullanmayı seçecek. Ayrıntılar hata durumunda ancak varsayılan Windows yığınının, iş hacminin en önemli olduğu sunucu iş yükleri için ayarlandığı ve Chromium’un (özellikle çok işlemli mimarisi nedeniyle) bellek ayak izini de önemsemesi gerektiği görülüyor ”diyor.

“Makine başına chrome.exe için segment yığınına kaydolma denemeleri, bunun tarayıcıda ve diğer hizmetlerin yanı sıra bazı makinelerde Ağ Hizmeti yardımcı programı işlemlerinde yüzlerce MB tasarruf sağlayabileceğini düşündürmektedir. Gerçek sonuçlar büyük değişiklikler gösterecek ve en büyük tasarruf çok çekirdekli makinelerde olacak. ”

Google mühendisleri ayrıca, Microsoft’un% 27 bellek iyileştirmesini “neden segment yığınını istediğimizi” gösteren canlı bir kanıt olarak kullanarak Chrome’daki segment yığınını tartışıyor.

“Şimdi etkinleştirebiliriz, ancak bu yapı uyarılarına neden olur. Bu nedenle şu anda bazı gizemli yapı arızaları engellenir, Windows 10.0.19041.0 SDK bir anahtar engellenir sağlayan”bir söz iplik.

Tüm bu iyileştirmeler yalnızca Windows 10 Mayıs 2020 Güncelleme aygıtlarında mümkündür.

Bugün En Çok Okunanlar

Bilinmesi Gereken 6 Sıralama Algoritması

Sıralama algoritması, bir diziyi girdi olarak alan, dizide belirli işlemleri gerçekleştiren, bazen liste olarak adlandırılan ve sıralı bir dizi çıktı veren bir...

Google Asistan’ın Android için sürüş modu bir yıl sonra neredeyse hazır

Google , 2019 ortalarında telefonlar için bir Asistan sürüş modunun geleceğine söz verdi , ancak bu açıkça gerçekleşmedi - herhangi bir işaret olmadan bir yıldan fazla geçti. Yine de...

Yeni Araştırma Sayesinde Akciğer Kanseri İçin Öngörücü Tedavi Geliştiriliyor!

Akciğer kanseri olan hastalar için kişiselleştirilmiş tedavi seçenekleri, son yirmi yılda uzun bir yol kat etti. Küçük hücreli olmayan akciğer kanseri olan...

Apple TV uygulaması PS4 ve PS5’e geliyor

PS5'in uzaktan kumandası da servis kısayollarına sahip olacaktır. Apple TV uygulaması, konsollar dışında görünüşte her platforma yayıldı, ancak bugün bile bu değişiyor. Sony gelmiştir ortaya PlayStation 5'in ilk...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin