Pazar, Ekim 25, 2020

Xbox Series X’in Bilinmeyen 5 Özelliği

Xbox Series X ve Xbox Series S hakkında bilinmesi gereken her şeyi bildiğinizi düşünüyorsanız, yanılıyor olabilirsiniz. Microsof’un yeni nesil konsolları, oyun camiası için nesilsel bir adım atmayı vaat ediyor, ancak aynı zamanda başka hiçbir yerde bulamayacağınız bir dizi benzersiz özelliğe sahip. Bu yazımızda sizlere, Xbox Series X’in bilinmeyen 5 özelliği listesini hazırladık.

1- Xbox Series X ve Series S, Dolby Vision’ı Destekler

Credit: Dolby

Henüz HDR’ye tanıklık etme zevkini yaşamadıysanız, video oyunları için hayat değiştirici bir deneyim olabilir. Xbox Series X ve Series S’nin her ikisi de HDR10’u desteklese de, Dolby Vision HDR formatı, HDR oyunlarını bir sonraki seviyeye taşımak için dinamik meta veriler kullanır. Dolby Vision, HDR10’dan 10 kat daha fazla siyah seviyelerine sahiptir, bu nedenle mükemmel kontrast seviyeleri ve muhteşem vurgular bekleyebilirsiniz.

Ancak sizlere kötü bir haber: Dolby Vision 2021’e kadar gelmeyecek. Ancak Sony gerçekten desteklemeye karar verirse, PS5’ten önce iki yeni Xbox konsoluna gelecek.

2. Kontrol Panelinde Dinamik Arka Planların Keyfini Çıkarın

Dinamik arka planlar, özellikle uzun yıllardır PS4’te mevcut oldukları için çok önemli bir şey gibi görünmeyebilir, ancak Xbox kontrol paneli, kesinlikle daha canlı görünecek.

Xbox kontrol panelinizi dilediğiniz gibi kişiselleştirebilirsiniz.

3- Oyunlar Diske İnmeden Önce Ön Yükleme Yapabilirsiniz

Oyunların indirilmesini veya kurulmasını beklemek çoğu zaman işkence gibidir. Herhangi bir oyun satın aldığınızda, işlem başlamadan önce diskin gelmesini beklemeniz gerekir. Ya da en azından eskiden böyleydi.

Microsoft, satın almasanız bile herhangi bir oyunun artık Microsoft Mağazasından önceden yüklenebileceğini açıkladı. Disk burada yalnızca bir lisans görevi görür. Tüm dosyalar ve güncellemeler zaten önceden yüklenmiştir. Yani oyununuz aslında ilk gün oynamaya hazır olacak.

4. Xbox Aile Ayarları Uygulaması Ebeveynler İçin Bir Nimettir

Çocuklarınızın Xbox’ta oynarken neler yaptıklarından mı endişeleniyorsunuz? Ya da belki çocuklarınızın hafta boyunca ne kadar oynayacağı konusunda daha fazla kontrol sahibi olmak istersiniz? Xbox Aile Uygulaması, bir çocuğun genel ekran süresini yönetme konusunda daha fazla yardıma ihtiyaç duyan ebeveynler için bir nimet olacak gibi görünüyor.

Xbox Aile Uygulamasını kullanarak ebeveynler oyun sınırları ve yaş sınırlamaları belirleyebilir. Hatta kiminle bağlantı kurabileceklerini yönetebilir. Bu, çocuğunuz bir arkadaşlık isteği alırsa, önce onu kontrol ederek, gerçekten bir arkadaş olduğundan emin olabileceğiniz veya onu tamamen engelleyebileceğiniz anlamına gelmektedir.

5. Üç Tür Uzamsal Ses Arasından Seçim Yapabilirsiniz

PS5, tescilli 3D ses formatını zorlarken , Xbox Series X / S ve Xbox One sahipleri üç tür uzamsal ses arasından seçim yapabilir. Tamamen ücretsiz olan Windows Sonic , Dolby Atmos veya DTS Headphone: X’den birini seçebilirsiniz. Son ikisini kullanmak için bir lisans gereklidir, ancak bu seçeneğe sahip olmak, özellikle herkesin zevkleri farklı olduğunda daha fazla oyuncunun kendileri için doğru uzamsal çözümü bulacağı anlamına gelir.

Sizlere Xbox Series X’in bilinmeyen 5 özelliği listesini listeledik.

Bugün En Çok Okunanlar

LG katlanabilir OLED TV 87.000 dolara satılıyor

Yıllarca prototiplerini gösterdikten sonra LG, nihayet Güney Kore'de satışa sunulan bir 4K OLED TV'ye sahip oldu. LG nihayet katlanabilir...

Google Arama, Alışveriş ve Eğitim için yeni Google Lens özelliklerini duyurdu

Google Lens ile, kameranızı kullanarak gördüklerinizi arayabilirsiniz ve Google Lens artık bitkileri, hayvanları, önemli noktaları ve daha fazlasını belirlemenize yardımcı olmak için,...

Apple iPhone 12 iMovie HDR desteği ekledi

Teknoloji devi, iOS için iMovie uygulamasını güncelledi. iPhone 12 Pro'nun en önemli özelliklerinden olan rekor yeteneği zengin gölgelerde ve parlak ile en...

WhatsApp sohbetlerden alışveriş yapmanıza imkan sağlayacak

Facebook, işletmelerin ürünlerini doğrudan mesajlaşma uygulamasında satmalarına izin verecek. Facebook, daha fazla insanın WhatsApp'ta alışveriş yapmasını istiyor. Bir güncellemede şirket,...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin