Salı, Ekim 20, 2020

Xiaomi den Uzaktan kumandalı UV dezenfeksiyon lambası

YSXDD001YS UV, dezenfekte etmek için ozon yayabilir, çevredeki hareketi tespit ederken kendini kapatabilir ve telefonla kontrol edebilir.

YSXDD001YS UV modeli Xiaomi’nin Youpin ürün geliştirme sistemi tarafından piyasaya sürülen ikinici dezenfeksiyon cihazı. Önceki telefon dezenfeksiyon modelinden farklı olarak, yeni ürün geniş bir alanda kullanılan bir UV ışığı şeklidir ve cihaz uzaktan kontrol edilebilmesini sağlan bit telefon uygulaması ile geliyor. Bu sayede evde olmadan uygulama üzerinden cihazı aktif hale getirip, dezenfeksiyon işlemini başlatabilme olanakları sunuyor.

Cihazdaki en önemli bileşen, gelen UV ışığı aralığında tüm bakterilerin% 99.9’unu öldürmek için reklamı yapılan Phillips tarafından üretilen bir UVC UV lambasıdır. Lamba ömrü 9.000 saattir, diğer yaygın UV lambalarının 3.200 saatinden çok daha yüksektir. 

Ultraviyole ışınları (güneş ışığında bulunur) insanlar için zararlıdır, ancak ev ürünlerinde, tıbbi tesislerde dezenfeksiyonda yaygın olarak kullanılmaktadır. Ultraviyole (UV-C) lambalar, nükleik asitleri yok ederek ve DNA’larını yok eder mikroorganizmaları öldürmek veya inaktive etmek için kullanılır, bu da onları önemli hücresel işlevleri yerine getiremez hale getirir.

Wi-Fi durum ışığı, güç durumu ve ışığı açma / kapama düğmesi. Cihazı açmaya hazırlamak için güç düğmesine 3 saniye basılı tutulması gerekiyor. Düğmesine bastıktan sonra, makine açılmadan 30 saniye bekleme moduna giriyor, bu sayede kullanıcılara UV ışınlarına maruz kalmamaları, ortamdan uzaklaşabilmeleri için zaman kazandırıyor. 3 saniye açma tuşuna basıldıktan sonra bekleme moduna girerken cihaz bir ışık ve sinyal sesi ile 30 saniyelik süreci başlatıyor.

YSXDD001YS 245 x 120 x 120 mm boyutlarına sahip, 220V güç ile çalışıyor herhangi bir enerji tüketimi olmayan cihaz pilsiz ve 35 W lamba gücü ile çalışıyor. 

Kullanıcılar, 15, 30 ve 45 dakika boyunca mod açıkken Mi Home uygulaması üzerinden uzaktan kumanda edebilir. Cihazdaki güç düğmesini devre dışı bırakmak için bir çocuk kilidi modu bulunyor ve sadece uygulama yoluyla açılabilir / kapatılabilir bir fonksiyona sahip.

Yapılan testler sonrasında yaklaşık 30 dakika sonra 15 m2 kapalı bir odada cihaz kullanımının ardından ozon kokusunun çok güçlü olduğu belirtildi. Xiaomi, günlük hayata dönmeden önce buharın çıkmasını sağlamak için kapıyı hafifçe açmanızı öneriyor. Bunun nedeni, ultraviyole ışınlarının doğrudan temas halinde cilt kanserine neden olabilmesidir, bu nedenle kullanıcılar genellikle UV ışığını açan ortamdan kaçınmalıdır.

Cihazın üzerinde bulunan sensörler sayesinde herhangi bir olumsuzluğu önlemek amaçlı hareket algılandığı andan itibaren cihaz kendini 30 saniye içerisinde otomatik olarak kapatacak ve hareketin ardından tekrar açılacaktır. Sürekli hareket varsa, ışık tamamen kapanacaktır. Makineyi başlatırken, kullanıcı başka bir alana taşınmamışsa, ışık aynı zamanda önyükleme işlemini de algılar ve durdurur.

Bugün En Çok Okunanlar

Google Play Store üzerinden müzik satmayı durdurdu!

Şirketin artık doğrudan müzik satın alabileceğiniz bir yeri yok. Geleceğini biliyorduk, ancak bu hafta itibariyle artık Google Play Store'dan ( Thurrott üzerinden ) bireysel...

Google Arama, Alışveriş ve Eğitim için yeni Google Lens özelliklerini duyurdu

Google Lens ile, kameranızı kullanarak gördüklerinizi arayabilirsiniz ve Google Lens artık bitkileri, hayvanları, önemli noktaları ve daha fazlasını belirlemenize yardımcı olmak için,...

Instagram müşteri hizmetleri için bot devreye giriyor

Facebook, Instagram mesajları için Messenger API desteğini test ediyor. Facebook, Messenger API'sine Instagram için destek ekliyor . Bu, markaların ve işletmelerin Instagram mesajlarını üçüncü taraf...

İranlı Bilgisayar Korsanları Üniversitelere Saldırıları Yeniden Başlattı

Güvenlik firması Malwarebytes bugün yaptığı açıklamada, akademik kurumlara saldırı geçmişi olan bir grup İranlı bilgisayar korsanları' nın yeni bir kimlik avı saldırısı...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin