Pazar, Kasım 29, 2020

Yahoo Mail, Gmail kullanıcılarını çekmek için arayüzü değiştiriyor

Bu ücretsiz Yahoo hizmeti, yeni arayüzü tasarımı ile tamamen mobil kullanıcılara odaklanmak ve Google’ın rakip Gmail’i ile rekabet etmek için yeniden tasarlandı.

Bu ücretsiz Yahoo hizmet arayüzü tamamen mobil kullanıcılara odaklanmak ve Google’ın rakip Gmail’i ile rekabet etmek için yeniden tasarlandı.

Geçen yıl Aralık ayında Yahoo, web postaları, Windows 8, Android ve iOS için ücretsiz Posta hizmeti arayüzünü basit, beyaz-mor bir tarzla yeniledi . Ancak, Yahoo CEO’su Mayer o zamanlar tasarımdan memnun değildi. Bu kez, arayüzü farklı platformlardaki tüm kullanıcılara tekdüze getirmek arzusu ile tamamen yeniden tasarladı.

Yeni Yahoo Mail ve Gmail arasındaki tasarım, Yahoo’nun şu anki CEO’su Marissa Mayer’in Google’ın eski CEO’su olduğu için şaşırtıcı değil.

Yahoo Mail’in yeni yayınlanan arayüzü, aynı konudaki e-postaları bağlamanıza ve bunları bir konuşma gibi bir dizi iletide görüntülemenize olanak veren Gmail benzeri bir araç çubuğuyla birlikte gelir. ‘ İleti Dizisi Görünümü’ adı verilen bu özellik 2004’ten beri Gmail’de popüler hale geldi. Ancak kullanıcılar istedikleri takdirde bu özelliği devre dışı bırakabilirler.

Yahoo Mail’in bir başka yeni özelliği, kullanıcıların gelen kutusunu, Flickr hizmetleri aracılığıyla Yahoo’nun paylaştığı bir dizi arka plan görüntüsü seçeneğiyle ‘ süslemesine’ izin vermesidir . Bu, Gmail’in yıllardır sağladığı bir özelliktir. Bir kullanıcı bilgisayarın web postası arayüzündeki arka plan resmini değiştirdiğinde, fotoğraf otomatik olarak kullanıcının Android, iPhone ve iPad cihazı veya Microsoft’un Windows 8 platformunu çalıştıran bir tablet gibi mobil cihazdaki Posta uygulamasında da görünür.

Yahoo ayrıca e-posta hesaplarının her birinin depolama kapasitesini 1 TB’a kadar artırmak üzeredir. Şirket, bu kapasitenin ortalama kullanıcının yaklaşık 6.000 yıl boyunca e-posta içeriği depolaması için yeterli olduğunu söyledi. Daha önce Posta hizmetinin kullanıcılarına söz vermiş olan Yahoo hiçbir zaman depolama alanınız tükenmeyecek, ancak belirli bir sınırı duyurmayacaktır.

Pazar araştırması firması comScore’un yakın tarihli bir araştırmasına göre , Yahoo’nun ücretsiz Posta hizmetinin şu anda dünya çapında aylık yaklaşık 289 milyon abonesi var, rakip Google’ın ise 304 milyon kişiyle Gmail hizmetinden.

Bugün En Çok Okunanlar

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen adınızı buraya girin