Pazartesi, Eylül 28, 2020

Windows 7 ve 8.1 için yenilikler

ugün Haziran ayının ikinci Salı günü ve bu, Windows’un desteklenen tüm sürümlerinin Microsoft’un Salı Yaması’nın bir parçası olarak yeni güncelleştirmeler edinme zamanının geldiğini gösterir. Bu, Windows 10’un birden çok sürümünü, aynı zamanda Windows 8.1 ve Windows 7’yi de içerir, ancak ikincisi için güncellemeler almak istiyorsanız bir ESU müşterisi olmanız gerekir.

Her zamanki gibi, güncellemelerin iki çeşidi vardır. Birincisi, Windows Update’ten otomatik olarak alacağınız aylık toplama güncellemesi. Ayrıca, sisteminizde başka değişiklik yapılmasını istemiyorsanız manuel olarak indirebileceğiniz yalnızca güvenlikle ilgili bir güncelleme de vardır.

Windows 8.1’den başlayarak, bu ayki toplu güncelleştirme KB4561666’dır ve Windows Update sizin için değilse, buradan manuel olarak indirilebilir . İşte bu sürümdeki yenilikler:

  • Kullanıcıların .msi dosyalarını bir ağ klasöründen güncellemelerini engelleyen sorunu giderir.
  • Windows Uygulama Platformu ve Çerçeveleri, Windows Çekirdeği, Microsoft Grafik Bileşeni, Windows Girişi ve Kompozisyonu, Windows Media, Windows Kabuğu, Windows Bulut Altyapısı, Windows Temelleri, Windows Dosya Sunucusu ve Kümeleme, Windows Karma Depolama Hizmetleri ve Microsoft JET Veritabanı güvenlik güncelleştirmeleri Motor.

Bu güncellemenin bilinen bir sorunu yok.

Yalnızca güvenlik güncelleştirmesine gelince, KB4561673 olarak etiketlenmiştir ve buradan manuel olarak alabilirsiniz . Bu Windows Update’den gelmeyecek, bu yüzden isterseniz kendiniz almanız gerekecek. Değişiklik günlüğü, yukarıdaki güncelleştirmenin ikinci madde işareti noktasıyla aynıdır. Bu güncellemenin bilinen bir sorunu yoktur.

Windows 7 ile ilgili olarak, Microsoft’un Ocak ayından bu yana genişletilmiş desteği öldürdüğünü aklınızda bulundurmanız gerekir, bu nedenle kullanıcıların çoğunluğu herhangi bir güncelleme almayacaktır. Ancak, bir işletme müşterisiyseniz ve kuruluşunuz Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmeleri için ödeme yapıyorsa, yine de sizin için bir şey vardır.

Windows 7 için aylık toplama güncelleştirmesi KB4561643’tür ve Windows Update’te de görünmesi gerekir, ancak burada el ile yüklenebilir . Değişiklik günlüğü, Windows 8.1’inkine çok benzer, ancak burada:

  • Kullanıcıların .msi dosyalarını bir ağ klasöründen güncellemelerini engelleyen sorunu giderir.
  • Windows Uygulama Platformu ve Çerçeveleri, Windows Çekirdeği, Microsoft Grafik Bileşeni, Windows Girişi ve Kompozisyonu, Windows Media, Windows Kabuğu, Windows Bulut Altyapısı, Windows Temelleri, Windows Depolama ve Dosya Sistemleri, Windows Dosya Sunucusu ve Kümeleme, Windows Karma Depolama Hizmetleri, ve Microsoft JET Veritabanı Altyapısı.

Yalnızca güvenlik güncelleştirmesine gelince, bu KB4561669’dur ve isterseniz el ile indirmeniz gerekir. Değişiklik günlüğü, yukarıdaki listenin ikinci madde işareti noktasıyla aynıdır ve aylık toplama güncellemesi ile aynı bilinen soruna sahiptir.

Bir hatırlatma olarak, şirket Microsoft’un her ay yaptığı tek güncellemelerdir, çünkü şirket ayın ilerleyen saatlerinde gelen isteğe bağlı güncellemelerin yayınlanmasını durdurmaya karar verdi.

Bugün En Çok Okunanlar

ABD, Çin’in en büyük yonga üreticisine ticaret kısıtlamaları getirdi

Çinli teknoloji firmalarının iş yapma kabiliyetini önemli ölçüde azaltabilir. ABD, Çin'in en büyük yonga üreticisine satışları engellemek için fazla zaman kaybetmedi . Göre Reuters ve The...

Windows XP kaynak kodu sızıntısı Microsoft’un işletim sistemi geçmişine ışık tutuyor

Microsoft, Windows kaynak kodu sızıntılarına yabancı değildir, ancak yeni bir olay yalnızca geçmişine ilişkin içgörüler sağlayabilir. Bleeping Computer ve ZDNet, bir 4chan kullanıcısının Windows XP Service Pack...

SpaceX, Starship’in ilk yüksek irtifa uçuşunun planlarını geriletiyor

İlk yüksek irtifa SpaceX Starship uçuşu için beklentilerinizi geri çevirmek isteyebilirsiniz . Elon Musk diyorki o önce dile getirdiğim 60,000ft Sn8 prototip ile uçuş yerine 18km, 15km veya...

Polestar çevre dostu Precept otomobilini üretime geçirecek

Yarı otonom özelliklere ve yeşil bir iç mekana sahiptir. Polestar'ın Precept'i birçok konsept otomobille aynı acımasız kaderi yaşamayacak. Volvo kardeş, güçlü bir...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin